Szerző Téma: Analóg CCTV rendszerek, alternatívák és "miért"-ek  (Megtekintve 14737 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
KKV = kis és közép vállalkozás.
Meg kell ezelket tanulnunk ... a fiatalabb korosztály ebbe születik bele, nekik már természetes, így használni is fogják.
A jelentése vagy tetszik - vagy nem, teljesen mind1. De aki lemarad, az itt is kimarad.

---
Mellesleg utálom ha hivatalosan vállalkozónak neveznek, tartanak számon ... csak mert tulajdonosa vagyok egy pár fős cégnek.
És minden létező alkalommal hangot adok annak, h undorodom ettől a megnevezéstől, az ehhez társuló pejoratív jelentéstől, ami MO-on kb. a stricik-kurvák-biznicccelők vagy színesfém kereskedő dakota harcosok szintét jelenti.
előzmény: kero #17

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Ugye most ugratsz?!
A KKV rövidítés a Kis- és Középvállalkozásokat jelenti.
Gyakorlatilag az EU-hoz való dörgölődzésünk óta van ennek jelentősége, mert az unióban a vállalkozásokat aszerint sorolják be különböző státuszokba, hogy mennyi az alkalmazottaik száma és a mennyi a  megtermelt árbevételük. stb.

Ide tartozik az 1 fős, évi néhány százezres árbevételt produkáló (kényszer) vállalkozás is, és a max. 250 főt foglalkoztató akár évi 50 millió eurós árbevételt produkáló vállalkozás is. Persze a létszámok és az árbevételek függvényében, még vannak további tagolások is, úm. kisvállalkozás, mikrovállalkozás.

De Te biztosan csak ugratsz!  ;D
előzmény: kero #17

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
"- Vegyük elsőnek a "KKV"-t. Én sem szeretem a rövidítéseket, de erről legalább mindenki tudja, hogy miről van szó."

Hát nem ma kezdtem a szakmát, de fogalmam nincs, hogy ez a rövidítés mit jelent.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Sikerült majdnem mindent félreértened  ::golyozik::

a KKV nem a rövidítéssel, hanem a jelentésével van a bajom
píár háer és társai a nyugati szennyes agymosás eredményeképpen beszivárgott multiideológiai szórövidítések.
Régen Józsi bá behívta a jelentkezőt, adott neki egy darab vasat, és már abból látta hogy érdemes-e foglalkozni a jelentkezővel, ahogy megfogta.
Most a huszon x  egynéhány éves HR-es hülye p..csa leckézteti a 30-40- néha 50-es korosztályt és kb annyi rálátása van pl a termelő munkára, mint birkának a hagymatermesztésre.
Nekem a szó jelentésével van bajom 20 éve nem volt ilyen
nem nem a régi rendszert akarnám visszasírni (noha őszintén mondom sokkal jobban éreztem magam akkor)

na szakmázzunk is :)
Ha megnézed, és igazán nem akarok dicsekedni ezzel (sem) de a legtöbbet lájkoltak listáját ajánlanám figyelmedbe (megtalálod alul a fórumstatisztikák címnél)
tehát azt mondani hogy én de akár bárki itt ne lenne segítőkész, az merész túlzás lenne.
Nem azt kéne kiérteni a dologból, hogy hagyd a fenébe az egészet inkább csak azt hogy még ha itt sok okos tanácsot is kapnál az sem biztos hogy
1. megfelel Neked - ezt kifejtettem már az elébb
2. tudod hasznosítani kb úgy mint aki ajánlotta- ez is kb érthető annak alapján

és azért is mondtam hogy ha az üzleti része a fontos, akkor elég egy hozzáértő kolléga-alkalmazott-családtag bárki
és az sem elképzelhetetlen, hogy Te is beletanulj idővel.
Ezzel a módszerrel viszont sok mellékvágányt, szopást és esetleg anyagi veszteséget (az erkölcsiről nem is szólva) megspórolhatsz


előzmény: vagyok #15

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
@Lacy:

Értelek, de nem tudok mindenben egyetérteni Veled.
- Vegyük elsőnek a "KKV"-t. Én sem szeretem a rövidítéseket, de erről legalább mindenki tudja, hogy miről van szó.
Számomra sokkal bosszantóbbak az internetes kommunikációban egyre jobban terjedő "vszeg, valszeg, pill,..." stb. szóhasználatok, rövidítések. Pláne a fiatalok és a lazáskodni akarók körében.
Ami pedig a KKV mozaikszót illeti, esetemben egyszerűbb volt ezt használni, mint néhány tirádás mondatban körülírni, hogy valójában olyan céges ügyfelekre gondolok, ahol max. 5-10 kamerás rendszer kiépítése merülhet fel feladatként.

Idézet
A lényeg, hogy szerintem itt -és a neten - ilyen "gyorstalpaló" módon nem lehet megtanulni, kitapasztalni azt amit mi 10-20 vagy még több éve csinálunk, tapasztalunk és tudunk.
Szerintem meg éppen erre is jó az internet.
Természetesen nem a csak a napi munkavégzés (tervezés, kivitelezés, stb.) során elsajátítható szakmai alapfogásokra gondolok...
Azonban ahhoz, hogy egy rutinos szakember egy újocnak azt mondja, hogy "Én a ~20 éves gyakorlatom, termékismeretem és rendszerismeretem alapján úgy gondolom, hogy az XY, XC, CV, VB... márkákkal, és a hazai piacon az AAA, BBB, CCC forgalmazókkal érdemes csak foglalkozni, mert...; az egyéb gyártmányokat, mint pl. NM, BN; és az egyéb forgalmazókat, mint pl. TTT, RRR messzire el kell kerülni, mert...."
Nos szerintem ehhez csak jóindulat és segítő szándék kell a régi motorosok részéről.  :)
Ez egy komoly segítség lehet egy hozzám hasonló lelkes újonc részére..., de a tapasztalás és a tanulás csak ezután jönne.
Ha a Te logikádat kivetítenénk a való életre is, akkor nem lenne oktatás és egyebek sem, mert "Jobb, ha mindenki magától, a saját tapasztalásaiból és saját költségén tanulja meg a szakmai fortélyokat, stb."

Kérlek ne vedd tiszteletlenségnek vagy kóstolgatásnak!!!
De én azt érzem, hogy a soraid mögött inkább az alábbi érzések/gondolatok munkálkodnak velem és a kérdésemmel kapcsolatban.
"Hogyan is gondolod Te újoncként, hogy itt majd mi elmondjuk neked ezeket a dolgokat, hogy Te majd így esetleg kikerülhesd azokat  a buktatókat és veszteségeket amiket mi sajnos el kellett szenvedjünk. Miért is akarsz Te a mi tudásunk és tapasztalásunk alapján jobb pozícióból indulni. Tanulj te is a saját károdon, és ne ingyen a mi tudásunkra alapozva."

Senkiből nem lesz szakember, pláne jó szakember attól, mert egy szakmai fórumon, a régi, ott beszélgető szakemberektől meg tud néhány alapigazságot a szakma mélységeiből. Kvázi konkurencia sem lesz belőle... olyan biztosan nem, akitől tartani kellene.  :)

Idézet
Akkor már jobban jársz, ha megbízol egy hozzáértőt aki a szakmában van évek óta, és rábízod a dolgokat és Te csak a pénzed és a boltod adod hozzá, és persze részesülsz a hasznából.
Sosem adtam olyanhoz a pénzemet, amit nem értettem-tudtam és nem láttam át magam is.
Nekem ez bejött az elmúlt közel 25 év során, s már nem is akarok változtatni rajta.  ;)

előzmény: Lacy #13

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Akkor Te még nem rendeltél eleget Kínából ... szerencséd volt, még nem szívtál nagyot ...  :)

Pros és cons:
1. Ha Te rendelsz néha, vagy disztributor rendel néha az mennyiségben nem ugyanaz. 
    Minden ár darab-függő, különösen akkor ha van (pl. éves) kvóta megállapodás a disztributor és a gyártó között.
2. Szállítási költség nem mind1 hogy hány db termékre oszlik el.
3. Tech. support sok esetben egészen normális a disztributor felé, mások számára meg kb. nulla ...
4. Garanciális, stb. kérdések: ha te sz@rt kapsz, általában kenheted a fejedre, nem foglalkoznak veled.
    Ha egy normális, jó kapcsolatú disztrubutor reklamál, akkor az gyártó részéről sokkal nagyobb valószínűséggel lesz
    normálisan le-reagálva, teljesítve, mint egy mezítlábas vásárló felé.
5. ha egy kinaitól 10-20-50-100 magyar telepítő nem rendel, azt a kínai meg sem érzi, de ha egy
    hazaitól 100-an elkezdenek nem rendelni, az a bolt rövidesen becsuk ...

Az igazi megoldás az, ha a vásárló talál egy morálisan is felnőtt, hosszútávon gondolkodó, korrekt vezetésű, megfelelő személyzetet, tech-supportot és szervizt (is !) fenntartó magyar disztribútort, aki a délkelet-ázsiai gyártói választékból eleve kiszűri az inkorrekt viselkedésű és bóvlit előállítókat, és normális kondíciókkal szolgálja ki a stabil hazai vevőkörét.
És ez igaz az alktrész kereskedelemre, a comsumer elektronikára, a számítástech vagy a biztechre ugyanúgy ...
Európában ez már így megy, de itt még csak ugatják (jól van no: akkor tanulják) még azt, hogy a rövid-távon ócccsó idővel sokba fog kerülni, a jobb (és emiatt a drágább) -ra meg esetleg nem kell tovább költeni-kiszállni-javíttatni-vagy cserélni. 
Az viszont kétségtelen, hogy egy korrekt üzletmenetnek plusz költségei vannak, amiket meg kell fizetni - fizettetni ...

Hogy érhető el a szelekció?  - Tudatos vásárlással, és részünkrői is KORREKT hozzáállással, ki kell kényszeríteni a disztributort a korrekt viselkedésre-kiszolgálásra, és ezzel gyakorlatilag elkezdted befolyásolni a piacot, elkezdted támogatni vagy tönkretenni a neked tetsző vagy nemtetsző partnereket, így:
Kedves disztribútor, nem tudsz vagy nem akarsz segíteni? Nincs tech supportod? Nem tudod megjavítani? Nincs normális árukészleted? Nem akarod garanciálisan kicserélni (amit VALÓBAN nem én ba...tam el) ? - Nos akkor tobábbi sok sikert ... és viszont nem látásra ...

Csak hát sokfélék vagyunk ... fogtechnikusok az aprópénzükkel közülünk is sokan menedzselik a riaszt.com mentalitású cégeket, akik csak ezért tudják továbbra is szivatni a piacot ... :(   

PS: egyes importőrök már jóideje elkezdték szelektálni a gyártókat ... és üzletmenetükben szemmel láthatóan van pozitív eredménye !
   

előzmény: szaki21 #11

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
@ vagyok:

én emiatt már tovább sem olvastam a topicot..
Idézet
Kifejezetten a lakossági és a KKV ügyfélkörben
A halálom ez a betűszavas dolog
(meg Berecz Anna a Klubrádión mikor ilyen és hasonló szóösszetételekkel borzolja a hallgatóságot, mint kisvállalkozások támogatása vagy a pénzügyi és tanácsadói okoskatörpök meghívása, meg a többi hasonló)
na de elkanyarodtunk

A lényeg, hogy szerintem itt -és a neten - ilyen "gyorstalpaló" módon nem lehet megtanulni, kitapasztalni azt amit mi 10-20 vagy még több éve csinálunk, tapasztalunk és tudunk.
Még ha meg is osztjuk itt a tudást :) az nem ugyanaz mint ha valami saját maga állít fel egy mércét
én hiába mondom, hogy használj ... vision  vagy .... eye vagy... tech akármiket
Lehet hogy nekem és persze az ügyfeleimnek megfelel de a Te igényszinted vagy az ügyfeleidé meg nem ugyan az.
Vagy fordítva. A nekem kedvező árú és kiemelkedő minőségű termék az Nálad már drága és felesleges tudásszint.
A képzéseken sehol sem tanítják azt, hogy mit kell (termék) választani, sajnos még azt se nagyon hogy mi alapján lehet jól szelektálni vagy választani.
Az már az élet iskolájára tartozik.
És jó ha belátod, hogy így belecsöppenni nem a legbölcsebb dolog, sok a buktató.
És hogy "először magamnak" és azon majd jól kitanulod azt, ami az ittenieknek sok sok évbe került? Nem hinném
Akkor már jobban jársz, ha megbízol egy hozzáértőt aki a szakmában van évek óta, és rábízod a dolgokat és Te csak a pénzed és a boltod adod hozzá, és persze részesülsz a hasznából.

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Sajnos ma már a minőség nem az igazi. És én bár nem vagyok telepítő de pár cégnél vettem valami és volt hogy tönkre ment hát a javítás több mint egy hónap volt! Nekem kellet a nyakukra járni.de volt ahol segítséget kértem infó-és válasz is alig jöt.persze vannak korrekt cégek is. Ma már semmi nem olyan mint anno! Nem csak a cctv! Autó ,tv.
Amúgy cd-t, pendrivot én is Szlovákiából rendelek jóval olcsóbb! 
előzmény: szaki21 #11

Nem elérhető szaki21

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Én az olcsóbb kamerákat(fix optikas 600-700Tv.sor.),csatlakozókat,tápegységeket,infravetőket szinte mindig egyenesen kínából rendelem.Ugyanis azt vettem észre több nagykernél is,hogy főleg az olcsóbb kategóriájú anyagoknál csak addig vagyok ügyfél míg vásárolok.Ha baja van küldjem,vigyem be,megpróbálják javítani,ha nem tudják cserélik.Min.3 nap.
Ráadásul ezeket az olcsóbb árfekvésű cuccokat min.harmadáron veszem(pl.12V 15A.kapcsoló üzemű tápegység 3800 ft.,cat5/bnc.csati 90 ft.)
-ilyen feltételek mellet nehogymár a nagyker többet keressen az üzleten mint én aki telepítem.
-ráadásul úgy vettem észre,hogy a mai kamerák minőségi is egyre silányabb.Még a drágább kategóriásaké is.
pl.200 000 ft.-os IP.kamera üvege beesik a helyszínen az ügyfél előtt.stb.Semmivel nincsenek jobban összerakva mint az olcsó 4600 ft.-os újgenerációs 700tvl-es kiskamerák.
Ezekből mindíg tartok itthon párat,ha sürgősen kell akkor legyen,mert ugye 3 hét a szállítás,vagy vámolással gls.-el 1hét nagyobb tételben.
Az olcsók közül ami esetleg nem műkszik azt vagy megjavítom,javíttatom ráérő időmbe,vagy 1-2 ezerér továbbadom álkamerának.

Drágább cuccokat,rögzítőt meg csak itthonról.Vinyót,számítógép alkatrészeket meg általában szlovákiából rendelek.

Az a baj,hogy a kamerákat nem igazán szabályozza semmi a MABISZ,sem semmi.Amíg ez így marad addig ne is számítsunk minőségi cuccokra.De sajnos ez igaz majdnem az összes elektronikai termékre.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!