Szerző Téma: Kábelezési probléma.  (Megtekintve 8651 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#23 2013. Október 04. - 18:56:35
0
Köszönöm a tippet! Leírom, hogy áll most a rendszer.
Kaptam egy tippet (thx kameradepo support!), hogy használjak (minimum) dupla érpárt a tápvezetéknél, valószínűleg túl nagy a feszültségesés. (valóban, kamerák végén 11.2~11.4V)
Ezzel pár napra sikerült megoldani a problémát, majd ismét előjött a hiba.

Végül táp csere lett a megoldás, sőt: minden kamera külön tápot kapott. Így tökéletes a kép. Nem értem az okát, de ez van.

Most viszont a rögzítő adta meg magát (HDD fail), sose lesz kész a rendszer  >:(
előzmény: r2d2 #22

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Kábelezési probléma.
#22 2013. Szeptember 24. - 21:36:52
0
Nos a EB804F van párba vagy magával vagy
EB804M.-el. A két adapter utp kábellel, RJ45, csatival csatlakozik össze, az adapter másik oldala meg BNC csati van (apuka vagy anyuka).

 A meglévő 4 UTP kábeledre teszel 4 ballunt azt összecsatlakoztatod az adapterrel és a másik oldalt vagy ugyan így vagy rg59.-es koaxal viszed a rögzítőig (olcsóbb mint megint 8 ballunt venni), vagy anyuka végű adaptert egyből a rögzítőre rakod. általában ezt alkalmazom, pl rögzítő és padlás között 1 db utp a végén két adapter, a rögzítőre egyből az adapter megy pici esztétikus lengő kábellel és a padláson a másikra, pedig csillagba mehetnek a kamerák, a két adapter kb 5k, így nem vészes a használata, főleg, ha nagy a távolság, vagy 1 kábellel vinnéd a kamera képét és nem 4.-el. A táp természetesen külön téma.
előzmény: Bonzo #21

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#21 2013. Szeptember 24. - 19:32:33
0
Szia, köszönöm a tippet, jónak tűnik. De hogy is van ez? Látom oda jön a 4 db passzív balun, másik végén a 8 sorkapocs az UTP-nek, de ez most melyik oldal? A vevő előtti rész, a BNC vége(balunokkal) megy a vevőbe? Vagy az UTP kábel mindkét végére kell egy ilyen?
előzmény: r2d2 #20

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Kábelezési probléma.
#20 2013. Szeptember 24. - 19:14:58
0
Üdv!

Próbáld meg ezzel, nekem mindig bevált.
A EB804F leírása:
 SOLLEYSEC 4 csatornás csavartérpár átalakító, BNC /CAT5, RJ45 és vagy sorkapocsos csatlakozó, video bemenet 1Vp-p 75 ohm koaxról, beépített zavarszűrővel, hatótáv 330m,aktív vevővel alkalmazva, ( EB831R, , , ,  ) 1500méter,

hxxp://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=bd252d69&pageNum=1&itemorder=&findtext=

előzmény: Bonzo #19

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#19 2013. Szeptember 24. - 13:51:34
0
A jelenlegi felállás szerint nincs olyan rész ahol közös kábelen megy a jel és a táp, minden kamerához külön megy 2 kábel, így hiba nélkül üzemel. DE!

Mindössze 1 szobát szeretnék áthidalni a falban lévő kábellel, ezen a pár méteren menne közös kábelen a 4 kamera képe, de ahogy rákötöttem ismét előjött a hiba.

Esetleg egy érpáronként szigetelt kábel megoldaná a problémát? Tudtok ilyet?
előzmény: Lacy #18

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kábelezési probléma.
#18 2013. Szeptember 23. - 20:23:15
0
A több jel mellett a táp is a csavart érpárason megy? Bár mindegy mert így is úgy is beterheli a tápvezetéket, így a referencia szint a rögzítő oldalán nem lesz ugyanannyi mint a kameráknál, és így lesz az az eltérés, ami a földhurkos jelenségre hasonlít.

előzmény: Bonzo #15

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelezési probléma.
#17 2013. Szeptember 23. - 10:38:18
+1
Én sem tudtam ezt sokáig, azért is tesztelgettük ahogy leírtam.
Szemre látszik a különbség 2-2 között, de elképzelhető, hogy mind a 4 más.

előzmény: eXtra #13

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelezési probléma.
#16 2013. Szeptember 23. - 10:35:10
0
Mivel azUTP alapvetőeninformatikai termék, úgy vallom, hogy videót koaxon.
De elkerülhetetlen, hogy ne keljen UTP-n vinni manapság a videó jelet így én is rászorulok erre.
305m-n Passzív / aktív balun kombinációval,RF zavar környezetben kijön a különbség, érdekes, hogy passzív/passzív esetben nem , vagy csak nehezen érzékelhető amikor teszteltük.
A kábel jó minőségű rér CAT5 volt.
 
előzmény: klaci #14

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#15 2013. Szeptember 23. - 10:29:59
0
Köszönöm a válaszokat! Tudom merre kell elindulni. Tehát elsőként földhurok leválasztó, vagy táp csere. Bár bevallom az okát nem értem (miért csak akkor ha több videojel megy 1 kábelen? amúgy ok)

És amúgy igen, az UTP érpárok eltérő mértékben vannak csavarva, de én úgy tudtam mindegyik különböző, nem 2 ilyen 2 olyan.


előzmény: Lacy #10

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Kábelezési probléma.
#14 2013. Szeptember 23. - 09:58:31
0
És ugye az UTP 4 csavart épárjából is kettő jobban (K-Kf; Z-Zf) van csavrva kettő meg (N-Nf; B-Bf) kevésbé és előbbin érdemes vinni a videjót hosszú távra.
Szia SLC!
Előre bocsátom, nem kekeckedés, kérdés!!!
Ezt kipróbáltad? Több a zavar, ha kevésbé csavart érpárokon keresztül viszed a jelet?
A csavarást ugye azért találták ki, hogy a zavart kiszűrjék, a csavargatási módot meg azért, hogy az érpárok között ne legyen "áthallás". Fentiekből az következik, hogy minnél sűrűbb a csavarás, annál érzéketlenebb a zavarra, ugyanakkor az informatikában alapból a narancs és a zöld érpárakat használják.  :-[
Tényleg érzékelhető különbség van a minőségben?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kábelezési probléma.
#13 2013. Szeptember 23. - 09:33:51
0
És ugye az UTP 4 csavart épárjából is kettő jobban (K-Kf; Z-Zf) van csavrva kettő meg (N-Nf; B-Bf) kevésbé és előbbin érdemes vinni a videjót hosszú távra.
Ezt én pl. eddig nem tudtam, de mindig tanul valamit az embör! ;)
előzmény: SLC #11

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Kábelezési probléma.
#12 2013. Szeptember 23. - 08:40:59
0
Nekem is volt már hasonló problémám. Hiába volt rendben a feszültség a kameráknál, mégis este hullámos lett a kép. Én a táp helyére este betettem egy akkut és kipróbáltam azzal, úgy tökéletes volt a kép. Végül egy tápcsere megoldotta a problémát.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kábelezési probléma.
#11 2013. Szeptember 23. - 08:02:45
0
És ugye az UTP 4 csavart épárjából is kettő jobban (K-Kf; Z-Zf) van csavrva kettő meg (N-Nf; B-Bf) kevésbé és előbbin érdemes vinni a videjót hosszú távra.
De a felvázolt problémára földhurok leválasztóval próbálkoznék első körben.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Kábelezési probléma.
#10 2013. Szeptember 22. - 19:06:10
0
ó anyám megint mennyi izzééé

mindegy milyen minőségű a kábel ha a terhelés és a hossz nem = akkor földhurok jellegű !!! egyenpotenciál különbség jön létre, ami pont olyan jelenséget produkál mint a földhurok, mivel az is ezen az elven keletkezik.
A földhurok leválasztó meg nem egy vagyon olyan 2eft körül lehet pl a Powernél venni /db.
A másik dolog meg hogy minőségi balunokkal is meg lesz a potenciál különbség így az sem fog segíteni.
Ez azért elég egyértelmű nem is értem hogy mért kellett ennyi egyéb izééé-t ajánlani elötte.

Nekem egyszer volt olyan potenciál eltérés 4 kameránál, hogy elfüstöltek a balunok simán.
Kicseréltük mert nem láttuk át a problémát, így sikerrel leégett még 4  ::fejel::
Tanulópííz volt, de akkor még nem is volt 300ft/db attól kicsit drágább volt.

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#9 2013. Szeptember 22. - 16:58:56
0
hm, hogy is mondjam.. dolgoztam már jobb minőségű kábellel is (de rosszabbal is) Olyan átlagosnak mondanám, a csatlakozóknál próbáltam minél kevesebb "szétcsavarást", illetve kötögetéseket, toldásokat hanyagoltam.
De még mindig nem értem miért csak akkor jelentkezik, ha különböző módba vannak a kamerák (éjjeli/nappali) Amúgy nem zavarják egymást, tökéletes a kép.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kábelezési probléma.
#8 2013. Szeptember 22. - 16:48:05
0
Én első körben kipróbálnám minőségi balunokkal, mert azon is elég sok múlik! Az UTP kábel érpárjait nem csavartad túlzottan szét a balunoknál (esetleg nincs benne toldás vagy fali aljzat)? Az UTP kábel annál jobb, minél nagyobb a méterenkénti csavarások száma... De tuti nem valami pici ócó UTP kábelt használtál?  :)
előzmény: Bonzo #7

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#7 2013. Szeptember 22. - 16:00:35
0
köszönöm a tippet, legelőször én is a táp gyengeségére gyanakodtam, de aztán végiggondoltam. Ha mind a négy kamera éjjeli módba van (legnagyobb terhelés) akkor nincs hiba. Teljesítmény gyengeség kizárva (?)

A földhurok leválasztóra gondoltam, de nem értem, egyedül akkor van gond ha 1 kábelen több mint 1 kamera képe megy. Nem szeretnék feleslegesen több mint 10 ezret költeni leválasztókra.. :(
előzmény: klaci #6

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Kábelezési probléma.
#6 2013. Szeptember 22. - 15:51:38
0
Szerintem azért ruházz be egy földhurokleválasztóra, mert a hibajelenség tipikusan arra utal, még ha az ember másképp gondolná is. Ha megszűnik a hullámzás az volt, ha nem akkor érdemes tovább kutakodni. Sok esetben maga a táp is okozhat hasonló jelenséget, ha határterhelésen üzemelteted.
előzmény: Bonzo #1

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#5 2013. Szeptember 22. - 15:21:43
0
Szia, sajnos kínai anyagból dolgoztam (mentségemre legyen szólva a beszerzést nem én intéztem  ::) )

[size=78%]
[/size]
Fisotech + sima passzív balunok, de el kell ismernem, ha nem jelentkezik a hiba, egész elfogadható a képminőség. (árkategória: összköltség bruttó 95 ezer alatt)
előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Kábelezési probléma.
#4 2013. Szeptember 22. - 15:07:10
0
Szia!

Pontosan milyen kamerákról van szó és milyen típusú balunokat raktál az UTP-re?
előzmény: Bonzo #1

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#3 2013. Szeptember 22. - 14:58:42
0
rendes fali UTP (tömör réz vezeték)
előzmény: mormogipapa #2

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Kábelezési probléma.
#2 2013. Szeptember 22. - 14:54:32
0
Az utp rendes réz és nem valamilyen alumíniumos csoda?
előzmény: Bonzo #1

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Kábelezési probléma.
#1 2013. Szeptember 22. - 14:22:03
0
Sziasztok!

Egy 4 kamerás analóg rendszert szeretnék összehozni, asztali rögzítővel. A kábelezést UTP kábellel oldottam meg. A tápegység közös.
Első körben a 4 kamera kábelezését, 2 vezetékkel próbáltam. (1 UTP-n, két kamera jel és 1-1 táp, ergo 8 ér/2 kamera) A végeredmény nem lett rossz, de amint az egyik kamera átkapcsolt éjjeli módba, a képen megjelent egy állandó, folyamatos hullámzó felhő (maga a kamera kép jó volt, semmi csúszás, színtorzulás, képhiba)
Ha mindegyik éjjeli, vagy mindegyik nappalin volt, nem volt hiba!

1. megoldási ötlet: mindegyik kamera saját táp vezetéket(szintén UTP) kapott, nincs közös szakasz. A hiba nem szűnt meg.
2. megoldási ötlet: minden kamera videojelét is külön kábelről kapta. A hiba végre megszűnt! Ezzel teljes csillag kiépítés lett, minden kamerához 2 kábel érkezik, -táp és külön videojel.
A megoldás "kábelpazarló" (=költséges) és rendezetlen, de legalább működik.

Nagyon sokat foglalkoztam UTP és FTP kábelekkel, de informatikusként, kizárólag digitális jeltovábbításra használtam, az efféle analóg áthallás, zavar számomra teljesen ismeretlen téma, abszolút nincs tapasztalatom.
Laikusként arra jutottam, hogy a táp nyugodtan mehet közös kábelen, de a videojel nem! Ez mitől lehet? A füldhuroknak ehhez semmi köze (vagy mégis?)
Igaz, hogy a problémát sikerült megoldani, de sajnos itt még nincs vége. Az asztali rögzítő nem a végleges helyén van, egy szobán még át kell vezetnem, és egy falban már előzőleg behúzott kihasználatlan UTP kábel, fali aljzattal rendelkezésre áll. Mindössze +6-7 méteres szakaszról van szó, de mondanom se kell, amint ráengedtem a 4 kamera videojelét a hiba újra előjött. Valaki el tudná mondani, hogy pontosan mi okozza a hibajelenséget?
Gyanítom az UTP kábel árnyékolásának hiánya lehet a ludas. Ha jó az elképzelés, akkor olyan kábelre lenne szükségem ami érpáronként van szigetelve, ergo az FTP kábel ugyanúgy alkalmatlan a feladatra. Esetleg van bármi más ötlet, megoldási javaslat? Köszönöm előre is!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!