Szerző Téma: DSC központon PGM2 mint kvázi szabotázs zóna?  (Megtekintve 3447 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Ahogyan írtam, a távfelügyelet "külsö bemenetként" érzékeli, de ez persze távfelügyeletfüggő lehet. Attól függ, hogy mit rendelnek hozzá a CID kódhoz. Hogy milyen kódot küld, azt ne kérdezd!
előzmény: padisah #11

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Így gondolom én is. Elég az, ha "ordít" és a távfelügyelet le tudja kezelni. Tényleg, ez az eset (PGM2 szabotázszónának használva) mit küld a felügyeletnek?
előzmény: kero #10

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Egy szabotázs zóna jó esetben soha a büdös életben nem riaszt, ilyenformán szinte mindegy, hogy az ügyfél látja-e, vagy sem. Így is megközelíthetjük a dolgot. Egyébként az ügyfelek 90%-a akkor sem tudja, hogy mi riasztott, ha a kezelő kiírja (tapasztalat).
 
Tök mindegy, mindenki bazi okos, viszont én csak válaszoltam egy kérdésre.

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Csak úgy elgondolkodtam, hogy ilyen probléma lehet a Paradox kezelőkkel. Nem mintha felmerült volna bennem, hogy 1x zónáshoz 10LED-eset rakjak. Én azért nem komálom a LCD kezelőt, mert "lassú". Picit késve jelzi ki a nyitott zónákat, meg sajna tényleg drága. De ezt már kiveséztük valamikor régebben.
előzmény: ztm #8

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Miért raknál fel 10 zónás kezelőt 1x zónás rendszerre? A Paradoxnál aztán tényleg lehet válogatni a kezelők között, kár ezen spórolni. Én a LED kezelőről is próbálok lebeszélni minden ügyfelet. Tudom, hogy 2x annyi az LCD, mint a LED, de a feliratokat minden "magasan kvalifikált" ügyfél jobban dekódolja, mint a villogó billentyűk/LED-ek jelentéseit.
előzmény: mot #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
"Kicsit" kellemetlen?  ::taps::
előzmény: mot #6

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Mondjuk az egy kicsit kellemetlen is lehet, ha nem jelenik meg a kezelőn. Riasztás esetén ugyebár egy helyi rendszernél az ÜF csak néz bután, hogy most mi a fene is riasztott. Vagy ha távfelügyeleten van, akkor is lehet kellemetlenség, mert az ügyelet közli a jelzést, az ÜF meg pislog, hogy ő biza a kezelőn nem látja.
Ugyan ez a probléma fordulhat elő a Paradox Magellán háza táján is, ha egy 10LED-es kezelőt rak az ember egy 10 zóna feletti rendszer esetén. Nagyon szépen muzsikál, de csak 1-10-ig láthatóak a zónák állapotai.

előzmény: kero #5

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Működik, én már sokszor használtam. A kezelőn ugyan nem jelenik meg, de a távfelügyelet felé jelez "külső riasztási bemenet" vagy valami hasonló néven jelenik meg. Lehet egyébként kétvezetékes  tűzzónaként is használni, akkor ki is jelzi a kezelőn a tűzzóna riasztást-hibát is.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Pedig ezen áll vagy bukik a használhatósága, szerintem... ::computer::
előzmény: padisah #3

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Nem tudom, mert még eddig csak 1555-ös kezelőn próbáltam. Felügyeletre nem tudom, mit küld, nem volt alkalmam kipróbálni.
előzmény: handras #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!