Szerző Téma: Akkumulátorok minősége  (Megtekintve 23386 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#13 2012. Január 21. - 13:35:11
0
1 teszt:
AC megszüntet műszer rádug akku, elszalad összes érzékelő pucolni meghúzni egyéb, 20 perc fél óra után vissza és megtekint hol áll a dolog.
Ha necces, akkor 20W szirénaégő még rákapcsol és úgy is megmér, ha gyanús akkor csere.
előzmény: padisah #12

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Akkumulátorok minősége
#12 2012. Január 21. - 10:05:10
0
Ha már itt tartunk: riasztó karbantartáskor milyen módszerrel tesztelitek az akkumulátort?

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Akkumulátorok minősége
#11 2012. Január 19. - 22:35:04
0
A mostani akkumulátorokba szerintem egy óra van integrálva mert ugyanazon gyártási kódú akkumulátor nálam 3 héten belül különböző készülékekben ment tönkre  >:(
és nem 5 évesek voltak

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Re:Akkumulátorok minősége
#10 2012. Január 19. - 22:04:01
0
Használatra : Csak RITAR

Legnagyobb (legtöbb)  szívás: leader   

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Akkumulátorok minősége
#9 2012. Január 19. - 21:54:57
0
Genesis és Yuasa ugyanazon szalag terméke, az első sorozatra még rá is volt karcolva kis betűkkel. Szerintem Yuasa egészen jó, de persze azzal is volt már gond. Eddigi saját rekorderem 94-ben települt és 2010-ben cseréltem, kapacitás csökkenés miatt, de még működött- Panasonic 2,2Ah volt. :o
előzmény: Lacy #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#8 2012. Január 19. - 07:23:35
0
A mostani Multis a Genesis az viszont -eddig - jó  :D
Mivel tökre Yuasa corp minden porcikája a feliratozása a betűk a színe minden. :)
Ha már Yuasa... januári első munkám egy jó 17 év körüli rendszer átépítése volt, hosszú áramszünet után nem állt fel a rendszer de belehalt a központ.
Mikor szedtük szét a két akkus sziréna rendesen elkezdett szirénázni - a kp akku az már le volt amortizálva, de még 11 volt körül megvolt.
Ehhez képest mindhárom akku EREDETI tehát a telepítéskor tettük bele. És még töltéshiány miatt rendesen szóltak a szirénák.
Csak valahogy ma nem annyira bíznék a Yuasákban sem.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#7 2012. Január 19. - 07:19:45
0
A másik rettenet a közelmúltból a BigBat már említve volt, az sem volt nagy siker bár azok 60%-ban elmentek 4-5 évig. De ami utána jött az a  szlovák vagy szlovén.. Alarmguard, ne az teljes gáz jó ha kibírt 2 évet, de volt ami úgy folyt szét hogy dőlt belőle a sav, és 3 zacsiban mertem csak elvinni

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#6 2012. Január 19. - 07:17:36
0
Nálam anno ami verte a biztit, ilyen bugyi kék színű Power VS vagy mi volt a neve - nem mint a mostani ami a Power mint bolt sajátja-
Anno 5-ből 3-at 3 hónapon belül visszavittem mert elhaltak.
Volt sőt talán van is még egy régi riasztós társaság, aki előszeretettel használta ezt a fajtát, mikor kérdeztem hogy de mért, akkor az volt az indok, : Jó ez mert így 2 évente lehet menni akkut cserélni, és az munka meg pénz...

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#5 2012. Január 19. - 07:15:17
0
A baj az hogy a legtöbb akku ugyanott készül (kikötő bal 6 dzsunka)
És csak a feliratozása más más.
A könnyebb akkuknak van azért magyarázata is elfogadható, ami az élettarammal áll arányban.
Mivel egyre "zöldebb" gyártásra és anyagok használatára próbálják kötelezni a gyártókat, de az akkuk mérete és kapacitása az adott, így ugye a környezetbarátabb gyártás miatt az élettartam esik áldozatul. És ettől könnyebb is a súlya.

Nem elérhető NoRbEe_Sly

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 107
Re:Akkumulátorok minősége
#4 2012. Január 18. - 21:39:24
0
akkor a g4s akksiról már meg sem kérdezem a véleményedet :)
amúgy azok is Diamec mind :)
előzmény: vg #3

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!