Szerző Téma: Analóg CCTV rendszerek, alternatívák és "miért"-ek  (Megtekintve 14740 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
most már értem hogy lehet hogy sehol se találtam infót a kinaivackok.hu kameráihoz... fisotech nevet adták neki.
előzmény: vagyok #28

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Egy bizonyos kategória felett mindegy milyen néven veszed meg a terméket, ugyanaz a gyártósor készíti.
Volt a kezemben TecShon hasonmás kamera, csak műanyag ház és kontaktos BNC negyedannyi ár. Na az már kissé lentebbi kategória.
Ha masszív robosztus a felépítése, nem elnagyolt a műanyag munka, szép képe van, és normális a háttér támogatás akkor ne foglakozz a márka névvel.
 
Electroluxnál egy ismerősöm mesélte, hogy kint voltak Kínában üzletelni, mutatják a csarnokot, sok sok szalagon sok sok kínézetű mikrohullámú sütő.
-Melyik tetszik?
-Az ott.
-Mennyi kell?
-Kétmillió évente
-OK, akkor holnaaptól az lesz ráírva, hogy Electrolux.
Így működik minden sajnos  :(
előzmény: vagyok #28

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Amikor keresgéltem a különböző gyártmányok és márkák után, akkor nézegettem a TechSon-t is.
A "TechSon" névre több lehetőséget is feldobnak a keresők, de ezeknek -bár technikai vagy elektronikai oldalak- semmi közük nincs a TechSon kamerarendszerekhez. Szerintem ez is a hazai forgalmazó által -okosan- megválasztott és felépített márkanév.
Nem egyedüli. Valami hasonlót véltem felfedezni pl. az Amax-nál vagy A-Max-nál is.

Több hazai forgalmazó -szerintem szándékosan- marketing fogásból nem publikálja a weboldalán, hogy az adott terméke nem egy világmárka, stb., hanem egy általa felépített-bevezetett márka.
Persze olyannal is találkoztam, aki egyértelműen jelzi, hogy a termékei Kínai gyártók választékából összeválogatott termékek.
Számomra ez korrektebb piaci magatartás, mint úgy hivatkoznia gyártókra, mintha az egy világmárka lenne.
Pláne akkor amikor ugyanaz a gyár gyárt másik magyar forgalmazónak is, szinte ugyanolyan termékeket..., amit a másik magyar forgalmazó más néven dob-vezet be a piacra.
Ettől ugyan még lehetnek jók ezek a termékek, de bennem laikus ámde érdeklődő vevőben ez -a megtévesztés szagú helyzet- ellentmondásos érzéseket kelt. Ugyanakkor tudom, hogy ez nem csak kis hazánkban bevált gyakorlat.

A TechSonra visszatérve, mindenképpen mellettük szól a nagyon információ gazdag weboldal, és az, hogy rengeteg kamerájuk felvétele megtekinthető a neten keresztül is.
Mondom mindezt kibicként.

előzmény: TCsaba #27

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
A Techsonnak mi a gyártói oldalának a címe?

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
A Hikvision tudtommal a legnagyobb kínai gyártó. Mindenük van, kivéve a legalsó kategóriát, 1-el feljebbre pozicionálják magukat, azaz hasonló minőséget kapsz, mint TechSon esetében és talán picit kiforrottabban. Tán még az ára is jobb, miután nem Koreában rakják őket össze.
Tudomásom szerint hazánkban 2 kiemelt forgalmazója van. :o
előzmény: Lacy #25

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
A válaszodban engem mint laikust egyedül a Hikvisionnal kapcsolatos sorod lepett csak meg, mert valahol azt olvastam, hogy a világ első öt legnagyobb gyártójának egyike és állítólag  a felső kategóriát képviseli.


előzmény: Lacy #23


Hát a helyzet az, hogy én sem ismerek - ismehetek minden holmit :)
Így is egy állandó tanulási folyamat a (szakmai) élet, és jó, ha a napi használatban lévőkről tudok mindent
A másik dolog
ahogy ez már kialakult a szakmában ahogy én látom, mindenki elkötelezi-kötelezte magát egy-egy forgalmazónál.
Tehát a vásárlásai döntően onnan származik.
Ez főleg azért is alakul így, mert egy adott típust árulnak.
Mondjuk vegyük a Power-t
Paradoxot forgalmaztak - azóta importőrök is lettek hála a magasságosnak, mert a jászberényi képviselet az kritikán aluli volt.
Tehát aki Paradox riasztókat szerel mert azt szereti oda jár vásárolni.
Kialakul egy állapot, a vásárlások után eléri a kedvezményekkel a telepítői árszintet, és boldogság.
Namármost ha a Power átal forgalmazott vidós vagy egyéb eszközök is megfelelnek a telepítő- és rajta keresztül a vevői - igényeinek, akkor már azt is ott fogja venni, így TechSon párti lesz :) meg a többi amit ott forgalmaznak.
És csak ritkán megy máshová, akkor, ha olyan holmi kell ami ott nincs.
De ez inkább egész más profilú eszköz vagy mert valaki akinél dolgozni kell, előír valamit ami ott nem kapható
Én pl ablakkeret infrasorompóért jártam el máshová, de mióta az is van náluk már nem kell emiatt sem.
Tehát van ez a Hikvision
Egyrészt nem tartja az a pár bolt, ahová én járok, emiatt nem ismerem
Másrészt ha a vezető 5-be tartozik és nem is alsó kategória, akkor meg nem az én ügyfélköröm igénye.
Én meg oda nem tudnék 3x annyiért kamerát eladni, amennyiért néha a TechSon-t is sokallják.
Emiatt meg nem is jártam körbe a választékot, mert -egyenlőre- nem kell. Nincs rá igény az ügyfeleimnél.
Ha lesz akkor szinte biztos, hogy meg fogom ismerni :)


Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Köszönöm!
Bár mint mondtam is, sok hasznos infót megosztottatok itt velem, azonban a kérdésem tekintetében valami ilyen jellegű választ, válaszokat vártam.
A válaszodban engem mint laikust egyedül a Hikvisionnal kapcsolatos sorod lepett csak meg, mert valahol azt olvastam, hogy a világ első öt legnagyobb gyártójának egyike és állítólag  a felső kategóriát képviseli.
- A GenesisPro és az Identivision termékekről én is csak annyit tudok, ezek Kínában gyártatott termékek, amik itthon kapták meg a nevüket, csakúgy mint az Eurovideo termékek. Ez utóbbi mellett szóljon érvként, hogy a hazai forgalmazója nem is titkolja, hogy az általa felépített márkanév alatt bevezetett termékek "Kínai gyárak minőségi, válogatott termékei."
- Talán valami hasonló lehet az Avtech is. Ebben nem vagyok biztos.

előzmény: Lacy #23

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
oké
Akkor
Én a TechSon dolgokat használom főleg a rögzítők terén sőt ott abban kizárólag.
Kamerák tekintetében is főleg, de (egyéb okokból ) belejátszik a Sunell is (ami egy elég jó kínai gyártó, ahogy látom sokféle néven kerül hozzá nagyon hasonló termék forgalomba, és ezáltal ügyfelekhez)
Amiket Te kérdeztél, azokból én semmit sem használtam a TechSon-t kivéve, és van olyan érzésen hogy nem is fogok
Noha a TechSon se meg a Sunell se az a "nagy" márka én a jó iparos kategóriát mondanám

GenesisPro  nem is hallottam erről
Identivision erről igen láttam is nekem a kínai alsókategóriát idézi azaz gagyi
Hikvision erről se hallottam eddig
Sanan erről se
Eurovideo jaj
Techson
Grundig nagy név de szerintem az olcsó kategóriában kínai holmi a drágában is max arra jobban figyelnek
Avtech jaj a négyzeten
előzmény: vagyok #22

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
@Lacy:

Mivel egyebekben hasonlóan gondolkodunk, inkább a szakmai részét boncolgatnám.
Bár részemről -lelkes, amatőr, újonc, érdeklődő,...- erős túlzás szakmaiságról beszélni, hiszen jelenlegi helyzetemben csak a pálya széléről ugathatok bele az eseményekbe.
Na de lesz ez még így se! :D

Az előbb nekifutottam -fejben-, hogy összegezem, amit a topic indító kérdésem feltevése óta megtudtam.
S bár sok hasznos véleményt és tanácsot kaptam..., a kérdésem jellegét tekintve nem lettem okosabb.
Rosszul is kérdeztem, és vélhetően más megítélés alá esett volna a kérdésem, ha azt nem egy újoncként tettem volna fel.

Amúgy meg, értem a megközelítésed, miszerint nem biztos, hogy az általad elmondott tapasztalatokat tudom hasznosítani; nem biztos, hogy ami Nektek bejött, megfelelő volt (gyártmány, minőség, stb.) az nekem és az esetleges leendő ügyfeleimnek is megfelelő lesz.
Értem!
De legyen az már az én felelősségem, hogy mire megyek a kapott infókkal, hogy hogyan hasznosítom őket.  ;)


előzmény: Lacy #16

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Nem tudtam és kész!
Van az életemben sok más egyéb ami lefoglal, a rövidítésszótár ismerete speciel nem tartozik közéjük.  ;)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!