Szerző Téma: Kábelezési probléma.  (Megtekintve 8652 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Re:Kábelezési probléma.
#3 2013. Szeptember 22. - 14:58:42
0
rendes fali UTP (tömör réz vezeték)
előzmény: mormogipapa #2

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Kábelezési probléma.
#2 2013. Szeptember 22. - 14:54:32
0
Az utp rendes réz és nem valamilyen alumíniumos csoda?
előzmény: Bonzo #1

Nem elérhető Bonzo

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Kábelezési probléma.
#1 2013. Szeptember 22. - 14:22:03
0
Sziasztok!

Egy 4 kamerás analóg rendszert szeretnék összehozni, asztali rögzítővel. A kábelezést UTP kábellel oldottam meg. A tápegység közös.
Első körben a 4 kamera kábelezését, 2 vezetékkel próbáltam. (1 UTP-n, két kamera jel és 1-1 táp, ergo 8 ér/2 kamera) A végeredmény nem lett rossz, de amint az egyik kamera átkapcsolt éjjeli módba, a képen megjelent egy állandó, folyamatos hullámzó felhő (maga a kamera kép jó volt, semmi csúszás, színtorzulás, képhiba)
Ha mindegyik éjjeli, vagy mindegyik nappalin volt, nem volt hiba!

1. megoldási ötlet: mindegyik kamera saját táp vezetéket(szintén UTP) kapott, nincs közös szakasz. A hiba nem szűnt meg.
2. megoldási ötlet: minden kamera videojelét is külön kábelről kapta. A hiba végre megszűnt! Ezzel teljes csillag kiépítés lett, minden kamerához 2 kábel érkezik, -táp és külön videojel.
A megoldás "kábelpazarló" (=költséges) és rendezetlen, de legalább működik.

Nagyon sokat foglalkoztam UTP és FTP kábelekkel, de informatikusként, kizárólag digitális jeltovábbításra használtam, az efféle analóg áthallás, zavar számomra teljesen ismeretlen téma, abszolút nincs tapasztalatom.
Laikusként arra jutottam, hogy a táp nyugodtan mehet közös kábelen, de a videojel nem! Ez mitől lehet? A füldhuroknak ehhez semmi köze (vagy mégis?)
Igaz, hogy a problémát sikerült megoldani, de sajnos itt még nincs vége. Az asztali rögzítő nem a végleges helyén van, egy szobán még át kell vezetnem, és egy falban már előzőleg behúzott kihasználatlan UTP kábel, fali aljzattal rendelkezésre áll. Mindössze +6-7 méteres szakaszról van szó, de mondanom se kell, amint ráengedtem a 4 kamera videojelét a hiba újra előjött. Valaki el tudná mondani, hogy pontosan mi okozza a hibajelenséget?
Gyanítom az UTP kábel árnyékolásának hiánya lehet a ludas. Ha jó az elképzelés, akkor olyan kábelre lenne szükségem ami érpáronként van szigetelve, ergo az FTP kábel ugyanúgy alkalmatlan a feladatra. Esetleg van bármi más ötlet, megoldási javaslat? Köszönöm előre is!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!