Szerző Téma: Több biztonsági kamera egyidejű működtetése wifin keresztül  (Megtekintve 5149 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
az IP kamerák többségének van mikrofon bemenete
innetől aztán már csak program kérdése hogy figyelje a hangot amit az üvegtörése ad.
Szvsz nem lehetetlen
B verzió: ül egy mókus ott és füleli :)
előzmény: mot #11

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
No, csak így tovább.  ;D "Tervben van még az is, hogy a kamerákat olyan szenzorokkal egészítik ki, amelyek üvegtörés hangjára automatikusan riasztanak"... erre viszont felcsúszott a szemöldököm. Én ezt egy kicsit még futurisztikusnak tartom, de lehet, hogy csak alulinformált vagyok, ami a technológiát illeti.
előzmény: vg #10

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Tudom, hogy "kicsit" régi a téma, de okulásként hátha jó lesz még valakinek.....

Nemrég hasonló esetem volt nekem is 8 IP kamerát felejtett el a rendszer (a rögzítő szoftver). Mindent átnéztünk, helyileg be lehetett lépni minden kamerába de a rögzítő mindig csak egyet látott.
A végén megtaláltuk a hibát.....mind a 8 kamerának kiresetelődött a MAC adress címe. Fogalmunk sincs, hogy miért. Gyártó küldött hozzá új firmware-t amit feltöltögettünk és jó lett az összes kamera.
De magyarázatot a mai napig nem kaptunk, hogy miért történhetett ez.

Villámcsapás kizárt, mert adott kameraponton több kamera is üzemel és a rádiós eszközöknek sincs semmi bajuk, továbbá a hálózati túlfesz patronok se jeleztek hibát.

Nem elérhető Trichie

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Sziasztok ismét én vagyok mert egy elég komoly hiba áll fenn az egyik kameránál. 4 kamerám volt ebből már 2-t eladtam de mikor a 4 együtt volt csatlakoztatva az egyiknél nem tudtam belépni, gondoltam halogatom és majd foglalkozom vele. Holnap meg akarják vásárolni ezt a kettőt is de a kamera csatlakoztatása után nincs se ip cím, se dns szerver se semmi:S tönkretettem? van bármi megoldás? próbáltam az aljána  resetes újraindítást így visszaáll a gyári értékre de semmi változás... kérlek segítsetek!

Nem elérhető Trichie

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Nem vagyok informatikus de köszi  :)  most szétcsatlakoztattam a rendszert de valamelyik nap belinkelem a menüjét :)
előzmény: vg #5

Nem elérhető Trichie

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Szia! Ezek a kamerák mind2-t tudják. Egy kamerát már sikerült wifin keresztül beüzemelnem úgy hogy először kábellel csatlakoztattam a routeremhez úgy hogy megadtam a wifim nevét és jelszavát utána kihúztam a kábelt, a kamera újraindult utána működött így. Az is furcsa hogy csak az először telepített kamerán keresztül tudok belépni az IP Camera Toolo programon belül az IE kezelői felületébe, ha bármelyik másik camról próbálkozom az IE hiba miatt leáll  :-[
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Mindenről adtál képet, csak a kamera wifi beállításáról nem láttam semmit, mint ahogy a router-edéről sem. Az tuti, hogy más IP-t oszt a kamerának wifin, azt kell megtaláld és ennyi :P  avagy fix IP. De Te informatikus vagy nem? :o
előzmény: Trichie #1

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Mindkettőt tudják.
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Tisztelt Trichie!
A konkrét típussal nem volt még dolgom, de hasonlókat már telepítettem.
Beüzemelésükhöz az átlagosnál picit mélyebb számítástechnikai ismeretek szükségesek.

Keressen meg privátban, remélem meg tudunk állapodni. :)


előzmény: Trichie #1

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
juj
most ezek IP kamerák vagy wifisek vezeték nélkül? vagy mindkettő?
Ha a  routeren kevés a lik, akkor venni kell egy switchet is abból van 4-5-8 portos is a kisebb méretekben.
Így elég sokat lehet már csatlakoztatni


Nem elérhető Trichie

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 15
Tisztelt fórumozók!
Múlt héten vásároltam külföldről 4 db Apexis J011-WS típusú beltéri kamerát és nem tudok rájönni, hogy hogyan kommunikálhatnak egymással és a géppel vezeték nélkül (wifin) keresztül. Az antennákat csatlakoztattam, vezetékesen mind a 3 jól működik és egyidejűleg látom minden kamera felvételét viszont mikor kihúzom az internetkábelt wifin keresztül nem működik egyik sem.
4 db-ot vettem de egyszerre csak 3 kamerát tudtam csatlakoztatni a routeremhez mert nincs több csatlakozóhely.

Példának itt van hogy a kamerához kapott "IP Camera Tool" programon belül 2 kamerát így látok:



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

3 kamera képét így látom vezetékesen csatlakoztatva a routerhez:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

és ilyen módon csatlakoztatok egy kamerát vezetékesen úgy hogy a többiekkel együtt lássam az ő képét is:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kérdésem az lenne hogy ezen a menün belül észlelem az itthoni hálót, beállítás fülre is rámegyek de utána ha kihúzom az egyik cam netkábelét azt kereséssel sem találom meg az IP Camera Tool programmal:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kérlek segítsetek több óra alatt sok új dolgot sikerült elérnem de ez úgy tűnik túlér a tudásomon ://
« Utoljára szerkesztve: 2013. Április 20. - 22:09:31 írta Trichie »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!