Szerző Téma: Analóg CCTV rendszerek, alternatívák és "miért"-ek  (Megtekintve 14738 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Igen, én is azt látom, hogy hiába "csapódik" valaki jól megválasztottan egy-két disztribútor alá azzal a céllal, hogy majd az ő termékeiket értékesítse..., mert az árversenyben elvérzik.
S talán nem is a valós üzletek jelentenék az igazi versenyt, hanem a rengeteg csak "webáruház" formában működő kisebb-nagyobb vállalkozás, akik gyakran lefikázzák a hazai piacon lévő márkákat és a saját maguk által Kínából beszerzett noname termékeket tolják az ügyfél elé.
Ez lenne az út? Gyártatni és felépíteni egy saját márkát?

Én gyakorlatilag abban gondolkodtam, hogy egy nyílászárós (ajtó- és kaputechnika) profilú bemutatóteremben nyílászárókhoz köthető vagyonvédelmi termékeket is kínálnék. Saját tulajdonú üzletben és a vállalkozás alapvetően telepítésekkel is foglalkozna (foglalkozik). Lakossági és projektes ügyfeleknek egyaránt.
Mivel elsősorban csak projektes gyakorlatom van, ennek a hátulütőit (főként a pénzügyi buktatóit) jól ismerem.
Ezért inkább nagyobb lehetőséget látok a lakossági és a KKV szektor felé történő nyitásban.
Itt lényegesen kisebb a pénzügyi kockázat, hogy dolgozol, beépítesz és aztán mégsem jutsz a pénzedhez... és vélhetően könnyebb is a pénz behajtása. Ugyanakkor a lakossági és a KKV szektorban a volumenek is kisebbek mint az ipari beruházásoknál, ahol a sokadik vagy a sorban..., pláne amikor a pénzért kell sorba állni.

Na jól elkanyarodtam!  :)
Pedig csak az Identivision, Hikvision és GenesisPro termékekről szerettem volna Tőletek szakértői véleményeket kérni.
Gondolván, hogy csak van köztetek olyan, aki dolgozott (dolgozik) már ilyen termékekkel. Akár mindegyikkel, és megerősít benne, hogy érdemes ezekkel foglalkoznom, mert....
Vagy megtudni, hogy ha nem ezekkel, akkor milyen gyártmányokkal célszerű elkezdeni dolgozni.
Hogy legalább a saját rendszerem legyen tuti. :D
S lehet, hogy közben -a saját rendszer kiépítése közben- el is menne a kedvem attól, hogy hivatásszerűen ebbe az irányba fejlesszem tovább az ismereteimet.

előzmény: vlezlee #9

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Én N+egyedik üzletet már tuti nem nyitnék, sajnos annyira telítődött a piac, hogy a "nagyok" árversenye miatt nem tudnál érvényesülni, ráadásul kezdőként nem biztos, hogy van saját üzlethelyiséged, jó magyar szokás szerint bérelni meg q drága :(
Arról már nem is beszélek,hogy pl videotechnikában lehet hogy már akkor buksz egy terméken, ha 1-2 hónapig raktáron áll, raktárkészlet nélkül megint nem tudsz versenyezni főleg olyan piacon, ahol futárszolgálattal az ország másik végébe másnapra ingyen kiszállítják a cuccot.
előzmény: vagyok #8

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Ha a terméket mint rendszert nézem..., teljes mértékben igazat kell neked adjak.
Rengeteget számít a háttértámogatás, az esetleges ingyenes oktatások, szakmai szemináriumok, stb.
Egy gyakorlott vagyonvédelmi telepítő esetében nem kérdés, hogy a legjobb alternatíva, ha a disztribútorral szerződik.
De a szakmában kezdőként... nem igazán állnak szóba veled. Előbb bizonyíts!
Ha viszonteladóként szeretnél velük szerződni, akkor legyen egy már működő kereskedésed és/vagy egy webáruházad is.
De kérdem én, hogy mivel töltsem fel a boltot, a webáruházat, ha szerződni és elköteleződni csak azután tudok egy-egy disztribútor felé, miután már van működő egységem.
És ez a disztribútori hozzáállás még talán korrektnek is mondható, hiszen valóban nem tudja milyen potenciál van bennem a vállalkozásomban..., stb.

Nekem már olyanba is sikerült belefutnom, hogy az egyik disztribútor mint leendő szerződéses partnerét magasabb átadási árakkal kínált meg, mint ahogyan ugyanazt a terméket a negyven km-en belül lévő riasztóboltos viszonteladójától kisker áron vehettem volna meg. S nekem elvileg még azon az átadási áron kellett volna árrést képeznem.  Vicces!

előzmény: SLC #7

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
A háttér támogatás miatt!
 
Pl: Riasztót szeretnél egy lakásodba. Kapsz két ajánlatot, az egyik egy ezermester szaki, vagy villanyszerelő stb, a másik egy vagyonvédelmi vállalkozó vagy kft stb.
Előbbi fele annyiért megcsinálná.
 
Az elsőt választod, majd kitalálod, hogy neked mondjuk így vagy úgy működjön, némi extra funkciókat is kérsz.
Erre a villanyszerelő közli, hogy hát ő ilyet nem tud csinálni. Vagy garis bajod van. A vagyonvédelmis már úgy jön, hogy hoz egy csere panelt, hogy ne maradj védelem nélkül, az olcsó szaki meg elviszi, hogy hát majd el kell küldeni, ott bemérik, meg megnézik, meg majd talán egy hónap múlva...
 
Egy jól kiépített kapcsolat a disztributoral aranyat ér! A riasztoboltokról meg elég sok rosszat olvasni a forumokon.
Nekem is volt szerencsém hozzájuk, egyrészt nem volt raktárkészleten termék, pedig visszajelzés jött, hogy van és küldik, másrészt 3 hét után én kerestem őket, hogy nem jött meg a cucc, akkor mi van... stb
előzmény: vagyok #6

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Hasonlóan vélekedek, de csak részben.
Vegyük példának az általam kinézett, és előzetesen jónak, megbízható minőségűnek gondolt termékeket.
Akár az Identivision rögzítőket és kamerákat, akár a GenesisPro, Hikvision kamerákat meglehet találni a hazai disztribútorok mellett több kisebb-nagyobb kereskedés választékában is. Nem ritkán olcsóbban kínálják, mint a disztribútor/importőr/gyártató.
Van ilyen termék a riasztobolt pont egyebek kínálatában is. Mindegyikében.
Miért venném drágábban a disztribútortól, ha egyéb forrásból olcsóban tudom megvenni?
Kérdezem ezt laikusként, mert nincs rálátásom a "Miértekre".

előzmény: SLC #5

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Mivel kereskedelemben nekem is van bőven tapasztalatom, féligazságot vélek felfedezni abban amikor valaki azt mondja, hogy nálunk minden szar.
Egyrészt a gyártók nem nagyon szeretnek kis hazánkba normális termékeket küldeni, mert "úgysem tudják megfizetnei". Nagyon jó példa erre az autóipar, pl egy Német vagy Dán piacra gyártott autója nagyságrendekkel jobb minőségben  felszerelt. Hozzánk kb az Afrika, Dél Amerika szint jut csak  :(
Másrészt a kereskedők csínytevése, hogy az occo eszközöket is csúcskategóriás termékek árában próbálják értékesíteni.
Utóbbi változott a válság hatására, eredményeként occót tudsz venni, de egyre szarabbat is  :(
 
Komoly nagymúltú cégtől vásárolj, mert akkor meglesz a megfelelő garanciális háttér és a termék támogatás is!
riasztobolt pont akármik meg nem erről híresek.
előzmény: vagyok #3

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Szerintem kamerával nem lehet nagyon mellélőni, normálisabb helyeken megmutatják működés közben, egy óccó kínainak is lehet szép képe, engem pl nem nagyon érdekel, hogy van-e benne osd és egyéb csicsák, ha szép képe van.
Az asztali DVR-eknél már más a helyzet, azokat ki kell próbálni: pl HikVision rögzítő baráti árban van, de pl horror egy olcsó rögzítőben bármit is visszakeresni, a távoli elérésről már nem is beszélve, ha nem akarod feltenni a gyári ivms szoftverét.

Sajnos én sem vagyok pro ebben a témában, de úgy vettem észre, hogy az olcsó eszközök piacán csak sok tapasztalattal jutsz előbbre.
előzmény: vagyok #3

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Köszönöm az instrukciókat.
Bár megvallom, hogy a kereskedelmi és marketing részével (értsd ebbe az ajánlatadás különböző formáit és szakaszait is...) nincs gondom, mert 15-20 éve dolgozom az építőiparban, értékesítésben.
Csak ebben a videotechnikás részben vagyok még esetlen.
Azét bizakodom, hogy előbb-utóbb jobban csúszik majd tologatás nélkül is a szánkóm.
Csak most az elején kéne egy jó nagy löket.  ;D
Úgy terveztem, hogy először magamnak építek ki egy rendszert, megtanulva azon az alapfogásokat, stb...
De amikor rákerestem a lehetséges termékekre, gyártmányokra... szinte dobtam egy hátast.
De erről már írtam  a témaindító kérdésemben.

Szóval arra gondoltam, hogy itt tőletek, rutinos szakemberektől majd megtudhatom, hogy melyik gyártmányokkal érdemes foglalkozni és melyeket célszerű elkerülni... ilyen-olyan okok miatt. Mert az okok, érvek is érdekelnek.

Kísérletképpen úgy másfél hónappal ezelőtt benéztem néhány vagyonvédelmi kereskedésbe.
Mint egy lehetséges magánvásárló.
Tettem mindezt azzal a céllal, hogy szakmai információkhoz jussak a piacon lévő gyártmányokról, stb.
Elkeserítő tapasztalataim vannak.
Eddig azt hittem, hogy csak a multikban dolgoznak hozzáértés és szaktudás nélküli eladók...
De nem untatlak benneteket a részletekkel.

Jelenleg az interneten elérhető sok anyag és a hosszú garanciális idők miatt ott tartok, hogy talán nem nyúlok mellé, ha az Identivision rögzítőkkel (D1 és 960H), és hozzájuk Identivision, GenesisPro, Hikvision analóg kamerákkal próbálkozom.
Bár már olyan kereskedői véleménnyel is találkoztam, hogy kis hazánkban minden gyártmány sz@r, és csak a Hikvision, vagy az AvTech termékeket szabad választani.
Mivel a szakmai részére termékismeret nélkül nincs rálátásom, de a kereskedői motivációkat meg a sokéves tapasztalatom alapján talán túlságosan is jól ismerem... szóval eléggé tanácstalan vagyok.

Ha esetleg valakinek konkrét pozitív vagy negatív tapasztalatai vannak egy-egy gyártmánnyal kapcsolatban... örülnék ha megosztaná velem. S talán a többieknek sem lenne haszontalan az így megszerzett plusz infó.





előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
..........Mi alapján választotok? ............ kizárólag a szakmai indokok érdekelnek.........

Mi alapján választasz fogkrémet? Most hirtelen nem jut eszembe olyan hasonlat, ahol a termékek kb. 3 havonta teljesen megújulnak.
Ennek megfelelően kialakultak bizonyos termékcsaládoknak fan-jai, akik mindegyike néhányszor már megégette magát. Így próbálunk arra tendálni, hogy kitől lehet 1-2 hetes tesztelésre elkérni eszközöket.
Jellemzően legyen min. 2 alternatívád. Ha látod, hogy fogtechnikus a megrendelő, akkor eleve két ajánlatot adjál és jelezd, hogy az olcsóbb az miért is olcsóbb, ne legyen utólagos reklamációd, vagy legalábbis védve legyen a popsid. Ha van esély a magasabb árú, de jobb terméket eladni, akkor tegyél úgy, de legyen az ajánlatod után a kisérő levélben feldobva a labda, hogy magasabb és alacsonyabb árfekvésű eszköz telepítésére is van lehetőség. És persze mindent kommunikálj az ügyfél felé, amit csak lehet dokumentáltan....
Most hirtelen ennyit tolnám a szánkódat :-*
előzmény: vagyok #1

Nem elérhető vagyok

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 39
Üdvözlök Mindenkit!

Mi alapján választotok? Milyen érvek alapján döntötök egy-egy CCTV gyártmány, termékcsalád mellett?
GenesisPro, Identivision, Hikvision, Sanan, Eurovideo, Techson, Grundig, Avtech... stb, hogy csak néhányat említsek a tengernyi lehetőség közül.
(Jó pár terméket és a hazai disztribútora oldalát megnéztem a napokban, egyfajta előtanulmányként.)
Eltekintve az anyagi vonzatoktól, a nagykerek-disztribútorok nyújtott kedvezményrendszerektől, ha egyáltalán el lehet ezektől tekinteni, kizárólag a szakmai indokok érdekelnek.

Ha van köztetek olyan, aki több gyártmánnyal is dolgozott, dolgozik... Milyen szempontok alapján dönt?
Milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a márkákkal?
Garanciális problémák, meghibásodási gyakoriságok és típushibák, megbízhatóság, valóságos tudás?
Könnyű telepíthetőség-beüzemelhetőség, könnyen kezelhető felhasználói felületek....?
Mennyire hitelesek a gyártói adatlapokon feltüntetett műszaki adatok, és mennyire lehet ezekre alapozni a tervezés-kiválasztás szakaszaiban?
Kifejezetten a lakossági és a KKV ügyfélkörben eladható termékkörrel kapcsolatos tapasztalataitok, véleményeitek érdekelnének.


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!