Szerző Téma: Városi térfigyelő rendszer adatvédelem.  (Megtekintve 7177 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Ez lenne a logikus, de "a készült kép és az adathalmaz nem áll kapcsolatban" amit fel tudnának használni. Ezen teljesen ledöbbenetem. Az is lehet, hogy csak magasabb szinten mőködTEK ezek a rendszere optimálisan  ;)

Bár a BM informatikai rendszereiről terjedő pletykáp alapján nagycsoportos ovisok komolyabb programot írnak  :(


előzmény: Janó #32

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Pedig nem lehetne nehéz képet készíteni. Mert amikor új személyit vagy útlevelet készít az ember ott lefényképezik. De lehet, hogy nem mentik el???? Igaz ez lassú menet de folyamatos. Ráadásul most készülnek az újak is.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Lehet, hogy nem is a mi oldalunkról nem lesz képes a rendszer üzemelni, hanem BM oldalról.

Gyakorlatilag ott is hiányzik az arcképes nyilvántartás, ha az meg nincs (még Mo állampolgárokról sem, nemhogy külföldi elkövetőkről) akkor a térfigyelők mivel hasonlítsák össze a beérkezett adatokat?  :)

Amikor egy körözéshez facebook profilképet tesznek közzé a police.hu-n akkor miről beszélünk?


Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Ha csak arra gondolok, hogy '86-ban commodore 64-es gépen játszottam, most meg már I7 a menő vagy '92-ben hozzájutottunk egy "táska" telefonhoz és menőztünk vele most meg már a telefonunk gondolkodik helyettünk.....
Pár év és itt lesznek a terminátorok!  ;D

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Hát igen az USA  repteres ideális esetek, ezért mondtam, hogy köztéren még messze van, hogy működjön.

Arc felismerés alatt nemis arra gondoltam, hogy a körzeti meghízott nagyítgatja pixelesedésig a felvételt és elemzi, hogy ez meg a sánta pista a kocsmábul...  :D  van még mit fejleszteni.

A totális elemzés mit mondjak engem nem nyugtat meg, hiába fogják a terorfenyegetettségre stb, hogy kell, ha közben "bűnös" dolgokra használják.


előzmény: L. Pásztor #28

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Az egész USA-ban reptereken már müxik ... de ott ideális a megvilágítás, pozíció, minden.

-Az éjszakai felvételek az érzékenyebb szenzokrokkal egyre jobbak ... idő kérdése az egész.
-A lényeg nem az arc felismerés, hanem a személy azonosítás.
-Nem csak arc-felismerés van, már szépen halad az alak- és mozgás elemzés is ... majd dob ez is rajta
-Rossz idő ... eső ... köd? Szoftver elég jól fogja ezeket szűrni.

Mindig marad bizonytalansági faktor, de a lényeg a minél magasabb arányú személy felismerés, ami egyre sikeresebb, mert dől be a fejlesztésére a pénz ... mert az egészet biztonságtechnikába csomagolták-magyarázzák, pedig a végső cél az üzlet és a marketing. Mert tudni akarják ha pl. én bemegyek, valahova ne androidot, parízert, sört, vagy bivalybasznádi 0,9 napos wellnest dugjanak az orrom alá, mert ezeket nekem sosem fogják tudni eladni ... már pedig ezek csak ELADNI akarnak, ezert nyomják bele a lóvét.
 
Aztán meg h itt 1-2 sün mit mond ...

előzmény: SLC #27

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Éjszaka, köd, csapadék stb? IS?  ;)

Sok rossz képet láttam már és az általad említett rendszert pl a helyi Yard köpködi, hogy semmire sem jó.
előzmény: tomat5 #24

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Az arc/ujjlenyomat/stb. felismerés megy különböző rendszerek által készített különböző méretű és felbontású képek esetén is.
Elmegy egy bármilyen kép valahova, ott kivágják belőle pl. az arcot, aztán azt adott magasságú képpé transzformálják, csak utána továbbítják a felismerés felé.
És innentől mindegy ki-hol-mikor-mivel csinálta, csak a háttér-adatbázis nagysága/pontossága a döntő.
Guglinál már megy, cég szinten zárt körülmények között működik. Jön szembe valaki a folyosón és szemüveg tud róla mindent ... mondjuk a szembejövő csajoknál ez érdekes lehet :)

Az elmúlt fél év nagy lendületet adott a fejlesztéseknek ... az online rendszert folyamatosan építik ki minden reptéren. Aztán jönnek a pályaudvarok, intézmények, szinházak, mozik ... az utakon az uj fix  traffipax trezorok és utána a többi közterületeken is ...


előzmény: Janó #25

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Nekem két rendszeremnél is volt decemberben BM ellenőrzés és azt mondta az emberke, hogy dolgoznak azon, hogy a meglévő rendszerek arcfelismerést is tudjanak. Mondtam, hogy erre kíváncsi lennék, hogy hogyan....

Ez szerintem még a távoli jövőőőőő. Mert akkor minimum úgy kellett volna kiírni a pályázatokat, hogy egységesek legyenek a megvalósult rendszerek.
Ahány telepítő annyi rendszer (majdnem). De legalább 5-7 különböző kameratípusból épültek a rendszerek és a rögzítő szoftverek is eltérőek.

Viszont a közeljövőben lesz még kiírva támogatás.  :)  és ez jó hír.

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Hát nem tudom:
http://www.sigmoid.hu/index.php?action=termek

Lehet hogy egy filmben szerepelek csak nem tudok róla?  ;) 
A renszámfelismerő progijuk simán veri a Geovisiont az biztos, mert már raktam mindkettőt. Több rendszámot felismer egy képből, nagy sebességgel közlekedő autók esetén is.
előzmény: SLC #23

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Túl sok Si-Fi -t néztek :-)

A 100%-an működő gyakorlati megvalósítástól még kb jó 10 évvel le vagyunk maradva.

A marketing demo videókat meg tessék fenntartásokkal kezelni.

Az (automatikus)arcfelismerős térfigyelő kamerák is csak a filmekben léteznek.
A biometrikus azonosításhoz (is) elég jó minőségű alapanyag kellene.
Max szólsz a csávónak, hogy másszon fel a karóra és bambuljon be az objektívba, akkor megvan az értékelhető kép 3Mpx-el is már.

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
A rendőrség több helyen használja a mobil verziót. Mobil oszlop esetleg fixen telepített kamera -> WIFI -> laptop -> 100%-os találati arány. Csak azokat veszik ki igazoltatni, akiknek a rendszámát kidobja a rendszer. Lopott autók lettek meg ezzel a rendszerrel néhány órán belül.
(Lehet saját adatbázist is generálni, akkor még a rendőr sem kell. A gyanús rendszámot felismeri a rendszer és már ugrik is polgárőr.)
előzmény: SLC #20

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Végül is megvalósítható.... :)
Elvileg lehetnek már maszek trafipaxok is....legalább is hallottam már ilyet.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
És egy vidéki polgi meg álmodik, hogy a faluba bejövő autót a falu végén már  körzeti meghízott várja büntivel  ;)
előzmény: tomat5 #19

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Ezt tényleg csak egy cég csinálja.
Az adatbázishoz viszont bármelyik rendőr hozzáférhet a kódjával, viszont csak rendőr más nem. Elég komoly előírások vannak a szerver elhelyezését és a klienseket illetően.
előzmény: SLC #18

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Online BM kapcsolat nem ócó játék!

HA van ilyen akkor általában egy cégre írt pályázat a dolog,
HA meg nincs akkor meg majd azt mondjuk, hogy tudja ez.

Én erről beszélek.


előzmény: tomat5 #13

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Sokan szeretik a Mikrotik-et, biztosan jó is, de nálunk a sok WIFI-s átvitelünk közül eddig csak azok akadoztak, amik Mikritikből lettek csinálva. Pedig guruk is konfigurálták az eszközöket nem csak mi.  :)  Valamelyik mindig lefagy. Áram el-vissza aztán boldogok vagyunk 1 hónapig.
előzmény: Janó #16

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
A rendszert ismerem, a P****-nek is ilyen van, még a szoftver külalakja is ilyen :)
Demo-ban használtam is.

Lehet, hogy a következő rendszeremet tényleg Mikrotik-el készítem. Legalább lesz összehasonlítási alapom.

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Ők azok: http://www.sigmoid.hu/index.php?action=termeksigter
A szoftver teljes egészében magyar fejlesztés, az átvitel Mikrotik.


előzmény: tomat5 #13

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Mire gondolsz?
Ne fogd vissza magad!  :D

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Szia!
Van ilyen rendszer.
előzmény: SLC #9

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Jó lenne tudni, hogy pl. az internet szolgáltató vagy a vízügy milyen frekin megy. Próbáltam használni a beépített spektrum analizátort, hogy kiválasszam, hogy hol tiszta a freki, de utólag bármit felrakhattak....

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Pl. a szerver bejövő forgalma még el sem éri a 100 megabyte-t de még is akadnak itt-ott a kameraképek és még senkitől sem hallottam egyértelmű megoldást. Olyan, mintha az adatok megtorpannának pár másodpercre valahol.

Pl gerincvonalnak nagyon jók.
Ezzel a megakad hibával sajnos találkoztam én is pár helyen, tipikusan ubi eszközökre jellemző, ha nincs más 5GHz eszköz a közelben, a sávszélességhasználatra és linksebességre tipikusan nem valós értékeket jeleznek ki (nanostation). Teljesen véletlenül viszont derült már ki olyan turpisság is, hogy valaki ugyanabban a magasságban keresztbe csinált egy linket és emiatt akadozott le néha a hálózat.
Ugyan nem teljesen legális, de a meglevő eszközöket érdemes valamelyik másik ország frekisávjára áttenni, az is sokszor működő orvosság.
előzmény: Janó #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Olyan, mintha az adatok megtorpannának pár másodpercre valahol.
Egy kötelezettség nélküli próbát talán megérnének és valószínűleg vannak hozzá megfelelő műszereik is... ;)
előzmény: Janó #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Komolyan azt gondolom, hogy akik ezeket a pályázatokat kiírják, simán plagizálnak és a hozzá nem értésük miatt gyakorlatilag épeszű ember aki tud normális rendszert építeni, nem is pályázik...

idézem:
"•   A Rendszámfelismerő rendszer esetében biztosítson megbízható, biztonságos valós idejű kapcsolatot BM adatbázisokkal"
Pintér Sanya bácsi majd csak úgy egy falusi közterület felügyelőnek ad onine BM kapcsolatot, oszt ki fizeti a révészt? ;D
"rendszám felismerés és kiértékelés illetve  szükség esetén a rendvédelmi szervek riasztása a
Belügyminisztérium Gépjármű Nyilvántartása alapján
Lejárt műszaki érvényességű gépjárművek esetén
Forgalomból kivont gépjárművek esetén
Behajtási engedélyek megsértése esetén"

"ipari kivitelű és magas megbízhatóságú 5 GHz és/vagy 24 GHz átjelzés"
Majd jönnek a 2,4GHz-s Aldis wifis kamerák, mert már olyat is láttam oszlopon térfigyelőnek  :D

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Ok, de ezek PP összeköttetésre jók nagy távolságokra. PMP-re nem annyira jók - vagy tévedek?
Igazából az Ubi-s eszközökkel sincs "semmi bajom", csak még nem találtam meg a rendszer "gyenge" pontját.

Pl. a szerver bejövő forgalma még el sem éri a 100 megabyte-t de még is akadnak itt-ott a kameraképek és még senkitől sem hallottam egyértelmű megoldást. Olyan, mintha az adatok megtorpannának pár másodpercre valahol.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
LigoWave, racon, de ubiquity airfiberből is ki lehet hozni 750Mbit full duplex forgalmat, nyilván ez már nem az 50e Ft-os kategória.
előzmény: Janó #6

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Mire gondolsz? Mikrotik?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
5GHz-en is lehet gigabitet csinálni, csak túl kell lépni a ubiquity eszközök korlátain ;)
előzmény: Janó #4

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Jól hangzik, de lehet, hogy át kell térni az optika hálózatok kiépítésére, mert 5G-n ha sok kamera van akkor már most butítanom kell a bitrátát. Egyébként 3 mpx-es kamáráknak nagyon szép képe van.
Az első rendszerem 2 mpx-es kamerákkal készült és felismerhető volt rajta egy bankrabló arca, 24 órán belül el is kapták.
Kíváncsi leszek, hogy előírnak e új szoftvert is hozzá ami esetleg adatbázishoz is csatlakozni fog.
Egyébként most volt BM-s ellenőrzés két rendszeremnél is, csont nélkül átment mindkettő. A BM-s emberke is azt mondta, hogy lesznek még pályázatok. (remélem is)  8)

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
+1
Most készített egy tanulmány a P**** Kft és a BM közös munkával.
Úgy játékszabályok lesznek az új évben.
Gyakorlatilag a "terroorfenyegetés" miatt most ez egy borzasztó nagy és pénzel teli piaccá vált. BM-es szavakkal: "most bármit lehet és bármennyiért"
A cél a 4K és a térfigyelőkkel történő arcfelismerés. (Gondolom majd minden tenorista felmászik a zoszlpora oiszt jól belebámul a kamerába mint amikor a várban lopták a térfigyelőket  ;D )


Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Hali,

Először is adatvédelmi szabályzatot kell készíttetni. Abban lesz rögzítve, hogy ki és mikor nézheti a rendszert.
A BM-s kapcsolatnak ha jól tudom két lépcsője van, a kisebbiket a közterület felügyelők a fullos kapcsolatot csak rendőr/körzeti megbízott nézheti.

Eddig minden Önkormányzatnak elmondtam, hogy adatvédelmi szabályzat készítése elengedhetetlen, de ez idáig csak egy Önkori készíttette el.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Üdv kollégák,

Érdekelne milyen jogszabályok vonatkoznak városi térfigyelő rendszerekre (ki nyúlhat az nvr-hez, mi kinek a felelőssége ...stb).
Jogszabályilag van különbség ha BM kapcsolattal rendelkezik a rendszer vagy csak stand-alone rögzít?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!