Szerző Téma: Fizetős lett a paradox my home  (Megtekintve 39741 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#24 2017. Január 13. - 18:20:50
0
Elérhető, igen, próbáltam.
 De a gyakorlat azt fogja hozni, hogy nem tudni, mikor újítja meg az IP címet a rendszer, és sokszor fog ledobódni,  programozás közben. Ez így nem az igazi, állandóan újraírkálni az IP-t.
Továbbá  a routerben kell a DDNS szolgáltatást kezelni. Általában, ha nem csak riasztó van a rendszeren, hanem kamera, akkor ez célszerű, de, van több olyan objektum, ahol nem a routerben van a DDNS szolgáltatás, illetve nincs is, csak egy port forward.  Van megoldás, de az megint csak a vagy-vagy. Vagy ip150 modul, vagy Ethernet-TTL modul, és virtuális soros port. A virtuális soros portot teszteltem, ha csak programozni kell, akkor akárhonnan el tudom érni a rendszert, viszont a nyomorult IP150 kizárólag a Paradox szerverre hajlandó csak kapcsolódni. Alkalomadtán azért megpróbálok egy módszert, hogy az IP150 után köthető modul helyére dobok egy Ethernet-TTL modult. Elvben mennie kell. Csak ha ezt választom, az feleslegesen drágítja tovább az egészet, és árban pont elértem az Envisalink4 árát. Innentől pedig el is vesztette a Paradox az árelőnyét a riválisaihoz képest. Akárhonnan is nézem, nettó szívatás amit csinált az egésszel a Paradox.
előzmény: kero #23
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 13. - 18:27:28 írta syn7h37ic »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Fizetős lett a paradox my home
#23 2017. Január 13. - 15:30:57
0
Ha amúgy is DDNS-t használsz, akkor annak a felületén láthatod az aktuális IP címet, és akkor azt a Babyware-be aktuálisan beírva el tudod érni a rendszert távoli konfighoz. (Szerintem)
Macerás és csöves megoldás, de megoldás...
Én már előzetesen elkezdtem "tesztelni" az ügyfeleim véleményét, és eddig nem estek kétségbe az éves díjtól.
Inkább az a gondom, hogy ha egy kézben szeretném tartani őket (márpedig azt szeretném), akkor nekem kell majd fizetgetnem a díjat, amit elég macerás lesz behajtani egyenként az ügyfelektől.
előzmény: syn7h37ic #22

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#22 2017. Január 13. - 14:36:03
0
Basszus...
Most tudatosult bennem, hogy hiába tudok alternatívát az IP modul eléréshez, amivel felhasználói szinten lehet játszani, mi lesz a távoli konfigurálással? A kizárólag a Paradoxmyhome-on keresztül megy. Mert arról semmi hír nincs, hogy mi lesz azokkal a modulokkal, amit már az új insight gold-hoz való felülettel adnak ki, de elvárás volna a távoli programozhatóság is.
http://paradoxhun.com/hirek/15_paradox-hirek.html

Ezek szerint a régi eszközök elérhetőek, de, ha újat akarok, onnantól fizess évente hülyegyerek.  >:(
Ennyi volt, úgy látom, hosszú évek alatt eljutott odáig ez a cég, hogy a hülyeségei elérték azt a szintet, hogy nem fogok több Paradox központot felrakni.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 13. - 14:48:23 írta syn7h37ic »

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#21 2016. December 31. - 21:35:41
+1
Mindkét portot engedni kell a routeren, a web és a service portot is. két modult is tudok elérni, mindkettőt sikeresen.  PHM sitename: üresen kell hagyni, IP adress-nél kell a DDNS elérést megadni (pl. akármi.dyndns.org), a web és a service portot értelemszerűen, és a felhasználói kódot és modul jelszót is értelemszerűen kell. Lan setting üresen marad. ssl kikapcsolva
előzmény: vlezlee #20
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 31. - 21:39:26 írta syn7h37ic »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Fizetős lett a paradox my home
#20 2016. December 31. - 21:07:30
0
SP5500 v6.11 és IP150 v1.39 nem megy, meg sem mukkan
előzmény: syn7h37ic #19

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#19 2016. December 31. - 17:57:19
+2
Új fejlemény az alternatív szoftver terén.  Már nincs szükség a paradoxmyhome szolgáltatás használatára az alarmin app esetén,  simán megy DDNS szolgáltatás alatt is. Dyndns alatt teszteltem,  működik. Full ingyé'


Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Fizetős lett a paradox my home
#18 2016. December 26. - 17:23:40
0
A Dahuának is van már riasztója és egy alkalmazásból kezelhető minden. Egyelőre a forgalmazók szerint még nem atomstabil, de fejlesztik nagy erőkkel. Viszont valószínűleg árban nem lesz versenyképes a paradoxszal. Azért kíváncsian várom.
előzmény: syn7h37ic #17

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#17 2016. December 19. - 23:56:02
0
Igen. Egyre inkább kezd érdekelni a Pyronix ebben a felállásban.
előzmény: vlezlee #13

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#16 2016. December 19. - 23:54:36
0
Ezt nem tudom, droidos vagyok, a Play áruházban fenn van. ez GitHub fejlesztés, meg kéne nézni az oldalukon van-e más oprendszerre is, esetleg a store-ban rákeresni.
előzmény: vlezlee #14

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!