Szerző Téma: Kábelezési probléma.  (Megtekintve 8652 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#23 2013. Október 04. - 18:56:35
0
Köszönöm a tippet! Leírom, hogy áll most a rendszer.
Kaptam egy tippet (thx kameradepo support!), hogy használjak (minimum) dupla érpárt a tápvezetéknél, valószínűleg túl nagy a feszültségesés. (valóban, kamerák végén 11.2~11.4V)
Ezzel pár napra sikerült megoldani a problémát, majd ismét előjött a hiba.

Végül táp csere lett a megoldás, sőt: minden kamera külön tápot kapott. Így tökéletes a kép. Nem értem az okát, de ez van.

Most viszont a rögzítő adta meg magát (HDD fail), sose lesz kész a rendszer  >:(
előzmény: r2d2 #22

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Kábelezési probléma.
#22 2013. Szeptember 24. - 21:36:52
0
Nos a EB804F van párba vagy magával vagy
EB804M.-el. A két adapter utp kábellel, RJ45, csatival csatlakozik össze, az adapter másik oldala meg BNC csati van (apuka vagy anyuka).

 A meglévő 4 UTP kábeledre teszel 4 ballunt azt összecsatlakoztatod az adapterrel és a másik oldalt vagy ugyan így vagy rg59.-es koaxal viszed a rögzítőig (olcsóbb mint megint 8 ballunt venni), vagy anyuka végű adaptert egyből a rögzítőre rakod. általában ezt alkalmazom, pl rögzítő és padlás között 1 db utp a végén két adapter, a rögzítőre egyből az adapter megy pici esztétikus lengő kábellel és a padláson a másikra, pedig csillagba mehetnek a kamerák, a két adapter kb 5k, így nem vészes a használata, főleg, ha nagy a távolság, vagy 1 kábellel vinnéd a kamera képét és nem 4.-el. A táp természetesen külön téma.
előzmény: Bonzo #21

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#21 2013. Szeptember 24. - 19:32:33
0
Szia, köszönöm a tippet, jónak tűnik. De hogy is van ez? Látom oda jön a 4 db passzív balun, másik végén a 8 sorkapocs az UTP-nek, de ez most melyik oldal? A vevő előtti rész, a BNC vége(balunokkal) megy a vevőbe? Vagy az UTP kábel mindkét végére kell egy ilyen?
előzmény: r2d2 #20

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Kábelezési probléma.
#20 2013. Szeptember 24. - 19:14:58
0
Üdv!

Próbáld meg ezzel, nekem mindig bevált.
A EB804F leírása:
 SOLLEYSEC 4 csatornás csavartérpár átalakító, BNC /CAT5, RJ45 és vagy sorkapocsos csatlakozó, video bemenet 1Vp-p 75 ohm koaxról, beépített zavarszűrővel, hatótáv 330m,aktív vevővel alkalmazva, ( EB831R, , , ,  ) 1500méter,

hxxp://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=bd252d69&pageNum=1&itemorder=&findtext=

előzmény: Bonzo #19

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#19 2013. Szeptember 24. - 13:51:34
0
A jelenlegi felállás szerint nincs olyan rész ahol közös kábelen megy a jel és a táp, minden kamerához külön megy 2 kábel, így hiba nélkül üzemel. DE!

Mindössze 1 szobát szeretnék áthidalni a falban lévő kábellel, ezen a pár méteren menne közös kábelen a 4 kamera képe, de ahogy rákötöttem ismét előjött a hiba.

Esetleg egy érpáronként szigetelt kábel megoldaná a problémát? Tudtok ilyet?
előzmény: Lacy #18

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kábelezési probléma.
#18 2013. Szeptember 23. - 20:23:15
0
A több jel mellett a táp is a csavart érpárason megy? Bár mindegy mert így is úgy is beterheli a tápvezetéket, így a referencia szint a rögzítő oldalán nem lesz ugyanannyi mint a kameráknál, és így lesz az az eltérés, ami a földhurkos jelenségre hasonlít.

előzmény: Bonzo #15

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelezési probléma.
#17 2013. Szeptember 23. - 10:38:18
+1
Én sem tudtam ezt sokáig, azért is tesztelgettük ahogy leírtam.
Szemre látszik a különbség 2-2 között, de elképzelhető, hogy mind a 4 más.

előzmény: eXtra #13

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelezési probléma.
#16 2013. Szeptember 23. - 10:35:10
0
Mivel azUTP alapvetőeninformatikai termék, úgy vallom, hogy videót koaxon.
De elkerülhetetlen, hogy ne keljen UTP-n vinni manapság a videó jelet így én is rászorulok erre.
305m-n Passzív / aktív balun kombinációval,RF zavar környezetben kijön a különbség, érdekes, hogy passzív/passzív esetben nem , vagy csak nehezen érzékelhető amikor teszteltük.
A kábel jó minőségű rér CAT5 volt.
 
előzmény: klaci #14

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#15 2013. Szeptember 23. - 10:29:59
0
Köszönöm a válaszokat! Tudom merre kell elindulni. Tehát elsőként földhurok leválasztó, vagy táp csere. Bár bevallom az okát nem értem (miért csak akkor ha több videojel megy 1 kábelen? amúgy ok)

És amúgy igen, az UTP érpárok eltérő mértékben vannak csavarva, de én úgy tudtam mindegyik különböző, nem 2 ilyen 2 olyan.


előzmény: Lacy #10

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Kábelezési probléma.
#14 2013. Szeptember 23. - 09:58:31
0
És ugye az UTP 4 csavart épárjából is kettő jobban (K-Kf; Z-Zf) van csavrva kettő meg (N-Nf; B-Bf) kevésbé és előbbin érdemes vinni a videjót hosszú távra.
Szia SLC!
Előre bocsátom, nem kekeckedés, kérdés!!!
Ezt kipróbáltad? Több a zavar, ha kevésbé csavart érpárokon keresztül viszed a jelet?
A csavarást ugye azért találták ki, hogy a zavart kiszűrjék, a csavargatási módot meg azért, hogy az érpárok között ne legyen "áthallás". Fentiekből az következik, hogy minnél sűrűbb a csavarás, annál érzéketlenebb a zavarra, ugyanakkor az informatikában alapból a narancs és a zöld érpárakat használják.  :-[
Tényleg érzékelhető különbség van a minőségben?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!