Szerző Téma: Mi szükséges egy magáncégnek tűzjelzőközpontok jelzéseinek fogadásához?  (Megtekintve 2239 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
A én vonalam zsákutca, aki intézte már nem megtalálható, most csak olyan ember van a ki üzemelteti.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Sajnos már jó 3 éve szakvizsgáztam, így lehet nem teljesen frissek az infóim amik:
- A működő rendszerrel regisztrálsz az OKF-nél, ahol nyilvántartásba vesznek úgy 1 hónap múlva (hasonló folyamat, mint a telepítés és karbantartás regisztrációja)
- A nem engedélyköteles rendszerek jelzéseit fogadjátok és intézkedtek rá. Engedélyköteles rendszerek esetében úgy tudom már kötelező a területileg illetékes Katasztrófavédelmi központba IS eljuttatni a jelzést (vagyis kell legyen kihelyezett fokozatod). Ekkor a tűzjelzésre tűzoltóság automatikusan indul, amit a távfelügyelet lemondhat (ha az ügyfél nála lemondta) X ideig (1 perc?). Hibajelzés csak a távfelügyeletre fut(6) be, amire távfelügyelet intézkedik.

Nekem kb. ez rémlik.

Persze ha kell egészen pontos infó szerzek rá embert.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Mindkettő :) Bár a technikai részének egy részével már képben vagyok. Sajnos a tűzoltóság hatósági és műszaki osztálya egymásra mutogatnak és eddig semmi konkrét infót nem sikerült kiszedni belőlük :S

Köszönöm szépen előre is a segítséget.
előzmény: bcslaci #2

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Van egy karbantartott cégem aki a saját tűzjelzőinek fogadására üzemeltet OKF engedélyes fogadóközpontot, holnap rákérdezek és ha találok illetékes (és a témában tudós) embert akkor küldöm a kontaktot.  Technikai vagy elvi kérdés lenne?

előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Adott a subjectbeli kérdés, de sajnos a tűzoltóság hatósági és műszaki osztálya 2 hete mutogat egymásra, egy épkézláb állásfoglalást nem tudtam kicsikarni belőlük :(
Remélem van itt olyan kolléga, aki tud segíteni.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!