Szerző Téma: A kamerakép mitől lesz zavaros?  (Megtekintve 37959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#14 2012. Január 02. - 16:22:37
0
köszönöm a segítséget!
előzmény: L. Pásztor #13

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#13 2012. Január 02. - 15:25:14
0
A dolog fizikája az, h az RCA és a hagyományos árnyékolt kábel csak pár Mhz-ig jó, így általában csak video és hang ki-bemenetnek használható.
A nagyobb, 100MHz feletti átvitelre (klasszikus TV jel) már csak a BNC-s és koaxos összekötés jó, elsősorban a meghatározott impedanciájú koax igénye miatt.
Ennek folyamodványa az, h ha a DVR kimenete video+hang, akkor mindegy mivel viszed át, szinte bármilyen kábel és csatlakozó megfelel.
De ha a DVR-en van modulátor kimenet, mint a régi video magnókon, én innen akarod elvinni, akkor csak koaxon (BNC) vihető át.
Egyébként az átvitelben a "szűk keresztmetszet" általában nem a csati, hanem a kábel ...
előzmény: balusecurity #12

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#12 2012. Január 02. - 14:56:17
0
Egy kérdésem lenne.az hogy a a dvr-en van egy monitor számára bnc-kimenet és az a kérdésem hogy sima tv-re lenne kötve akkor csak koax-kábellel szabad összekötni vagy rca-kábellel is lehet mert van a a dugóra bnc/rca át alakító.Vagy csak koax a jó az ellenállása miatt? .köszönöm!
előzmény: balusecurity #11

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#11 2011. Október 25. - 17:11:25
0
sziasztok olyan kérdésem lenne,hogy van egy ismerősnek egy Geneses pro dvr-és az elején időnként fel villan a felkiáltó jel,ami valami hibát jelez.de én semmit sem találtam illetve egyet hogy a gyártó nem javasolja a Hitachi hdd-t és ebben egy ilyen van.De érdekes mert rendesen megy vele.Lehet ezért villog néha a jel?.Bár nem tudom miért Hitaci lett bele téve.

nem akartam új topicok nyitni érte.Sorry
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 25. - 17:23:35 írta balusecurity »

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#10 2011. Július 21. - 23:13:49
+1
Továbbra is az a véleményem, hogy a földhurkot nem "levezetni" kell, hanem úgy kell a rendszert megtervezni, hogy ne alakulhasson ki. Alapvető dolog, mint már mondtam, az átgondolt, csillagpontos kábelezés. A rendszer különböző egységei (rögzítő, monitor, kameratápok) lehetőleg egy helyről, de mindenképpen azonos fázisról kapják a 220V-os betápot!
Ennek ellenére is időnként előfordulhatnak kisebb, nagyobb zavarok egy rendszerben. Ezek teljes megszüntetése sokszor nehéz feladat, tekintve, hogy általában nem nagyon ismerjük az okát. Leginkább sok türelem, szakértelem és jó "térlátás" kell hozzá. Kicsit félve mondom, hogy talán nem is alapvetően a tárgyi tudás a legfontosabb, hanem a sok-sok tapasztalat.
Néha akár egy hibás csatlakozás is furcsa dolgokat tud okozni, vagy egy olyan apróság amire az ember álmában sem gondolna.
Én már jártam úgy, hogy a monitor 220V-os kábelében kellett elcsípnem a védőföldet ahhoz, hogy megszűnjön a zavar (nem éppen elegáns, vagy szakszerű megoldás, viszont használt).

Nem elérhető gmexican

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#9 2011. Július 21. - 20:53:39
0
Sziasztok!

Aki arra tippelt hogy földhurok annak igaza volt,egy szűrővel az 1ch-n megjavult az összes kép.Viszont a másik rendszeremnél szintén zavaros volt a kép ott nem segített semmit a földhurok levezető,de valami isteni okból kifolyólag többé kevésbé megjavult.Még mindig van benne zavar,de egyszerüen nem tudom megszüntetni de nem zavaró szal kompromisszumot kötöttünk a megrendelővel.Viszont a témát folytatva ha valaki esetleg jártasabb a földhurok levezetésben az kérem ossza meg mert szeriontem nem lesz tartós ez a javulás,meg nem is nagyon akarom úgy hagyni.Üdv!

Nem elérhető gmexican

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#8 2011. Július 15. - 22:55:17
0
Előre is köszi az ötleteket,holnap próbálkozok csodát tenni,hogy jó legyen.Ha sikerült megírom.

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#7 2011. Július 15. - 13:06:45
0
Szia!
 
Esetleg próbáld meg csak akkumulátorról (tápegység nélkül), hogy mit mutat. Nekem is volt olyan, hogy a kameráknál kis monitoron jó volt a kép a rögzítőn viszont rossz. Esetleg valami vezeték nélküli eszköz nincs a közelben?

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#6 2011. Július 14. - 21:04:19
0
ja és az nem is földhurok, hanem a kábelen a videojelen kívül még egyenfesz is halad, és a bnc külső háza az ugye egy negatív pont.
És az  a kábelhossz meg a terhelés függvényében nem egyenlő értékű kameránként, ezért alakul ki a földhurokra jellemző maszat a képeken.
Ezért is elég ha elég nem kell mindegyik kamera elé vagy mögé :)
Javaslom amúgy hogy a rögzítőnél legyen és ne a kameránál.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:A kamerakép mitől lesz zavaros?
#5 2011. Július 14. - 21:02:12
0
Azért az esetek többségében igen hasznos az a földhurok leválasztó.
De elég 3 valószinű :)
sőt néha 2 is csak jó helyen legyen
Némi játszással ki lehet deríteni :)

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!