Szerző Téma: Analóg CCTV rendszerek, alternatívák és "miért"-ek  (Megtekintve 14739 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nincs. Munkaszerződést kell kibővíteni és ezt aláíratni.
előzmény: pappzs #39

Nem elérhető pappzs

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 205
    • Vagyonvédelmi rendszerek telepítése
Érdeklődöm Ki Mit tudna ajánlani Ügyfelének mit írasson alá az alkalmazottjaival kamera szerelés után. Nincs erre valami formanyomtatvány????
előzmény: TCsaba #38

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Az AvTech rögzítőiből telepítettem néhányat az elmúlt években, de semmi gondom nem volt velük.
Az távoli elérésükkel sem volt különösebb gondom. Egyedül talán annyi, hogy, ha felvételt akartam visszanézni távolról, akkor nem mindig akart bejönni a kép a böngészőben, de utána rájöttem, hogyha az adott időszakot a gépemre töltöm vissza és onnan nézem meg, akkor úgy bármikor jó.
Igen. A távoli eléréskor az ikon fölül aktívvá válik a kimeneti monitoron és lehet látni, hogy éppen valaki csatlakozott a DVR-hez.  ;D
előzmény: tati #36

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Az AVTECH DVR-eken az élő képet nézve látszik, ha hálózatról ránéznek. Olyan helyzetben ez gáz, ha mondjuk a portásfülkében, a bakter mellett van az eszköz. Ergó a bakter tudja, hogy valaki csatlakozott a DVR-hez és talán pont őt nézi, hogy alszik-e.  ;D Még azt hallottam róla - személyes tapasztalat nincs - hogy annó jó ár-érték arányban volt és azért vitték. Többen mondták, hogy most már ezen az áron van jobb, kellemesebben használható eszköz.
előzmény: tati #36

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
AVTECH kamerákkal, rögzítőkkel van valakinek tapasztalata?
Amit látok: elfogadható ár, tajvani székhely, profi gyártói honlap.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Mindkettőtöknek igazat kell hogy adjak.
 
Lehetőség szerint én is szeretem asztalon összeugni a cuccot, mert létra tetején szar hibát keresni :-)
 
 

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Régi szokás volt egy cégnél, telepítés előtt munkaasztalon összedobni és tesztelni a rendszert.
Kábel csak úgy ment ki, hogy rámértek a végére.
Én a videót most is össze szoktam rakni tesztre.
Persze  csak ha nincs mindenből tartalék és messze van a messze.

előzmény: szaki21 #33

Nem elérhető szaki21

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Én manapság azt tapasztaltam,főleg a videós cuccok terén,hogy szinte mindeggyiknek totál ugyanaz a bele.Egy szalagról jön le.Csak más más házba,tokozatba és színbe,más márkanév alatt futnak,de szinte ugyanazok.

-Egy időben nem győztem a forgalmazónak tömegesen (van hogy minden 3.xar)visszahordani a Cat/bnc csatikat amiket ahhoz képest,hogy xarok,még drágán is adnak(min.6-800 ft.brutto)
-Sokszor azt se bánnám,ha 2 xer annyi lenne az ára,CSAK NE ÉGJEK ezekkel a kínai xarokkal az ügyfél előtt.
Ráadásul úgy,hogy a hasznot meg a nagykerek akasszák le helyettem.

Aztán,meg lehet bírkózni a garin.

Pl.azóta a csatikat tömegesen 100-asával rendelem kínából így 6-800 ft.helyett sokszor még 100 ft.be se kerül.De ugyanaz a xar.
Csak fogom és az ügyfél előtt küldöm a kukába,ha xar.

Riasztóban meg azért szerelek Paradox-ot.mert így nincsenek ilyen kellemetlenségek.15-év alatt alíg találkoztam hibással.
-De ha kimegyek egy kamerarendszert szerelni sajnos úgy nem fejezem be,hogy lagalább egy hibás termék ne kerülne közé.Lehet ez kamera,táp,csatlakozó,egér,vagy bármi.SAJNOS.

Inkább megfizetném a minőséget,DE OLYAT MÉG NEM nagyon láttam kamerarendszerekben.(mondjuk 100-ból 99 termék jó legyen.Valami mindíg hibádzik)

Ja és még valami ami személyes tapasztalat:

Ne indulj el úgy kamerát szerelni,főleg messzire,hogy
- ne legyen nálad mindenből legalább egy tartalék(ez mondjuk rögzítőnél és drágább kameráknál egy kicsit nonszensz)
-valamint legalább 1db. földhurokleválasztó nélkül(sose tudni,csodát művel sokszor)



Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
volt egy régi Ganz-Dvr nekem és szét szedem mit találok benne? egy Av Tech alaplapot vagy is panelt. csak a ház volt Gazn.

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Idézet
Ha masszív robosztus a felépítése, nem elnagyolt a műanyag munka, szép képe van, és normális a háttér támogatás akkor ne foglakozz a márka névvel.
Erre az álláspontra jutottam én is.

Nagyon szemléletes a mikrós hasonlatod, és sajnos szerintem is egyre inkább ez irányba tendál a világ.

Engem amúgy ez önmagában nem zavarna, mert sosem voltam vakon elkötelezett semmiben sem egyetlen márka mellett sem.
Azonban régebben (úgy 25-30 éve) még lehetett sejteni egy-egy nyugati, vagy fejlett távol keleti márkáról, és bizonyos termékek esetén a lengyel meg orosz holmikról, hogy milyen minőséget képviselnek.
Igaz nem is volt ennyi lehetőség, amit mára az internet még meg is fejel.

Én alapból úgy gondolkodom, hogy a feladataimhoz/szükségleteimhez keresek megfelelő eszközöket, és nem zavar ha a mindenben megfelelő megoldást egy ismeretlen termékben találom meg.

Ami zavar -de nagyon- ha azt érzem, hogy át akarnak verni, meg akarnak téveszteni... és nincs eszközöm tenni ellene.
Azon kívül, hogy veszem vagy nem veszem az adott portékát.
előzmény: SLC #29

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
most már értem hogy lehet hogy sehol se találtam infót a kinaivackok.hu kameráihoz... fisotech nevet adták neki.
előzmény: vagyok #28

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Egy bizonyos kategória felett mindegy milyen néven veszed meg a terméket, ugyanaz a gyártósor készíti.
Volt a kezemben TecShon hasonmás kamera, csak műanyag ház és kontaktos BNC negyedannyi ár. Na az már kissé lentebbi kategória.
Ha masszív robosztus a felépítése, nem elnagyolt a műanyag munka, szép képe van, és normális a háttér támogatás akkor ne foglakozz a márka névvel.
 
Electroluxnál egy ismerősöm mesélte, hogy kint voltak Kínában üzletelni, mutatják a csarnokot, sok sok szalagon sok sok kínézetű mikrohullámú sütő.
-Melyik tetszik?
-Az ott.
-Mennyi kell?
-Kétmillió évente
-OK, akkor holnaaptól az lesz ráírva, hogy Electrolux.
Így működik minden sajnos  :(
előzmény: vagyok #28

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Amikor keresgéltem a különböző gyártmányok és márkák után, akkor nézegettem a TechSon-t is.
A "TechSon" névre több lehetőséget is feldobnak a keresők, de ezeknek -bár technikai vagy elektronikai oldalak- semmi közük nincs a TechSon kamerarendszerekhez. Szerintem ez is a hazai forgalmazó által -okosan- megválasztott és felépített márkanév.
Nem egyedüli. Valami hasonlót véltem felfedezni pl. az Amax-nál vagy A-Max-nál is.

Több hazai forgalmazó -szerintem szándékosan- marketing fogásból nem publikálja a weboldalán, hogy az adott terméke nem egy világmárka, stb., hanem egy általa felépített-bevezetett márka.
Persze olyannal is találkoztam, aki egyértelműen jelzi, hogy a termékei Kínai gyártók választékából összeválogatott termékek.
Számomra ez korrektebb piaci magatartás, mint úgy hivatkoznia gyártókra, mintha az egy világmárka lenne.
Pláne akkor amikor ugyanaz a gyár gyárt másik magyar forgalmazónak is, szinte ugyanolyan termékeket..., amit a másik magyar forgalmazó más néven dob-vezet be a piacra.
Ettől ugyan még lehetnek jók ezek a termékek, de bennem laikus ámde érdeklődő vevőben ez -a megtévesztés szagú helyzet- ellentmondásos érzéseket kelt. Ugyanakkor tudom, hogy ez nem csak kis hazánkban bevált gyakorlat.

A TechSonra visszatérve, mindenképpen mellettük szól a nagyon információ gazdag weboldal, és az, hogy rengeteg kamerájuk felvétele megtekinthető a neten keresztül is.
Mondom mindezt kibicként.

előzmény: TCsaba #27

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
A Techsonnak mi a gyártói oldalának a címe?

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
A Hikvision tudtommal a legnagyobb kínai gyártó. Mindenük van, kivéve a legalsó kategóriát, 1-el feljebbre pozicionálják magukat, azaz hasonló minőséget kapsz, mint TechSon esetében és talán picit kiforrottabban. Tán még az ára is jobb, miután nem Koreában rakják őket össze.
Tudomásom szerint hazánkban 2 kiemelt forgalmazója van. :o
előzmény: Lacy #25

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
A válaszodban engem mint laikust egyedül a Hikvisionnal kapcsolatos sorod lepett csak meg, mert valahol azt olvastam, hogy a világ első öt legnagyobb gyártójának egyike és állítólag  a felső kategóriát képviseli.


előzmény: Lacy #23


Hát a helyzet az, hogy én sem ismerek - ismehetek minden holmit :)
Így is egy állandó tanulási folyamat a (szakmai) élet, és jó, ha a napi használatban lévőkről tudok mindent
A másik dolog
ahogy ez már kialakult a szakmában ahogy én látom, mindenki elkötelezi-kötelezte magát egy-egy forgalmazónál.
Tehát a vásárlásai döntően onnan származik.
Ez főleg azért is alakul így, mert egy adott típust árulnak.
Mondjuk vegyük a Power-t
Paradoxot forgalmaztak - azóta importőrök is lettek hála a magasságosnak, mert a jászberényi képviselet az kritikán aluli volt.
Tehát aki Paradox riasztókat szerel mert azt szereti oda jár vásárolni.
Kialakul egy állapot, a vásárlások után eléri a kedvezményekkel a telepítői árszintet, és boldogság.
Namármost ha a Power átal forgalmazott vidós vagy egyéb eszközök is megfelelnek a telepítő- és rajta keresztül a vevői - igényeinek, akkor már azt is ott fogja venni, így TechSon párti lesz :) meg a többi amit ott forgalmaznak.
És csak ritkán megy máshová, akkor, ha olyan holmi kell ami ott nincs.
De ez inkább egész más profilú eszköz vagy mert valaki akinél dolgozni kell, előír valamit ami ott nem kapható
Én pl ablakkeret infrasorompóért jártam el máshová, de mióta az is van náluk már nem kell emiatt sem.
Tehát van ez a Hikvision
Egyrészt nem tartja az a pár bolt, ahová én járok, emiatt nem ismerem
Másrészt ha a vezető 5-be tartozik és nem is alsó kategória, akkor meg nem az én ügyfélköröm igénye.
Én meg oda nem tudnék 3x annyiért kamerát eladni, amennyiért néha a TechSon-t is sokallják.
Emiatt meg nem is jártam körbe a választékot, mert -egyenlőre- nem kell. Nincs rá igény az ügyfeleimnél.
Ha lesz akkor szinte biztos, hogy meg fogom ismerni :)


Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Köszönöm!
Bár mint mondtam is, sok hasznos infót megosztottatok itt velem, azonban a kérdésem tekintetében valami ilyen jellegű választ, válaszokat vártam.
A válaszodban engem mint laikust egyedül a Hikvisionnal kapcsolatos sorod lepett csak meg, mert valahol azt olvastam, hogy a világ első öt legnagyobb gyártójának egyike és állítólag  a felső kategóriát képviseli.
- A GenesisPro és az Identivision termékekről én is csak annyit tudok, ezek Kínában gyártatott termékek, amik itthon kapták meg a nevüket, csakúgy mint az Eurovideo termékek. Ez utóbbi mellett szóljon érvként, hogy a hazai forgalmazója nem is titkolja, hogy az általa felépített márkanév alatt bevezetett termékek "Kínai gyárak minőségi, válogatott termékei."
- Talán valami hasonló lehet az Avtech is. Ebben nem vagyok biztos.

előzmény: Lacy #23

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
oké
Akkor
Én a TechSon dolgokat használom főleg a rögzítők terén sőt ott abban kizárólag.
Kamerák tekintetében is főleg, de (egyéb okokból ) belejátszik a Sunell is (ami egy elég jó kínai gyártó, ahogy látom sokféle néven kerül hozzá nagyon hasonló termék forgalomba, és ezáltal ügyfelekhez)
Amiket Te kérdeztél, azokból én semmit sem használtam a TechSon-t kivéve, és van olyan érzésen hogy nem is fogok
Noha a TechSon se meg a Sunell se az a "nagy" márka én a jó iparos kategóriát mondanám

GenesisPro  nem is hallottam erről
Identivision erről igen láttam is nekem a kínai alsókategóriát idézi azaz gagyi
Hikvision erről se hallottam eddig
Sanan erről se
Eurovideo jaj
Techson
Grundig nagy név de szerintem az olcsó kategóriában kínai holmi a drágában is max arra jobban figyelnek
Avtech jaj a négyzeten
előzmény: vagyok #22

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
@Lacy:

Mivel egyebekben hasonlóan gondolkodunk, inkább a szakmai részét boncolgatnám.
Bár részemről -lelkes, amatőr, újonc, érdeklődő,...- erős túlzás szakmaiságról beszélni, hiszen jelenlegi helyzetemben csak a pálya széléről ugathatok bele az eseményekbe.
Na de lesz ez még így se! :D

Az előbb nekifutottam -fejben-, hogy összegezem, amit a topic indító kérdésem feltevése óta megtudtam.
S bár sok hasznos véleményt és tanácsot kaptam..., a kérdésem jellegét tekintve nem lettem okosabb.
Rosszul is kérdeztem, és vélhetően más megítélés alá esett volna a kérdésem, ha azt nem egy újoncként tettem volna fel.

Amúgy meg, értem a megközelítésed, miszerint nem biztos, hogy az általad elmondott tapasztalatokat tudom hasznosítani; nem biztos, hogy ami Nektek bejött, megfelelő volt (gyártmány, minőség, stb.) az nekem és az esetleges leendő ügyfeleimnek is megfelelő lesz.
Értem!
De legyen az már az én felelősségem, hogy mire megyek a kapott infókkal, hogy hogyan hasznosítom őket.  ;)


előzmény: Lacy #16

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Nem tudtam és kész!
Van az életemben sok más egyéb ami lefoglal, a rövidítésszótár ismerete speciel nem tartozik közéjük.  ;)

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
KKV = kis és közép vállalkozás.
Meg kell ezelket tanulnunk ... a fiatalabb korosztály ebbe születik bele, nekik már természetes, így használni is fogják.
A jelentése vagy tetszik - vagy nem, teljesen mind1. De aki lemarad, az itt is kimarad.

---
Mellesleg utálom ha hivatalosan vállalkozónak neveznek, tartanak számon ... csak mert tulajdonosa vagyok egy pár fős cégnek.
És minden létező alkalommal hangot adok annak, h undorodom ettől a megnevezéstől, az ehhez társuló pejoratív jelentéstől, ami MO-on kb. a stricik-kurvák-biznicccelők vagy színesfém kereskedő dakota harcosok szintét jelenti.
előzmény: kero #17

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Ugye most ugratsz?!
A KKV rövidítés a Kis- és Középvállalkozásokat jelenti.
Gyakorlatilag az EU-hoz való dörgölődzésünk óta van ennek jelentősége, mert az unióban a vállalkozásokat aszerint sorolják be különböző státuszokba, hogy mennyi az alkalmazottaik száma és a mennyi a  megtermelt árbevételük. stb.

Ide tartozik az 1 fős, évi néhány százezres árbevételt produkáló (kényszer) vállalkozás is, és a max. 250 főt foglalkoztató akár évi 50 millió eurós árbevételt produkáló vállalkozás is. Persze a létszámok és az árbevételek függvényében, még vannak további tagolások is, úm. kisvállalkozás, mikrovállalkozás.

De Te biztosan csak ugratsz!  ;D
előzmény: kero #17

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
"- Vegyük elsőnek a "KKV"-t. Én sem szeretem a rövidítéseket, de erről legalább mindenki tudja, hogy miről van szó."

Hát nem ma kezdtem a szakmát, de fogalmam nincs, hogy ez a rövidítés mit jelent.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Sikerült majdnem mindent félreértened  ::golyozik::

a KKV nem a rövidítéssel, hanem a jelentésével van a bajom
píár háer és társai a nyugati szennyes agymosás eredményeképpen beszivárgott multiideológiai szórövidítések.
Régen Józsi bá behívta a jelentkezőt, adott neki egy darab vasat, és már abból látta hogy érdemes-e foglalkozni a jelentkezővel, ahogy megfogta.
Most a huszon x  egynéhány éves HR-es hülye p..csa leckézteti a 30-40- néha 50-es korosztályt és kb annyi rálátása van pl a termelő munkára, mint birkának a hagymatermesztésre.
Nekem a szó jelentésével van bajom 20 éve nem volt ilyen
nem nem a régi rendszert akarnám visszasírni (noha őszintén mondom sokkal jobban éreztem magam akkor)

na szakmázzunk is :)
Ha megnézed, és igazán nem akarok dicsekedni ezzel (sem) de a legtöbbet lájkoltak listáját ajánlanám figyelmedbe (megtalálod alul a fórumstatisztikák címnél)
tehát azt mondani hogy én de akár bárki itt ne lenne segítőkész, az merész túlzás lenne.
Nem azt kéne kiérteni a dologból, hogy hagyd a fenébe az egészet inkább csak azt hogy még ha itt sok okos tanácsot is kapnál az sem biztos hogy
1. megfelel Neked - ezt kifejtettem már az elébb
2. tudod hasznosítani kb úgy mint aki ajánlotta- ez is kb érthető annak alapján

és azért is mondtam hogy ha az üzleti része a fontos, akkor elég egy hozzáértő kolléga-alkalmazott-családtag bárki
és az sem elképzelhetetlen, hogy Te is beletanulj idővel.
Ezzel a módszerrel viszont sok mellékvágányt, szopást és esetleg anyagi veszteséget (az erkölcsiről nem is szólva) megspórolhatsz


előzmény: vagyok #15

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
@Lacy:

Értelek, de nem tudok mindenben egyetérteni Veled.
- Vegyük elsőnek a "KKV"-t. Én sem szeretem a rövidítéseket, de erről legalább mindenki tudja, hogy miről van szó.
Számomra sokkal bosszantóbbak az internetes kommunikációban egyre jobban terjedő "vszeg, valszeg, pill,..." stb. szóhasználatok, rövidítések. Pláne a fiatalok és a lazáskodni akarók körében.
Ami pedig a KKV mozaikszót illeti, esetemben egyszerűbb volt ezt használni, mint néhány tirádás mondatban körülírni, hogy valójában olyan céges ügyfelekre gondolok, ahol max. 5-10 kamerás rendszer kiépítése merülhet fel feladatként.

Idézet
A lényeg, hogy szerintem itt -és a neten - ilyen "gyorstalpaló" módon nem lehet megtanulni, kitapasztalni azt amit mi 10-20 vagy még több éve csinálunk, tapasztalunk és tudunk.
Szerintem meg éppen erre is jó az internet.
Természetesen nem a csak a napi munkavégzés (tervezés, kivitelezés, stb.) során elsajátítható szakmai alapfogásokra gondolok...
Azonban ahhoz, hogy egy rutinos szakember egy újocnak azt mondja, hogy "Én a ~20 éves gyakorlatom, termékismeretem és rendszerismeretem alapján úgy gondolom, hogy az XY, XC, CV, VB... márkákkal, és a hazai piacon az AAA, BBB, CCC forgalmazókkal érdemes csak foglalkozni, mert...; az egyéb gyártmányokat, mint pl. NM, BN; és az egyéb forgalmazókat, mint pl. TTT, RRR messzire el kell kerülni, mert...."
Nos szerintem ehhez csak jóindulat és segítő szándék kell a régi motorosok részéről.  :)
Ez egy komoly segítség lehet egy hozzám hasonló lelkes újonc részére..., de a tapasztalás és a tanulás csak ezután jönne.
Ha a Te logikádat kivetítenénk a való életre is, akkor nem lenne oktatás és egyebek sem, mert "Jobb, ha mindenki magától, a saját tapasztalásaiból és saját költségén tanulja meg a szakmai fortélyokat, stb."

Kérlek ne vedd tiszteletlenségnek vagy kóstolgatásnak!!!
De én azt érzem, hogy a soraid mögött inkább az alábbi érzések/gondolatok munkálkodnak velem és a kérdésemmel kapcsolatban.
"Hogyan is gondolod Te újoncként, hogy itt majd mi elmondjuk neked ezeket a dolgokat, hogy Te majd így esetleg kikerülhesd azokat  a buktatókat és veszteségeket amiket mi sajnos el kellett szenvedjünk. Miért is akarsz Te a mi tudásunk és tapasztalásunk alapján jobb pozícióból indulni. Tanulj te is a saját károdon, és ne ingyen a mi tudásunkra alapozva."

Senkiből nem lesz szakember, pláne jó szakember attól, mert egy szakmai fórumon, a régi, ott beszélgető szakemberektől meg tud néhány alapigazságot a szakma mélységeiből. Kvázi konkurencia sem lesz belőle... olyan biztosan nem, akitől tartani kellene.  :)

Idézet
Akkor már jobban jársz, ha megbízol egy hozzáértőt aki a szakmában van évek óta, és rábízod a dolgokat és Te csak a pénzed és a boltod adod hozzá, és persze részesülsz a hasznából.
Sosem adtam olyanhoz a pénzemet, amit nem értettem-tudtam és nem láttam át magam is.
Nekem ez bejött az elmúlt közel 25 év során, s már nem is akarok változtatni rajta.  ;)

előzmény: Lacy #13

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Akkor Te még nem rendeltél eleget Kínából ... szerencséd volt, még nem szívtál nagyot ...  :)

Pros és cons:
1. Ha Te rendelsz néha, vagy disztributor rendel néha az mennyiségben nem ugyanaz. 
    Minden ár darab-függő, különösen akkor ha van (pl. éves) kvóta megállapodás a disztributor és a gyártó között.
2. Szállítási költség nem mind1 hogy hány db termékre oszlik el.
3. Tech. support sok esetben egészen normális a disztributor felé, mások számára meg kb. nulla ...
4. Garanciális, stb. kérdések: ha te sz@rt kapsz, általában kenheted a fejedre, nem foglalkoznak veled.
    Ha egy normális, jó kapcsolatú disztrubutor reklamál, akkor az gyártó részéről sokkal nagyobb valószínűséggel lesz
    normálisan le-reagálva, teljesítve, mint egy mezítlábas vásárló felé.
5. ha egy kinaitól 10-20-50-100 magyar telepítő nem rendel, azt a kínai meg sem érzi, de ha egy
    hazaitól 100-an elkezdenek nem rendelni, az a bolt rövidesen becsuk ...

Az igazi megoldás az, ha a vásárló talál egy morálisan is felnőtt, hosszútávon gondolkodó, korrekt vezetésű, megfelelő személyzetet, tech-supportot és szervizt (is !) fenntartó magyar disztribútort, aki a délkelet-ázsiai gyártói választékból eleve kiszűri az inkorrekt viselkedésű és bóvlit előállítókat, és normális kondíciókkal szolgálja ki a stabil hazai vevőkörét.
És ez igaz az alktrész kereskedelemre, a comsumer elektronikára, a számítástech vagy a biztechre ugyanúgy ...
Európában ez már így megy, de itt még csak ugatják (jól van no: akkor tanulják) még azt, hogy a rövid-távon ócccsó idővel sokba fog kerülni, a jobb (és emiatt a drágább) -ra meg esetleg nem kell tovább költeni-kiszállni-javíttatni-vagy cserélni. 
Az viszont kétségtelen, hogy egy korrekt üzletmenetnek plusz költségei vannak, amiket meg kell fizetni - fizettetni ...

Hogy érhető el a szelekció?  - Tudatos vásárlással, és részünkrői is KORREKT hozzáállással, ki kell kényszeríteni a disztributort a korrekt viselkedésre-kiszolgálásra, és ezzel gyakorlatilag elkezdted befolyásolni a piacot, elkezdted támogatni vagy tönkretenni a neked tetsző vagy nemtetsző partnereket, így:
Kedves disztribútor, nem tudsz vagy nem akarsz segíteni? Nincs tech supportod? Nem tudod megjavítani? Nincs normális árukészleted? Nem akarod garanciálisan kicserélni (amit VALÓBAN nem én ba...tam el) ? - Nos akkor tobábbi sok sikert ... és viszont nem látásra ...

Csak hát sokfélék vagyunk ... fogtechnikusok az aprópénzükkel közülünk is sokan menedzselik a riaszt.com mentalitású cégeket, akik csak ezért tudják továbbra is szivatni a piacot ... :(   

PS: egyes importőrök már jóideje elkezdték szelektálni a gyártókat ... és üzletmenetükben szemmel láthatóan van pozitív eredménye !
   

előzmény: szaki21 #11

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
@ vagyok:

én emiatt már tovább sem olvastam a topicot..
Idézet
Kifejezetten a lakossági és a KKV ügyfélkörben
A halálom ez a betűszavas dolog
(meg Berecz Anna a Klubrádión mikor ilyen és hasonló szóösszetételekkel borzolja a hallgatóságot, mint kisvállalkozások támogatása vagy a pénzügyi és tanácsadói okoskatörpök meghívása, meg a többi hasonló)
na de elkanyarodtunk

A lényeg, hogy szerintem itt -és a neten - ilyen "gyorstalpaló" módon nem lehet megtanulni, kitapasztalni azt amit mi 10-20 vagy még több éve csinálunk, tapasztalunk és tudunk.
Még ha meg is osztjuk itt a tudást :) az nem ugyanaz mint ha valami saját maga állít fel egy mércét
én hiába mondom, hogy használj ... vision  vagy .... eye vagy... tech akármiket
Lehet hogy nekem és persze az ügyfeleimnek megfelel de a Te igényszinted vagy az ügyfeleidé meg nem ugyan az.
Vagy fordítva. A nekem kedvező árú és kiemelkedő minőségű termék az Nálad már drága és felesleges tudásszint.
A képzéseken sehol sem tanítják azt, hogy mit kell (termék) választani, sajnos még azt se nagyon hogy mi alapján lehet jól szelektálni vagy választani.
Az már az élet iskolájára tartozik.
És jó ha belátod, hogy így belecsöppenni nem a legbölcsebb dolog, sok a buktató.
És hogy "először magamnak" és azon majd jól kitanulod azt, ami az ittenieknek sok sok évbe került? Nem hinném
Akkor már jobban jársz, ha megbízol egy hozzáértőt aki a szakmában van évek óta, és rábízod a dolgokat és Te csak a pénzed és a boltod adod hozzá, és persze részesülsz a hasznából.

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Sajnos ma már a minőség nem az igazi. És én bár nem vagyok telepítő de pár cégnél vettem valami és volt hogy tönkre ment hát a javítás több mint egy hónap volt! Nekem kellet a nyakukra járni.de volt ahol segítséget kértem infó-és válasz is alig jöt.persze vannak korrekt cégek is. Ma már semmi nem olyan mint anno! Nem csak a cctv! Autó ,tv.
Amúgy cd-t, pendrivot én is Szlovákiából rendelek jóval olcsóbb! 
előzmény: szaki21 #11

Nem elérhető szaki21

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Én az olcsóbb kamerákat(fix optikas 600-700Tv.sor.),csatlakozókat,tápegységeket,infravetőket szinte mindig egyenesen kínából rendelem.Ugyanis azt vettem észre több nagykernél is,hogy főleg az olcsóbb kategóriájú anyagoknál csak addig vagyok ügyfél míg vásárolok.Ha baja van küldjem,vigyem be,megpróbálják javítani,ha nem tudják cserélik.Min.3 nap.
Ráadásul ezeket az olcsóbb árfekvésű cuccokat min.harmadáron veszem(pl.12V 15A.kapcsoló üzemű tápegység 3800 ft.,cat5/bnc.csati 90 ft.)
-ilyen feltételek mellet nehogymár a nagyker többet keressen az üzleten mint én aki telepítem.
-ráadásul úgy vettem észre,hogy a mai kamerák minőségi is egyre silányabb.Még a drágább kategóriásaké is.
pl.200 000 ft.-os IP.kamera üvege beesik a helyszínen az ügyfél előtt.stb.Semmivel nincsenek jobban összerakva mint az olcsó 4600 ft.-os újgenerációs 700tvl-es kiskamerák.
Ezekből mindíg tartok itthon párat,ha sürgősen kell akkor legyen,mert ugye 3 hét a szállítás,vagy vámolással gls.-el 1hét nagyobb tételben.
Az olcsók közül ami esetleg nem műkszik azt vagy megjavítom,javíttatom ráérő időmbe,vagy 1-2 ezerér továbbadom álkamerának.

Drágább cuccokat,rögzítőt meg csak itthonról.Vinyót,számítógép alkatrészeket meg általában szlovákiából rendelek.

Az a baj,hogy a kamerákat nem igazán szabályozza semmi a MABISZ,sem semmi.Amíg ez így marad addig ne is számítsunk minőségi cuccokra.De sajnos ez igaz majdnem az összes elektronikai termékre.

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Igen, én is azt látom, hogy hiába "csapódik" valaki jól megválasztottan egy-két disztribútor alá azzal a céllal, hogy majd az ő termékeiket értékesítse..., mert az árversenyben elvérzik.
S talán nem is a valós üzletek jelentenék az igazi versenyt, hanem a rengeteg csak "webáruház" formában működő kisebb-nagyobb vállalkozás, akik gyakran lefikázzák a hazai piacon lévő márkákat és a saját maguk által Kínából beszerzett noname termékeket tolják az ügyfél elé.
Ez lenne az út? Gyártatni és felépíteni egy saját márkát?

Én gyakorlatilag abban gondolkodtam, hogy egy nyílászárós (ajtó- és kaputechnika) profilú bemutatóteremben nyílászárókhoz köthető vagyonvédelmi termékeket is kínálnék. Saját tulajdonú üzletben és a vállalkozás alapvetően telepítésekkel is foglalkozna (foglalkozik). Lakossági és projektes ügyfeleknek egyaránt.
Mivel elsősorban csak projektes gyakorlatom van, ennek a hátulütőit (főként a pénzügyi buktatóit) jól ismerem.
Ezért inkább nagyobb lehetőséget látok a lakossági és a KKV szektor felé történő nyitásban.
Itt lényegesen kisebb a pénzügyi kockázat, hogy dolgozol, beépítesz és aztán mégsem jutsz a pénzedhez... és vélhetően könnyebb is a pénz behajtása. Ugyanakkor a lakossági és a KKV szektorban a volumenek is kisebbek mint az ipari beruházásoknál, ahol a sokadik vagy a sorban..., pláne amikor a pénzért kell sorba állni.

Na jól elkanyarodtam!  :)
Pedig csak az Identivision, Hikvision és GenesisPro termékekről szerettem volna Tőletek szakértői véleményeket kérni.
Gondolván, hogy csak van köztetek olyan, aki dolgozott (dolgozik) már ilyen termékekkel. Akár mindegyikkel, és megerősít benne, hogy érdemes ezekkel foglalkoznom, mert....
Vagy megtudni, hogy ha nem ezekkel, akkor milyen gyártmányokkal célszerű elkezdeni dolgozni.
Hogy legalább a saját rendszerem legyen tuti. :D
S lehet, hogy közben -a saját rendszer kiépítése közben- el is menne a kedvem attól, hogy hivatásszerűen ebbe az irányba fejlesszem tovább az ismereteimet.

előzmény: vlezlee #9

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Én N+egyedik üzletet már tuti nem nyitnék, sajnos annyira telítődött a piac, hogy a "nagyok" árversenye miatt nem tudnál érvényesülni, ráadásul kezdőként nem biztos, hogy van saját üzlethelyiséged, jó magyar szokás szerint bérelni meg q drága :(
Arról már nem is beszélek,hogy pl videotechnikában lehet hogy már akkor buksz egy terméken, ha 1-2 hónapig raktáron áll, raktárkészlet nélkül megint nem tudsz versenyezni főleg olyan piacon, ahol futárszolgálattal az ország másik végébe másnapra ingyen kiszállítják a cuccot.
előzmény: vagyok #8

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Ha a terméket mint rendszert nézem..., teljes mértékben igazat kell neked adjak.
Rengeteget számít a háttértámogatás, az esetleges ingyenes oktatások, szakmai szemináriumok, stb.
Egy gyakorlott vagyonvédelmi telepítő esetében nem kérdés, hogy a legjobb alternatíva, ha a disztribútorral szerződik.
De a szakmában kezdőként... nem igazán állnak szóba veled. Előbb bizonyíts!
Ha viszonteladóként szeretnél velük szerződni, akkor legyen egy már működő kereskedésed és/vagy egy webáruházad is.
De kérdem én, hogy mivel töltsem fel a boltot, a webáruházat, ha szerződni és elköteleződni csak azután tudok egy-egy disztribútor felé, miután már van működő egységem.
És ez a disztribútori hozzáállás még talán korrektnek is mondható, hiszen valóban nem tudja milyen potenciál van bennem a vállalkozásomban..., stb.

Nekem már olyanba is sikerült belefutnom, hogy az egyik disztribútor mint leendő szerződéses partnerét magasabb átadási árakkal kínált meg, mint ahogyan ugyanazt a terméket a negyven km-en belül lévő riasztóboltos viszonteladójától kisker áron vehettem volna meg. S nekem elvileg még azon az átadási áron kellett volna árrést képeznem.  Vicces!

előzmény: SLC #7

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
A háttér támogatás miatt!
 
Pl: Riasztót szeretnél egy lakásodba. Kapsz két ajánlatot, az egyik egy ezermester szaki, vagy villanyszerelő stb, a másik egy vagyonvédelmi vállalkozó vagy kft stb.
Előbbi fele annyiért megcsinálná.
 
Az elsőt választod, majd kitalálod, hogy neked mondjuk így vagy úgy működjön, némi extra funkciókat is kérsz.
Erre a villanyszerelő közli, hogy hát ő ilyet nem tud csinálni. Vagy garis bajod van. A vagyonvédelmis már úgy jön, hogy hoz egy csere panelt, hogy ne maradj védelem nélkül, az olcsó szaki meg elviszi, hogy hát majd el kell küldeni, ott bemérik, meg megnézik, meg majd talán egy hónap múlva...
 
Egy jól kiépített kapcsolat a disztributoral aranyat ér! A riasztoboltokról meg elég sok rosszat olvasni a forumokon.
Nekem is volt szerencsém hozzájuk, egyrészt nem volt raktárkészleten termék, pedig visszajelzés jött, hogy van és küldik, másrészt 3 hét után én kerestem őket, hogy nem jött meg a cucc, akkor mi van... stb
előzmény: vagyok #6

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Hasonlóan vélekedek, de csak részben.
Vegyük példának az általam kinézett, és előzetesen jónak, megbízható minőségűnek gondolt termékeket.
Akár az Identivision rögzítőket és kamerákat, akár a GenesisPro, Hikvision kamerákat meglehet találni a hazai disztribútorok mellett több kisebb-nagyobb kereskedés választékában is. Nem ritkán olcsóbban kínálják, mint a disztribútor/importőr/gyártató.
Van ilyen termék a riasztobolt pont egyebek kínálatában is. Mindegyikében.
Miért venném drágábban a disztribútortól, ha egyéb forrásból olcsóban tudom megvenni?
Kérdezem ezt laikusként, mert nincs rálátásom a "Miértekre".

előzmény: SLC #5

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Mivel kereskedelemben nekem is van bőven tapasztalatom, féligazságot vélek felfedezni abban amikor valaki azt mondja, hogy nálunk minden szar.
Egyrészt a gyártók nem nagyon szeretnek kis hazánkba normális termékeket küldeni, mert "úgysem tudják megfizetnei". Nagyon jó példa erre az autóipar, pl egy Német vagy Dán piacra gyártott autója nagyságrendekkel jobb minőségben  felszerelt. Hozzánk kb az Afrika, Dél Amerika szint jut csak  :(
Másrészt a kereskedők csínytevése, hogy az occo eszközöket is csúcskategóriás termékek árában próbálják értékesíteni.
Utóbbi változott a válság hatására, eredményeként occót tudsz venni, de egyre szarabbat is  :(
 
Komoly nagymúltú cégtől vásárolj, mert akkor meglesz a megfelelő garanciális háttér és a termék támogatás is!
riasztobolt pont akármik meg nem erről híresek.
előzmény: vagyok #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Szerintem kamerával nem lehet nagyon mellélőni, normálisabb helyeken megmutatják működés közben, egy óccó kínainak is lehet szép képe, engem pl nem nagyon érdekel, hogy van-e benne osd és egyéb csicsák, ha szép képe van.
Az asztali DVR-eknél már más a helyzet, azokat ki kell próbálni: pl HikVision rögzítő baráti árban van, de pl horror egy olcsó rögzítőben bármit is visszakeresni, a távoli elérésről már nem is beszélve, ha nem akarod feltenni a gyári ivms szoftverét.

Sajnos én sem vagyok pro ebben a témában, de úgy vettem észre, hogy az olcsó eszközök piacán csak sok tapasztalattal jutsz előbbre.
előzmény: vagyok #3

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Köszönöm az instrukciókat.
Bár megvallom, hogy a kereskedelmi és marketing részével (értsd ebbe az ajánlatadás különböző formáit és szakaszait is...) nincs gondom, mert 15-20 éve dolgozom az építőiparban, értékesítésben.
Csak ebben a videotechnikás részben vagyok még esetlen.
Azét bizakodom, hogy előbb-utóbb jobban csúszik majd tologatás nélkül is a szánkóm.
Csak most az elején kéne egy jó nagy löket.  ;D
Úgy terveztem, hogy először magamnak építek ki egy rendszert, megtanulva azon az alapfogásokat, stb...
De amikor rákerestem a lehetséges termékekre, gyártmányokra... szinte dobtam egy hátast.
De erről már írtam  a témaindító kérdésemben.

Szóval arra gondoltam, hogy itt tőletek, rutinos szakemberektől majd megtudhatom, hogy melyik gyártmányokkal érdemes foglalkozni és melyeket célszerű elkerülni... ilyen-olyan okok miatt. Mert az okok, érvek is érdekelnek.

Kísérletképpen úgy másfél hónappal ezelőtt benéztem néhány vagyonvédelmi kereskedésbe.
Mint egy lehetséges magánvásárló.
Tettem mindezt azzal a céllal, hogy szakmai információkhoz jussak a piacon lévő gyártmányokról, stb.
Elkeserítő tapasztalataim vannak.
Eddig azt hittem, hogy csak a multikban dolgoznak hozzáértés és szaktudás nélküli eladók...
De nem untatlak benneteket a részletekkel.

Jelenleg az interneten elérhető sok anyag és a hosszú garanciális idők miatt ott tartok, hogy talán nem nyúlok mellé, ha az Identivision rögzítőkkel (D1 és 960H), és hozzájuk Identivision, GenesisPro, Hikvision analóg kamerákkal próbálkozom.
Bár már olyan kereskedői véleménnyel is találkoztam, hogy kis hazánkban minden gyártmány sz@r, és csak a Hikvision, vagy az AvTech termékeket szabad választani.
Mivel a szakmai részére termékismeret nélkül nincs rálátásom, de a kereskedői motivációkat meg a sokéves tapasztalatom alapján talán túlságosan is jól ismerem... szóval eléggé tanácstalan vagyok.

Ha esetleg valakinek konkrét pozitív vagy negatív tapasztalatai vannak egy-egy gyártmánnyal kapcsolatban... örülnék ha megosztaná velem. S talán a többieknek sem lenne haszontalan az így megszerzett plusz infó.





előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
..........Mi alapján választotok? ............ kizárólag a szakmai indokok érdekelnek.........

Mi alapján választasz fogkrémet? Most hirtelen nem jut eszembe olyan hasonlat, ahol a termékek kb. 3 havonta teljesen megújulnak.
Ennek megfelelően kialakultak bizonyos termékcsaládoknak fan-jai, akik mindegyike néhányszor már megégette magát. Így próbálunk arra tendálni, hogy kitől lehet 1-2 hetes tesztelésre elkérni eszközöket.
Jellemzően legyen min. 2 alternatívád. Ha látod, hogy fogtechnikus a megrendelő, akkor eleve két ajánlatot adjál és jelezd, hogy az olcsóbb az miért is olcsóbb, ne legyen utólagos reklamációd, vagy legalábbis védve legyen a popsid. Ha van esély a magasabb árú, de jobb terméket eladni, akkor tegyél úgy, de legyen az ajánlatod után a kisérő levélben feldobva a labda, hogy magasabb és alacsonyabb árfekvésű eszköz telepítésére is van lehetőség. És persze mindent kommunikálj az ügyfél felé, amit csak lehet dokumentáltan....
Most hirtelen ennyit tolnám a szánkódat :-*
előzmény: vagyok #1

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Üdvözlök Mindenkit!

Mi alapján választotok? Milyen érvek alapján döntötök egy-egy CCTV gyártmány, termékcsalád mellett?
GenesisPro, Identivision, Hikvision, Sanan, Eurovideo, Techson, Grundig, Avtech... stb, hogy csak néhányat említsek a tengernyi lehetőség közül.
(Jó pár terméket és a hazai disztribútora oldalát megnéztem a napokban, egyfajta előtanulmányként.)
Eltekintve az anyagi vonzatoktól, a nagykerek-disztribútorok nyújtott kedvezményrendszerektől, ha egyáltalán el lehet ezektől tekinteni, kizárólag a szakmai indokok érdekelnek.

Ha van köztetek olyan, aki több gyártmánnyal is dolgozott, dolgozik... Milyen szempontok alapján dönt?
Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a márkákkal?
Garanciális problémák, meghibásodási gyakoriságok és típushibák, megbízhatóság, valóságos tudás?
Könnyű telepíthetőség-beüzemelhetőség, könnyen kezelhető felhasználói felületek....?
Mennyire hitelesek a gyártói adatlapokon feltüntetett műszaki adatok, és mennyire lehet ezekre alapozni a tervezés-kiválasztás szakaszaiban?
Kifejezetten a lakossági és a KKV ügyfélkörben eladható termékkörrel kapcsolatos tapasztalataitok, véleményeitek érdekelnének.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!