Szerző Téma: 12v-univerzális tápegység kamerához?  (Megtekintve 9584 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:12v-univerzális tápegység kamerához?
#33 2012. Augusztus 22. - 21:20:23
0
???
előzmény: pappzs #32

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:12v-univerzális tápegység kamerához?
#32 2012. Augusztus 20. - 08:39:38
0
Köszönöm az eddigi válaszokat.

Négy irányba indulna a 2x1 kábel a legmesszebbi a 200m.
Egy kábelen 3 kamera meg 2 infra vető lenne tervezve.

A kérdés ki milyen eszközt rakna a kábel elejére???   / Szünetmentesítés, Túlfeszvédelem, stb. /

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:12v-univerzális tápegység kamerához?
#31 2012. Augusztus 14. - 16:47:31
0
Hmm.
Nincs szokás, van megrendelői igény.
5-15 percet kérnek általában a PC-s rögzítőknél szünetmentesíteni. Ha amúgy a normál üzletmenet megáll, majd ezt követően kikapcsolják még a PC-t az sok esetben elégséges. Szintén általában csak az üzemeltetőnek van infója arra, hogy mi az általánosan jellemző áramszünet adott környéken.
Persze vannak a magánszemélyek, akik általában magasabb értéket kérnek, mondván a rosszarcú direkt kapcsolja le az áramot. Visszacsatolok a megrendelői igényhez (nálam az otthoni 4 órát bír amúgy).
Gyakorlati tapasztalat, hogy pl. a 17.-kerben minden évben van 1 ízben 24 órát megközelítő áramszünet, vagy akár azt meg is haladó, míg az összes többi kerületben jellemzően 2sec-5min perc közötti egy átlag áramszünet.
2*1-es tápkábelen 200m nem távolság, kivétel persze ha mind a 10A-t 1 irányba akarod hajtani (gyakorlatban még az is kis melegedés mellett elbírja- vill.szerelők ökölszabálya a 10A-ként 1nmm-es kábel, azaz pl. 16A-es kismegszakító mögé legalább 1,5-es kábel).

előzmény: pappzs #30

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:12v-univerzális tápegység kamerához?
#30 2012. Augusztus 13. - 21:46:17
0
Egyébként a pár percnek mi értelme??? Eddig még nem csináltunk szünetmentes kamerarendszert.
előzmény: pappzs #29

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Re:12v-univerzális tápegység kamerához?
#29 2012. Augusztus 13. - 21:44:00
0
Na szóval hát ezaz hány percre szokás????

a 200m ott jön szóba, hogy 24v-ban gondolkodom 2x1-es tápkábelen és a kameráknál szétszedni 12V-okra.
Vélemény?

előzmény: vg #28

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:12v-univerzális tápegység kamerához?
#28 2012. Augusztus 13. - 21:34:00
0
Hány percre? :o 8)
Ugye nem 72 órára akarod szünetmentesíteni? Bár ha van az a megrendelő aki kifizeti, akkor miért ne?
Vagyis akkor mi is a pontos kérdés? ;D
Ja és ha a rendszer működik, akkor az áramforrás 200m-re az miért szükséges adat?
előzmény: pappzs #27

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Szünetmentesítés
#27 2012. Augusztus 13. - 20:45:06
0
Sziasztok!

Lenne 12db 560mA 12V Kamera
            8db  400mA 12V Infravető

Áramforrás Kb.: 200m

Milyen szünetmentesítő megoldást ajánlotok????????? / akárhogy számolgatok egy háznyi aksi kellene /

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
0
A legelső ilyen munkám egy 16 kamerás, 2 rögzítős, PTZ-s rendszer volt, üvegszálon bekötött kamerákkal, kültéren, csak az optikával kapcsolatos dolgokat (kábel behúzás, optika hegesztés, pigtail-ek) nem én csináltam. 12 fix kam az egyik rögzítőn, 4 PTZ a másikon.
előzmény: vlezlee #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
Én azért szeretem a rack szekrényt, mert szépen elfér benne a szünetmentestől kezdve minden, és mellesleg zárható is...  ;)  Sajnos a nagyobb rendszerek nálam se túl gyakoriak, de tavaly év végén pl. raktam fel egy DVR-32LEU-t. Ott a bővítés előtt 16-os DVR volt 450-es rackben, amit 600-asra kellett cserélnem, mert a 8 HDD-s LEU már nem fért bele.  :o
előzmény: vlezlee #24

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Szép, szép, de 1db 5A-es tápnak egy kissé túlzás lenne egy egész rack szekrény :) Sajnos 8-nál több kamerás rendszernél nagyobbhoz még nemigen volt szerencsém :(
előzmény: eXtra #23

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
0
Ezeket mibe szoktátok dobozolni? Csak így csupaszon nem szívesen hagynám hülye userek közelében :)
Ebbe a leggyakoribb cuccok mind beleférnek, de ha mégsem, akkor van belőle 600x600-as is...  ;)


előzmény: vlezlee #20

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
Csatlakozom az előttem szólóhoz  8)
előzmény: matrixlaci #21

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
0
Természetesen Paradox dobozba.   :D

Ha kameránként táplálunk, akkor SPS 1000 1A -es "bedugós" táp.
Ha központosítva akkor SPS 5000 -es 5A-es "laptop táp.
Ha nagyobb rendszer, akkor a SPS CCTV 10A  vagy 20 A  paradox dobozban.
vagy készen, dobozolt SPS CCTV 10A 9ch.  ebbe 9db  külön PTC-kkel  biztosított kimenet van.


előzmény: vlezlee #20

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Köszi az infót, spec azokat még nem próbáltam :)
Ezeket mibe szoktátok dobozolni? Csak így csupaszon nem szívesen hagynám hülye userek közelében :)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 19. - 21:46:00 írta vlezlee »

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
0
Power -es cctv tápokkal (SPS sorozat) semmi gond.
Stabil, teljesen zavarszűrt, és közel ezer darabból nálunk még nem volt hibás. 
előzmény: vlezlee #17

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
Ez szerintem ugyanaz mint amit te linkeltél: http://www.powerbizt.hu/index.php?pid=12&nav=&product=1380, kamerához még nem próbáltuk, beléptetőhöz használjuk.
Nettó listaára 10 000,- alatt van.
előzmény: vlezlee #17

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
Trafós nincs, kapcsiüzeműből meg szinte csak a kínai szemetet lehet kapni, 1-2 év után lehet kidobni őket, de a Bentel BAQ sorozata ér egy kalap ka**t sem :(

Egyik ügyfelem rendelt innen:
http://www.keprogzito.hu/biztonsagikamera.php?action=arulista&katid=28#Kamera tápegységek
a legalsó trafós tápot 17e Ft-ért, hadd ne mondjam, hogy nem azt kapta, ami a képen van. Ugyan trafós táp, de:
- a doboz bézs színű (ami még nem lenne baj) de láthatóan használt volt, karcos és ki volt törve az egyik kábelkivezető nyílás
- a panelrögzítő tüske fehér patex melegragasztóval volt a doboz belsejéhez fogatva, ráadásul 4 tüskéből csak 3 volt benne (olyan bonyolult 4db 4-es lyukat fúrni?)


előzmény: L. Pásztor #16

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
+1
Valamit félreértek ?
Azt mondjátok nincs a piacon normális, 12V 5A-es megbízható, rendesen stabilizált és jól megszűrt tápegység ?
Ami ipari kivitelévelű, és kis zaj mellett alkalmas lenne kamera tápnak ?
Vagy csak transzformátoros kivitelben nincs ?

Pedig egy jó tápot összehozni nem egy nagy valami... mondjuk ócccsjé már nehezebb, de nem lehetetlen ...
előzmény: vlezlee #14

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
bocsi elírtam  :o
előzmény: vlezlee #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
0
5A trafós táp? Olyant hol lehet kapni? Sajnos a kapcsolóüzeműek nálam is hullanak, mint a legyek...
előzmény: Lacy #11

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
egyelőre akkor marad most a kettő tápos megoldás,így rendesen megy a dolog szerencsére.De valóbban az a 5a-táp valami Kínai lehet most ahogy nézem,,


Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
0
hát igen, én is a hagyományost szeretem, de eddig a powerbizt-osok nem szopattak meg (kopp-kopp)
előzmény: Lacy #11

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
hú volt ebből szopás
Ócska szemétre való Bentel 5A-s kapcs üzemű táp.
4 TC 9254 kamera 25 infra leddel /darabja.
Nappal állat kép, de egyszer csak este lészen és mint az HBO adásán az analóg kódolás 2 mm-ként sűrű vízszintes csíkok.. áááááááááááááááá
230V-ból kihúz, akkuról mint a mese. Remek. Visszadug, HBO effekt.
Másnap vissza 5A-s analóg táp és azóta is remek.
De jártam már meg kapcsolós táppal más ügyben is ami nem szakma úgyhogy nekem nagyon tele a puttonyom ezekkel. Kevés jó van.

előzmény: bcslaci #10

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
+1
Ha kapcsolóüzemű a nagy táp és "nagyon" ócccccóóóóó kínai, akkor lehet gyenge a kimenetén a szűrés, és a kapcsolóüzemből adódó RF zavar látszik a képen. Ellenőrzés pl.: oszcilloszkóppal a kimeneti hullámosságot
előzmény: balusecurity #9

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
Én úgy jártam hogy most a 4-kamera megy 2-db tápról egy 2000ma-és egy 800ma-es. :o  és volt egy 5a-nagy tápom és ezt akartam tenni a kettő táp helyet hogy ne kelljen 2-hozzá.De amikor rá dugtam az 5A-tápot különös módon a képek rondák lettek és szellem képesek.Ezért vissza tettem ahogy volt és így rendesen megy.Pedig elvileg az 5a-tápnak bírni kellene de valamiért nem jó úgy.
előzmény: SLC #8

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
0
Okozott már zavart a képben a külön táp, de a központi közös táp is. Telepítés függő a dolog. A feszültség eséssel is nagyot lehet szívni, főleg, ha teszel még egy fűtést is a házba  ;)
előzmény: balusecurity #2

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
köszönöm!

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
powerbizt.hu
előzmény: handras #5

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Ilyet melyik bűnszövetkezet forgalmaz?
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
0
ha messzire viszed és cat kábelen akkor pl küldd meg 24V-al


Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
0
Jó. Telepítés függő, hogy milyet használunk. A feszültség esésre figyelj oda ha messzebbre viszed!
előzmény: balusecurity #2

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
0
amúgy érdemes minden kamerához külön táp,vagy lehet többet is rá tenni ha elbírja.Melyik megoldás a legjobb? ti melyiket használjátok,köszönöm!


előzmény: balusecurity #1

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
12v-univerzális tápegység kamerához?
#1 2012. Január 08. - 16:27:35
0
sziasztok! egy kérdésem lenne hogy megfigyelő kamerához jó stabilizált univerzális 12v-táp? vagy inkább kimondottan kamerákhoz valót kell használni?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!