Szerző Téma: UTP kábelen fellépő zavarok  (Megtekintve 14540 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#33 2014. Február 12. - 18:30:40
0
OFF: Bozontost? Te kis perverz, Robin Hood vagy, aki meghódítaná a sherwood-i erdőt? :D:D
előzmény: papppapa #32

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#32 2014. Február 12. - 15:17:00
0
Mondjuk én is  a bozon helyett a bozontost szeretem jobban ....
előzmény: L. Pásztor #30

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#31 2014. Február 12. - 13:21:19
0
Hihi!
Kíváncsi voltam én is dologra, és mivel tegnapelőtt lett egy kamera bővítés ott, menten ellenőriztem, hogy akkor most mi is van?
Minden stimmel, csak nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. Azaz csak azt tévesztettem el a kalkulátornál, hogy a kamerák max. áramfelvétele nem 500mA, hanem 300 a valóságban.....
 :P 8)
A hiperteret és a tévedhetetlenséget meg meghagyom másnak..................


előzmény: eXtra #27

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#30 2014. Február 12. - 11:23:44
0
Yessss. 
Kb. ide is az igaz, amit a BUS-os topicban írtam ...

Csak egy utolsó észrevétel: ha valakinél ipari környezetben is hasonló "szellemiséggel" menne a tervezés és szerelés, azt (azon kívül, h ki se fizetnék) azonnal apró miszlikre darabolták volna. Nem csak a kókányt, hanem a kivitelezőjét is ...


előzmény: eXtra #29

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#29 2014. Február 12. - 09:56:51
0
Szerintem az elméleti fizika maradjon csak a tudósok játszótere! Tudom, hogy nagyon konzervatív vagyok, de utána majd ráérünk foglalkozni vele, amint a mi szakmánkban is bármilyen gyakorlati hatása lesz a bozonoknak vagy fermionoknak...  ;D
előzmény: papppapa #28

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#28 2014. Február 11. - 22:09:01
0
Hacsak nem a kvantum térben szerelt a kolléga mert ott a klasszikus fizika alaptételei dőlnek meg ....
előzmény: eXtra #27

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#27 2014. Február 11. - 15:25:03
0
Nos valóban a kalkulátor szerint ez vérszegény a végén. Azonban a gyakorlat a legkevésbé sem ezt igazolja.
A nemrég linkelt kameráim egyik ágán 150m 8*0.22-es kábel a tápkábel. A végponton 14V-os bemenő mellett működő infrákkal is 11,08V a mért érték..........
Biztos aktív a kábel ;D
előzmény: eXtra #18

A fizika makacs dolog, ezért ha a gyakorlat nem igazolja a számításaidat, akkor a tapasztalataim szerint kivétel nélkül számolási vagy egyéb hiba van a háttérben... ;)


előzmény: vg #19

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#26 2014. Február 08. - 06:22:42
0
javaslom a #7 számú szösszenetem elolvasását
előzmény: czegany #25

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#25 2014. Február 07. - 23:19:57
+2
Hi!
Tápnál (egyenáram vagy 50 Hz-es majdnem egyenátam) esetén nyugodtan duplázhatod, felezheted miegymás.
De az utp pont úgy van kitalálva, hogy a hideg és meleg pontot egy színre (sodrásra) kell kötni, mert így
illeszti az impedanciát, minimalizálva az érpár kapacitiv és induktív jellegét. Ha a sodrásokat egy-egy kábelként
kezeled, ettől ippen elesel, és az UTP úgy viselkedik, ahogy abban a környezetben éppen akar.
Egyébként ha jól tudom nem minden színpár azonos sodrású, de ezzel én nem foglalkozom.
előzmény: szaki #24

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:UTP kábelen fellépő zavarok
#24 2014. Február 07. - 22:21:42
0
-Szerintem Az inpedancia illesztés  a nem jó az UTP.esetén és ez okozza a problémát.
-Vagy az érpárak összesodrásának minősége.

-MI A Helyzet akkor,ha az érpárakat duplázzuk:
                 [size=78%]Pl.barna+barnafehér a melegpont(+) és kék+kékfehér a hideg(-).[/size]
[size=78%]                 és a maradékot szintén duplázva elvisszük a másik kamera képét[/size]
[size=78%]     NA EZ A MEGoldás nekem kevésbé vált be.Vagy ilyenkor az sem mindegy,hogy milyen szint mivel duplázunk?[/size]
[size=78%]
[/size]
[size=78%]
[/size]
előzmény: vg #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!