Szerző Téma: Paradox MG 5050 és Rádiós kültéri esete  (Megtekintve 4286 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Még 1-2 akció és azek is hamarosan meg fognak bukni a saját mobiltelefonjuk miatt ...
Ahogy pár éve a cigányokat lövöldöző Debreceni (környéki) csapat is bukott a saját mobilokkal !
A nagy testvér figyel, vagyis figyeli a GSM-eket (is). 

A rádiókat meg csak az NHH méregeti be.
Az is csak azért, h adott frekin hány készülékre fizették be a díjat, és hány pofázik az éterben ...
előzmény: SLC #22

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Dunántúlon volt néhány gprs ellen irányuló támadás.
Dupla jelzésátvitel IP150 + GSM/GPRS mindenképpen hatásos, ha az ojektum megkívánja.
előzmény: handras #16

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
A piacra dobott termékek működnek is a gyártók által meghatározott körülményeketfigyelembe véve és telepíési javaslatokat betartva.
ubiquiti antenna is szar mert nemtudod átlőni vele a 8 emeletes panel falát? Ja optikai rálátást kért és ahhoz meg árbóc kellene, de az több pénz meg idő?
Pl normálisabb cégeknél egy ubiquiti térfigyelős rendszer úgy néz k, hogy kiballag a szaki a kis méregetőjével és megnézi, hogy mennyire van teleszemetelve a zéter.
Így is előfordulhat, hogy egy lelkes rádióamatőr feltesz egy új antennát és elnyomja a te jeledet.

Rádiós riasztó rendszereknél sem ártana egy kicsi műszeres mérés telepítés előtt.
előzmény: mot #10

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Hát igen. Azért nekem távközléstechnikából jó "iskolám" volt. KITE Rt., Rendőrség, Antenna Hungária, Vodafone, Ericsson, Telenor. Majdnem 20 év. Emiatt is "berzenkedek" mindig a vezetéknélküli "riasztók" miatt.
előzmény: L. Pásztor #19

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Kb. igy igaz, koszonheto a szamtalan hibajavito algoritmusnak.
Meg a lepegeto frekvencianak, meg a csomag-kapcsolatnak.
Es ez nem csak beszedsavra igaz ...

Es ezt nem tudja egy mezitlabas radio, pedig ma mar dragabb, mint egy GSM.
előzmény: padisah #18

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
Amikor anno 2000-ben tanultam a GSM alapjait, akkor elhangzott egy olyan szám, hogy a GSM-nek (beszédátvitelen) akkora a redundanciája, éppen a protokolljából eredően, hogy ha az összes jelnek kb. 40 %-a érkezik célba, abból már az eredeti beszéd visszaállítható.
előzmény: L. Pásztor #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
A pletyka terjed ... csak valoszinuleg a gsm-ek nem tudnak rola, mert gond nelkul mukodnek tovabb... :)

Viszont minap kertem kolcson egy 1GHz-es hordozhato spektrum analizatort. Vittem keresztul autoban az egesz varoson. Kivancsisagbol bekapcsoltam es raneztem a jobboldali ulesen, a csucsforgalomban es minden piros lampanal. Szakavatott szem szamara elborzaszto mekkora elektro-szmogban elunk. Itt akarnak a nepek radiozni ? - Vicc!
előzmény: handras #16

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Terjed a pletyka mégis, hogy a GSM átjelzőket már blokkolják a zsiványok...
előzmény: L. Pásztor #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Ne keverd, a gsm meg a bluetooth nem egy kategoria egy gagyi hatulgombolos radioval !!!

A frekvencian folytonosan lepkedo gsm egy atombiztos protokollal fenyevnyivel biztosabb atvitelt ad, mint egy mezitlabas ado-vevo paros, egy minden komoly protokolt nelkulozo, teljesitmenyeben es felepiteseben is amator eszkoz, meg akkor is, ha a piaci kenyszer miatt a "nagynevu" gyartok" termeke a "kotelezo" valasztek miatt.

Autos hasonlattal elve: egy Toyota pickuppal siman neki mernek vagni a Saharanak, egy Suzukival menjen, aki ongyilkos akar lenni . . .  pedig a Suzukit is kozlekedesre gyartottak.

Komolyabb szinteken a "legegyszerubb" vezetek nelkuli eszkoz, ami megbizhato a Bluetooth.
 Ez ala menni a biztonsagtechnikaban meg ... menjenek a kontarok ...  :)
előzmény: Lacy #14

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
Hát nagyon savanyú népek vagytok rádiós fronton.
de nem baj.
Én rendszeresen csinálok rádiós rendszert (főként a kültériek miatt mint pl ma is :) ) de ezzel a problémaheggyel én nem találkoztam még mint amiket itt (s)írtok :)
de gondolom nem csak nálunk van gsm meg wifi meg amúgy mindenféle rádiós sugárzós eszköz hanem ahol ezek a rendszerek gyártódnak és nem hinném hogy szándékosan maguk alatt fűrészelnének ágat.

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
+1
Egyetértek.
Én még középiskolában "rádióztam", és megtanultam, hogy akármi, hangsúlyozom akármimi képes zavarni, interferenciát okozni, állóhullámot kialakítani stb.
Egyszerűen ki kell próbálni és kész. A próba arra jó, hogy abban az időben, abban a térben akkór működött. Másra nem.
Tudom, hogy csábító az ügyfélnek az súgni a fülébe, hogy nem lesz falfúrás, de arról is kellene tájékoztatni, hogy egy új wifi router, egy átfordított GSM adóantenna, egy szomszéd építmény stb. b[size=78%]ele bír szólni a rádiós idilbe.[/size]
[size=78%]Ezért van nekem összesen négy hibrid rendszerem, hálisten kevés problémával..[/size]
[size=78%]Egyetértek a rádiós átvitelt és a biztonságtechnika szót akkor szabad egy mondatban említeni,ha abban a mondatban szerepel a szop..s szó is.[/size]
előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
0
Igazad van, a maxi szopás az, amikor nem a telepítéskor jön elő a probléma - mert mondjuk a kiváltó ok későbbi keletű - hanem később.  >:( Na akkor, tapasztalataim szerint, ölég nehéz megmagyarázni a megmagyarázni valót. Tehát maximálisan megértem biro67zoltan problémáját, hogy próbálja MEGOLDANI és nem azt mondani az ÜF-nek, hogy ez így kérem alássan nem megy. Volt olyan, hogy a szomszéd a DirCon rádió mögé tükröt tett fel... a tükör maximálisan működött, a rádió kevésbé.  :D De mire rájött a kolléga, hogy nem a rádió rossz, nem a riasztó rossz, sőt az ÜF-nél egyáltalán SEMMI nem rossz... na AZ dísszopás volt!
előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
0
Mert a rádiós cucc olyan állatfaj, ami adott helyen és körülmények között vagy működik - vagy nem.
És egy így volt mindig, és így is lesz mindig ... nem biztech felhasználásra való.

Egyrészt a népek nagyrészt nem ismerik a rádiós átvitel lelki világát így naívak az átvitel megbízhatóságát illetően, másrészt sokan azt gondolják, h csak azért mert (nagy-nevű) biztech üzletekben árulják a (nagy-nevű) rádiós cuccokat, az azt jelenti, h bárhol atom-biztosan fog működni ... és aztán jön a jó vastag szopás.

Lehetne még sokat rugózni ezen, de aki fent a legelső mondatot nem teszi magáévá ... azt menthetetlen. :)

SLC kollégának tökéletesen igaza van:  "...Rádiós max távirányító kényelmi és nem biztonsági funkcióval..."

előzmény: mot #10

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
0
Értem én hogy villanymotor, de mi hajcsa'? A másik oldal meg az, hogy semmi egyebet nem akar ez egységsugarú telepítő, csak azt, hogy a piacra dobott termék működjön...  :-\
Persze, mindenki óckodik ( tudom, hogy nem így írják...) a rádiós cuccoktól, de van, hogy tényleg nincs más megoldás. Ekkor szétnéz az (általa kedvelt márkák) piacán és semmi egyebet nem vár, csak amit az elején írtam... Persze vannak a telepítési helytől függő helyzetek (pl. egyéb WLS cuccok szórása, vasbeton födém és még ki tudja mi) amikor hiába a technika, nem tud működni. Na ezt kell - néha elég nehezen - lenyomni az ÜF torkán.  ???
előzmény: SLC #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Nem kellene ennyire erőltetni a rádiós cuccokat és kész.
Rádiós max távirányító kényelmi és nem biztonsági funkcióval.

Feldob egy jó kis wifi antennát valaki és kinyírja a rádiós eszközök térerejét.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
0
Elemcsere volt?
A helyén valami nagyon árnyékol. Valószínű jó kis vasbeton födém lesz. Az pedig nem tesz jót a rádiós átvitelnek. Az elemcserét azért írtam, mert futottam hasonló esetbe, rádiós kezelőnél. Elemhibát nem jelzett, de folyamatosan eldobálta a kezelőt a kiváló térerő ellenére. Kínomban cseréltem elemet, azóta hibátlan.
Sajnos pont a kültéri sziréna az, amit nem lehet rpt-1 repeaterrel továbbítani. Hogy miért, az rejtély. Igaz a REM3 távvezérlő sem repeatelhető. Ott, ahol nem megoldható megfelelő térerővel átjátszani szirénát, de lehet repeatert alkalmazni, oda lehet alkalmazni egy hibrid megoldást a 2WPGM wireless pgm modullal. Mint ahogy régen volt erre a célra gyártott átalakított PS128.

előzmény: biro67zoltan #7

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
0
Két órás szopás a helyszínen,lent a földön a sziréna a kezemben tartva bárhol jó a ház elején, de mikor visszateszem a helyére kb 3.5m magasra akkor már nem jó. Emelet terasz  ugyanabban a magasságban kézben tartva jó,  tetőtér lambérián már nem. Végig próbálva a ház elejét találtam egy olyan pontot ahol úgy-ahogy jó, de vagy a megszólalása vagy az elhallgatása késik  a beltérihez képest akár 4-5-6 másodpercet is.
Megjegyzem fél évig semmi baja nem volt.
Paradox for ever?
előzmény: handras #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Paradox über alles? ;D
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
0
Kösz az ötletet, rádiós kezelő van a helyszínen. Ellenben a kp. áthelyezése bajos, akkor inkább a kültérié.
előzmény: syn7h37ic #4

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
0
RF zavar a környéken. A sziréna két irányú eszköz, és lehet hogy a vevő, ami benne van nem olyan jó, mint a központé. Ha van egy rádiós kezelő a rendszeren, én kivinném a szirénához, és a szoftverrel mérnék egy jelszintet.
A központ lehet, hogy jól veszi a jeleit, de nem biztos, hogy a sziréna a kp. jeleit rendesen fogja.
Mivel a kültéri SR150-et nem kezeli a repeater a központ áthelyezése javíthat a helyzeten. Persze ez csak akkor járható, ha minden eszköz RF.


előzmény: biro67zoltan #3

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
0
Holnap teljes fegyverzettel kiszállok, tartalék kp. , sziréna ,stb. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz a megoldás.
Majd megírom tanulság képpen.


előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
nem fog segíteni a válaszom  vagy kicsit talán :)

MG5050 és 3 kültéri PMD85
3 féle élesítési mód ugye mindegyikben a kültériek élesben
az első fronton lévő (ahová pont a konyhaablakból ki lehet látni) infra stay élesítésnél beriaszt. Kb állandóan. többször is bekapcs után néha szinte rögtön néha később
a többi nem.
ellenberger !!!! sem arm sem sleep módban NEM riasztott soha.
Ügyfél elutazott 2 hétre a riasztó arm élesben, egyet nem riasztott, megjött nappalra stay, és 20 perc után már szól is.
Minden éjszakára be van élesítve sleep módban, soha !! de soha nem riasztott.
MG panelen fw frissítés, nem segített, utána MG panel csere, az sem, utána az ominózus PMD is csere, azóta jó.
A központ reset nélkül ment be a Powerbe utána a pir is ott ez a hiba nem jött elő...

tanulság? hát talán az hogy cserélj eszközt nekem az segített

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
Paradox MG 5050 és Rádiós kültéri esete
#1 2014. Szeptember 08. - 21:02:27
0
Sziasztok!
Volt-e már valakinek hasonló esete?
Ügyfél szólt, hogy fent említett rendszernél SR150 kültéri nem szól riasztáskor. Beltéri vezetékes igen. Központ semmi hibajelzést nem ad, a szirénát 10/10-es jelerősséggel látja. Szirénában elemek jók, sziréna szétbontását (tamper) jelzi, ügyeletre lejelenti. Sziréna újraindítása, ismételt megtanítása központnak sem segít a dolgon. A szirénát levettem, otthon ugyanilyen központtal elsőre megszólat és stabilan működik minden kísérletre. Power Biztonságtechnikánál telefonos segítség javaslata szirénán firmware frissítés. Ezt megcsináltam, otthoni központtal ugyanúgy megy. Ügyfélnek még nem vittem vissza, de félek hogy nem lesz jó! Vagy igen? Valaki járt már így?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!