Szerző Téma: UPC és Digi port hiba  (Megtekintve 5772 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:UPC és Digi port hiba
#13 2015. November 12. - 00:23:33
0
Értem én, hogy sok helyen nincs/nem megy, de akkor tudomásul kell venni, hogy nem megy.
De gondolom a T-nek is vannak profibb szolgáltatásai, nem csak a home net, amit mindenki vesz, és várja a csúcs szolgáltatást. Havi 3E-ért.
Mi sok helyen dolgozunk nem home csomagokkal, nem home routerekkel, és minden folyamatosan megy, gyakorlatilag addig ameddig mi el nem kefélünk valamit. Szolgáltató és/vagy routing hiba miatt még nem álltunk
De ezek a rendszerek nem ADSL/Tp-Link kombókkal indulnak.


előzmény: Ryki #12

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:UPC és Digi port hiba
#12 2015. November 11. - 20:48:50
0
Nincs avval baj ha valaki egyetlen egy szolgáltató működésére alapozza a rendszerei működését...
Mivel sok helyen konkrétan 1 szolgáltató van aki rendelkezésre áll...
Ez Magyarország..
Úgy nagyon nehéz másokhoz is bekötni ha például egy faluban csak a T-s szar van.
Vagy tudomásom szerint a várnegyedben még mindig az Ős matávos vonalak vannak, amik letöltési sebessége 1Mbps a feltöltés pedig talán nem is mérhető. És ahol esetleg van 2 szolgáltató amiből az egyik T-s szar akkor inkább ajánlom tiszta szívből a másik szolgáltatót az ügyfélnek, mert a T-nél még az ügyintézés is minősíthetetlenül szar. Plusz Fix IP címet sem ad csak és kizárólag cégeknek.
Szóval így elég nehéz bármit is tenni.   :'(

 
előzmény: czegany #11

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:UPC és Digi port hiba
#11 2015. November 10. - 21:44:56
+2
Hehe, ha valaki egyetlen szolgáltatónál bekötött Net kapcsolatra alapozza a rendszereinek működését, ami annak megszakadásakor beáll, vagy nem képes önállóan működni, az meg is érdemli a szart.
Az a legnagyobb baj, hogy sokan el sem olvassák a szolgáltatói szerződéseket, csak az a lényeg, hogy gyors legyen és olcsó. Minden Internetszolgáltató valószínűleg biztosítja az Internet elérését, böngészést, letöltést, on-line tartalmak elérését. Igen, az olcsó home csomag (amit a vállalkozások is előszeretettel vesznek), nem kell, hogy biztosítson szerver szolgáltatás futtatására alkalmas platformot. Van ilyen csomag is ha kell valakinek, sőt vannak menedzselt béreltvonali szolgáltatások is, szinte 100%-os rendelkezésre állással, vagy on-line meleg-tartalékkal. Igen, ez drágább, nem is viszik az ügyfelek, mi meg telepítők a home rendszereken próbálunk szerver szolgáltatásokat futtatni. De aki erre alapozza működését, hát...
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:UPC és Digi port hiba
#10 2015. November 10. - 21:10:41
0
Nos ma ismét kint voltam az ügyfélnél.
A routerban nem egyezett az IP cím avval amit az egyik Ip cím azonosító oldal megadott, így borítékolható volt hogy Nat-olva van.
De ez nem volt ilyen egyszerű... Mert az első Ip cím azonosító oldalon amit megnéztem, olyat láttam amire nem számítottam. IPV6 os címet mutatott. Ezt azért kicsit nehezemre esett elhinni.  :o
De amikor felhívtam a helyszínről a UPC-t, ott igazolták hogy bizonyos ügyfélkörüket átpakolják IPV6-os rendszerbe, de ha kérik az ügyfelek akkor vissza pakolják őket IPV4-be...  ???

A Digis részen magától megoldódott a probléma.
előzmény: Ryki #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:UPC és Digi port hiba
#9 2015. November 09. - 08:38:45
0
Nem, nem mehet ... vagy mehet, de esélytelen.
A MO-on egyetlen szolgáltató számára SEM KÖTELEZŐ a 100%-os rendelkezésre állás. Fejből mondom ... utána kéne számolni ... de a 98.5 %-os rendelkezésre állas mellet is kb. napi 17 percet kihagyhat.

Egyszer pont emiatt öntötte el a sz@r az egyik szennyvíz telepet ... és a szolgáltató csak röhögött rajtuk, és megmutatta nekik az apróbetűst ... 
előzmény: SLC #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:UPC és Digi port hiba
#8 2015. November 09. - 08:24:20
0
Mo-n sajnos a szolgáltatók nem szeretik amikor ilyen igénybevétellel használod a hálózatukat. Igaz, hogy Hegyeshalomtól balra már természetes, de nálunk minden és mindenki nagyon kocka még pl lásd házi naperőművek beüzemelése... ???

Egyik ismerősöm ezért bukott egy ház automatizálási munkát, mert a referencia házban épp a szolgáltatótan köszönhetően nem működött rendesen a net és nemtudtak demozni a lehetőségekből.
Akkor Ő most mehet kártérítésért a bíróságra??  >:(

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:UPC és Digi port hiba
#7 2015. November 08. - 20:29:31
+1
Hétfőn kapok ügyféltől UPC azonosítót és adatokat mert ő sajnos nem tudja elmagyarázni a problémát.
Szóval futok egy kört a UPC-nél...Meglátjuk ők mit mondanak. Én is attól félek hogy "ők nem csináltak semmit".
Evvel nem is lenne baj de ha mondjuk egy vidéki ügyfélnél történik ilyen és le kell rohangálni párszor akkor nem lehet benyújtani senkinek számlát kiszállásról.
Az ilyen esetekben szívem szerint felhívatnám az ügyféllel a "szolgáltatót" hogy húzzon ki mint a vadliba és csinálja meg a rendszert (amit valószínűleg nem is a helyszínen kell javítani, mert ott minden rendben), mert eddig jó volt nem lett elállítva semmi és most nem megy.
Csak amikor felhívnak, hogy nem megy a rendszer önkéntelenül is arra gondolok hogy valami banális apróság a probléma, kihúzták a routert, vagy a rögzítőt. (Sajnos már ilyenre is volt példa). :-X   
előzmény: Lacy #6

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:UPC és Digi port hiba
#6 2015. November 07. - 19:53:14
+2
dolog egyszerű
router szolgáltatótól kapott IP címét összehasonlítani a whatismyip.com-on vagy hasonló oldalon megjelenítettel és ha nem egyforma, akkor NAT-olva van
ha egyformák akkor... szerintem ehhez némi helyszini küzdelem lesz szükséges

Csak megjegyzem, hogy volt egy ügyfelem ahol a Paradox IP150 modul elérésével szoptunk eléggé, kb 3 órás kűzdelem után este 7-kor már haza kellett menni.
Közben vadul telefonálgattunk az UPC ügyfélszolgálatra illetve a helpdeszkához
akik azonnal letagadták hogy NAT-olva lenne, ami amúgy elsőre nem is tűnt úgy
A router-modemet is programozgatták végül átrakattuk csak modem módba de ez sem oldotta meg a problémát.
Másnap kb 11 körül odamentem, addig senki semmihez nem nyúlt már programilag az ügyfél nem is értett ehhez és láss csodát? elsőre működött az, ami előző este ugyanezekkel a beállításokkal nem ment
UPC tagadott
szóval.. vannak még csodák? nincsenek anno a Matáv is mindig letagadta hogy a riasztó azért nem tud kommunikálni mert kérdezés nélkül beleintegrált a vezetékbe egy vonalsoxorozót... onnantól annyi volt a handshake jelnek..
érdekes hogy némi vita és rákérdezés után  varázslatos módon javultak meg a vonalak állítólag emberi hozzáérés nélkül is

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:UPC és Digi port hiba
#5 2015. November 07. - 18:54:58
0
De több UPC-s és Digi-s ügyfelem van és csak ennél a kettőnél van hiba.
Ráadásul az elmondásuk szerint nagyjából egy időben jelentkezett a hiba is.  :-X
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:UPC és Digi port hiba
#4 2015. November 07. - 18:43:40
+1
Pedig szerintem is Nat-olt lett a netük.
előzmény: Ryki #3

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:UPC és Digi port hiba
#3 2015. November 07. - 18:34:35
+1
Publikusak az IP-k.
A UPC-s az 176.*.*.* a digis pedig 188.*.*.* kezdő értékkel szerepelnek.
előzmény: bcslaci #2

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:UPC és Digi port hiba
#2 2015. November 07. - 17:57:32
+1
A dyndns publikus IP-t ad vissza?
A "T" mostanában fogja meglépni, hogy az eddigi publikus IP-ket lecseréli belsőre és csak külön kérésre ad publikust.

https://kozosseg.telekom.hu/topic/9045-ip-c%C3%ADm-v%C3%A1ltoztat%C3%A1sa/

Lehet a másik kettő már "titokban" meglépte ezt.
előzmény: Ryki #1

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
UPC és Digi port hiba
#1 2015. November 07. - 17:35:55
0
Egy kis segítség kellene.
Az utóbbi 2 hétben jelentkezett két ügyfelem akik nem tudják távolról nézni a kamerarendszerüket.
Az egyik a UPC-nél a másik a Diginél van.
A mind két ügyfélnél voltam kint a héten hogy ellenőrizzem mi a probléma.
UPC-s modemben ellenőriztem a beállításokat, portokat stb, minden rendben ahogy eddig is volt.
Viszont a Portchecker oldalon ellenőriztem hogy nyitva vannak-e a portok és meglepődve tapasztaltam hogy egyik port sincs nyitva...
A Digis ügyfélnél is ugyan ezt tapasztaltam.  ???
A szolgáltatót jövőhéten hívják fel hogy mi a tosz van.
Valaki találkozott mostanában hasonlóval? Mi lehet a probléma?

Jah igen azt még elfelejtettem leírni hogy mind a két esetben a rögzítők fel vannak csatlakozva a DynDns szerverre. És rögzítő újraindítás után is azonnal felcsatlakoznak..  :-X   


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!