Szerző Téma: Milyen kamerát ajánlotok?  (Megtekintve 32636 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#91 2014. Június 15. - 16:38:26
0
Megérkezett a DVR és a kamera. Ma kipróbáltam, a képeket csatolom belinkelem a kepfeltoltes.hu oldalról.

Régi gagyi kamera NTSC:


Régi gagyi kamera PAL:


Új kamera PAL:


Az új kamera képe egyes esetekben rosszabbnak tűnik mint a régi gagyi kameráé.
Ez főleg akkor látszik ha ránagyítok a képre a DVR en.
DVR nélkül, tv n is látni, hogy homályos, így szerintem nem a DVR beállítása a rossz.
Próbáltam finomítani a képen a kamera "távirányítójával" de nem lett jobb.
Szerintetek ennyit tud ez a kamera vagy kifogtam egy hibásat?
Nem számítottam IP minőségre de a 380 TVL es gagyihoz képest sokkal jobbra főleg a CCD miatt.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#90 2014. Június 10. - 06:17:17
0
Azonos felbontás mellett, a szín információ (analóg) kameráknál mennyi plusz tárhelyet igényel szerintetek?

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#89 2014. Június 09. - 16:18:19
0
A többi kamera nem ennyire rossz, de azokról nincs semmi adat.
Azok már PAL rendszerűek és a felbontásuk is jobb egy kicsit.

előzmény: r2d2 #87

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#88 2014. Június 09. - 16:12:50
0
Nos hát riogatósboltos márkát, máshol nem tudsz venni....
Amennyiben a régebbi "vacak" kamerákat is használnád, felesleges 960H rögzítőt venned, elég egy real time D1, vegyél egy olcsó 16.-os rögzítőt, meg szemetűl olcsó kamerákat és 16 kamerával védd amit akarsz, én ezt tenném.

előzmény: Thowra #87

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#87 2014. Június 09. - 16:08:18
0
Teljes mértékben egyet értek veled.
Azt nem írtam, hogy honnan rendelném.
A termék a fontos nem a beszerzési hely.
Van több kamerám amit szeretnék még használni egy ideig, ezért még csak nézegetem az IP rendszereket.
Ha a meglévők lassan elhaláloznak IP rendszer lesz telepítve.

előzmény: r2d2 #85

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#86 2014. Június 09. - 15:55:41
0
 Kedves Thowra! Egy kérdéssel válaszolnék, szerinted, mennyi telepítő vásárol egy olyan boltban, ahol, nem kapnak kedvezményt a telepítők és annyiért vehetik meg a kamerát, mint bárki más ?
 
Én nem vásárolnám meg, azért mert kb 30%.-al többért egy 1MP IP rendszert kaphatnák, 8as rögzítővel és 1MP kamerával, kiskerbe aminek a képe, nem 0,55MP tud.... viszont,  hacsak annyi pénzem lenne..., akkor sem :)

előzmény: Thowra #85

Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#85 2014. Június 09. - 15:19:40
0
Rengeteg olvasás, videó nézegetés után találtam egy lehetséges kamerát és rögzítőt.
Kamera:
http://www.r-a--t-bolt.hu/2130.asec-ast-5702-minifox-nagylatoszogu-ir-kamera.reszletes.html
DVR:
http://www.r-a--t-bolt.hu/2306.asec-asd-896l-digitalis-keprogzito.reszletes.html
Több kameránál is ugyanezt a Sony chipet láttam a leírásban.
A DVR a kamerához lett keresve.
Mi a véleményetek erről a kombóról?


Nem elérhető Thowra

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#84 2014. Június 07. - 12:45:19
0
Mi a véleményetek az analog Visiotech és Asec termékekről (tapasztalattok?)?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 07. - 12:58:33 írta Thowra »

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#83 2014. Június 07. - 08:45:08
0
Komi igazad van, de mondjuk nem kötekedni, csak élcelődni akartam, mert nem tetted oda, hogy milyen kamera és a laikus Lajos, azt hihetné, hogy ez is az a kamera amiről szó van.

Személy szerint mérhetetlen gyűlöletet érzek azok a cégek iránt, akik közvetlen kínából importálnak kiskerbe, mert előbb utóbb, rákényszerítik a piac többi részét, hogy vagy tolja le a gatyáját, vagy Ő is importáljon, tehát ne emlegesd a sántánt, mert akkor se vennék fisio terméket, ha az maradna az egyetlen márka a földön, persze ez csak a magánvéleményem.
Kivételek azért vannak, mert te is közvetlen importálsz, de  te jófej vagy, nem is lehet gyűlölni  :D .
Mert azért meghúzod a határt! Pista bácsi viheti kiskerbe nettó 15.-ért, de a konkurencia azaz a versenytárs nem  :-[ . Remélem nincs, harag, csak az irónián lovagolok és nem akarlak megsérteni, csak a tököm tele van a Magyarországi piaci milliővel...

De lassan eljő az idő, amikor a végfelhasználó is fogja tudni kezelni az aliexpresst és minden importőrnek letöri a szarvát, mert le fogja tudni rendelni 30$.-ért az IP kamerát....
előzmény: Komi #82

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Milyen kamerát ajánlotok?
#82 2014. Június 07. - 08:06:06
0

 :)

Nézzük sorban:
Nekem volt pár percem, este rákerestem a kameradepóra, ha jól rémlik azt viszed ugye?

Elvileg ez a Te cuccoddal készült akkor:


Szép távlati kép, bár egy rendszámot, vagy arcot nyilván nem lehet felismerni, de ez nem a Te hibád, hanem az analóg kameráké.
(ha mégsem hozzád tartozik, bocsi)

photosop-olni..... nem tudom, ezt a szót a köztudatban elég rossz értelemben használják
és bár nem használtam, mert ennyi pnzt nem ér meg számomra, mint amennyibe a program került, vannak hasonlóan használható ingyenes programok, ezt az animált gif-et rábíztam egy online tool-ra, amit a google kidobott, bár machináció nem történt, csak az animálás...

sérelemdíj, néni... Köszönöm az aggódó figyelmeztetésed, a hölgy köszöni, nem fog perlekedni, van más elfoglaltsága is. (lehet csinálni demóképet autórendszámmal, félig kitakarva is...)

Az 1.3-as kamerából sajnos nem tudok neked szolgálni, nem Te vagy a célközönség, másrészt nem is adunk el, csak telepítünk.

Egyébként ha komolyan gondoltad (ennyire csak értesz a technikához, amit árulsz, szóval csak kötekedsz gondolom), az 5 mpx vs 1.3 digit zoomot, akkor ha nem esett volna le, az animált képen egy 1.3 PTZ kamera képei vannak, még jó, hogy a bal felső sarkon ott vannak a beépített iránytű kóordináták...

5 megapixel vs 40k, szuper, vajon milyen optika van benne, ha lehet egy tippem, vagy 2mpx -es, vagy 3mpx-esnek mondott 2mpx-es. Ezt abból gondolom, hogy nagyon sok kínai gyártó termékét megnéztem már, és kb ez a lehetőség ebben az árszintben. (ugye az euriovideo is kínaieredetű)
Arról nem is beszélve, hogy valószínű nem tud 5mpx-en 25 fps-t, illetve esélyes, hogy ugyanaz az 5mpx-es képszenzor van benne, mint a mi egyik 2mpx-esünkben, factory corp-oltan.
Persze tévedhetek is, de tesztképek nélkül az az 5mpx-es csak nagyobb képméretet biztosít, nem pedig jobb képminőséget.

Sajna, nincs annyi szabad időm, hogy képeket készítsek, meg persze, ilyen frankón, se tudnám két perc alatt meg-photoshop-olni  a képeket, illetve félnék, hogy sérelemdíjat kérnének a járókelők, mint tőled majd a 224/5 képen a néni  :-X .

Viszont szeretnék venni a kamerából, ha igaz ami a gif animációban van, (ha a fix optikás 1,3 kamera digit zoomba 30m.ról még olvasható rendszámot ad vissza) és mindezt 15k nettóért, öröm lenne vásárolni belőle :)

Mert eurovideoba az 5MP kamera nem tudja ugyanezt 40k.-ért.
előzmény: Komi #80

« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 07. - 08:09:44 írta Komi »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!