Szerző Téma: Kültéren 120m-re milyen infrasorompót?  (Megtekintve 9937 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Eredeti kérdésem továbbra is fennáll: Milyen magasságba legcélszerűbb tenni, kerítésen belül, telek közepén, csak egy épületet kell vele körbevenni, tehát van hely előtte-utána "átbújni" alatta. Vagy érdemes volna kettőt tenni egymás alá? Vagy egy olyan hosszút, mint amilyet írtam? Az a baj, hogy ez csak 10m-esben létezik.


előzmény: orkenyip #23

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Betonozott fém oszlop= Fagyhatár alá! Járok én utánállítgatni infrát mert billeg a betontuskó a felátott talajban fagykor meg amikor enged  :(
 
 
előzmény: orkenyip #23

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
0
Igen egy kicsit túl kel méretezni. Ha 10-15m akkor 30m-es infrasorompó szerintem szükséges.
Az hogy a ködnél mi van ezek a lehetőségek vannak:
-Ködérzékelős esetében, ha köd van nem jelezi a riasztást, így a védelem megszűnik.
-A sima infrasorompó pedig be fog riasztani elég sokszor, persze akkor már nagy köd van. Hiába raksz 100m-est ha nagy a köd akkor is be fog riasztani.

Amit mindenképp javaslok és ne engedj belőle a fűtés! Persze mindenképp betonozott fém oszlopokon legyen.
előzmény: padisah #22

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Sziasztok!
Nem akarok új témát nyitni, infrasorompóval kapcsolatos kérdésem van.

Kertben kell infrasorompót felszerelni, a kerten belül gyakorlatikag a házat kell körbevenni. A kert többi részét nem kell védeni és így a kerítésre nem lehet tenni.

Milyen magasságba célszerű telepíteni az infrasorompót?

Jó lenne, ha sem átkúszni alatta, sem átugrani fölötte nem lehetne. Ráadásul olyan hely, hogy a rosszfiúk visznek _mindent_ ami mozdítható, tehát elég masszív infrák kellenek, és elég jól rögzítve. (Képesek még azt is elvinni.)

10-15 m-nél nem nagyobb a távolság.

Esetleg valami konkrét tipp?

Hirtelen az Interstellar ISPHC családja jut eszembe, ezek több sugarasak, 0,5 -1,5 m szélesek, 10 m hatótávolságúak, ami elvileg elég is lenne, de  mi van, ha leszáll egy köd?
Van arra valami "ökölszabály" hogy mennyivel (duplája-triplája) érdemes túlméretezni az infrasorompót, hogy ködben is működjön?

Kösz


Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Szia Padisah!
 
Nem, ők Szentesi illetőségüek, és úgy hívják mint egy baloldali politológust K.. László :D
De valóban megbízható a szerkezet, ötletes a működése, csak a hatékonysága attól függ (mint minden más berendezésé) hogy milyen gyorsan reagál az élőerős beavatkozócsoport. Egyszer már szereltek le tőlünk 18 léptetőmotor állórészt és 3 komplett kábelezést. Nem is mondom mennyibe fájt, de gondolhatod hogy volt basszamegelés. Azóta minden szezon végén kompletten lebontjuk a cuccot, nem adunk esélyt az etnikumnak. Ez az egy gép új berendezés, a riasztó is benne volt az alkuban, 5 hónapja működik szépen. Ezért nem hallomásból tudok róla okosságokat.
előzmény: padisah #20

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Szia szelac!

A kivitelező nem Pátyon lakik véletlenül? T....Mihály?

előzmény: szelac #19

Nem elérhető szelac

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Tisztelt Dudu!
Igaz már padisah figyelmeztetett hogy van megoldás a problámádra, de nem reagáltál rá. Ennek ellenére én is szólok, hogy megfelelő referenciát tudok bemutatni a lineár berendezések védelmére. Egy speciális riasztóberendezés működik több hónapja egy gépünkön és még azt is jelzi, ha egy madár nagyobbat tüsszent a tábla végén. A távfelügyelet jelzi, te pedig eldöntöd hogy megnézed vagy sem. Garanciát vállal rá nagyon precíz és a léptetőmotorok, a vezérlés, valamint a generátor és főbb alkatrészei (önindító, generátor stb) is védve vannak. Ha komolyan érdekel szívesen segítek eljutni a kivitelezőhöz. Gondolom télire ti is lecsupaszítjátok a berendezést azért jegeled egyelőre a feladatot. Egy 210 és egy 72 AH akku van párhuzamosan kötve és erről közel 2 hónapot bír. A berendezés vérprofi, ennek megfelelően nem olcsó. De egy tag vezetéke 150000 Ft, ezért kb 2 vezetékszakasz árából fedezve van a beruházás. És ugye 6-7 tag vezetéket szoktak ellopni egyszerre :o 
A szolgáltatóhoz semmi közöm, csak mint jól múködő védelmet javaslom.
Merthogy itt nekem is szoktak segíteni  :)
előzmény: Dudu #13

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
0
Azért igyekszem! :D
előzmény: vg #17

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
0
Nézd! Én csak a nagyokat szoktam idézni :-* ;D másnak okulásképpen. Hát istenem, nem tehetsz róla, közöttük vagy :o
előzmény: mountainman #16

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
0
Köszi, ez jól esett! ;D
előzmény: vg #14

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!