Szerző Téma: Akkumulátorok minősége  (Megtekintve 23460 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Akkumulátorok minősége
#33 2012. Szeptember 09. - 21:33:46
0
Nem véletlen:   "...Yuasa used to manufactures Genesis batteries. They have since changed their name to EnerSys..."

Innen van:  http://www.batteryweb.com/genesis-batteries.cfm
A cikkből kitűnik miért jobb, mint a mezítlábas akkuk.  Aztán hogy a népek a mezítlábas akkukat veszik óccsójé, oszt később meg dühöngenek h 1 tél alatt be-negyedelik kapacitásukat ...


előzmény: Lacy #32

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#32 2012. Szeptember 09. - 21:05:24
0
Hát igen
Régen a Yuasák legendák voltak.
Még mostanában is van olyan hogy 12-15 éves !!! rendszerekből szedem ki
Sőt a múltkor elhalt egy esp 747 központ, mondom áramtalanítok, kb 16 éve szereltük, hát a két kültéri úgy üvöltött, hogy nem lehetett úgy hagyni. Szét kellett szedni őket.
Eredeti 16 éves akkuk voltak :)
Az a baj hogy régen a Yuasa akkuk 2x annyiba voltak mint a többi de 3x annyi ideig tartottak
most 3x annyiba van és jó ha 2x addig tart
Most a Genezis akkuk jók - érdekes módon mind a szine mind a betűi tökre mint a Yuasáé :)
ráadásul baromi nehééz, a multkor mikor vittem egy dobozzal először a népek a Bosch akkut tették elém, de mondtam hogy inkább a Genesis, csere és jól érezhetően nehezebb volt mint pl  a Bosch akkuk
Alarmguard az rémálom 2 évesen meg 3 úgy folyt belőlük a sav, hogy már 3 nadrágom tönkrement mert nem vettem észre hogy szinte spriccel belőle a lé  :-\

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Akkumulátorok minősége
#31 2012. Szeptember 09. - 20:49:27
0
Az a tapasztalatom, hogy fajtától függetlenül a maiak mind korábban halnak...

Én a legtöbbször FIAMM-ot használok, vagy Panasonic-ot azt vettem már ki 9 év után is...
előzmény: TCsaba #30

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Akkumulátorok minősége
#30 2012. Szeptember 09. - 20:21:55
0
Ha már itt tartunk. Tudtok nekem javasolni igazán bevált márkákat? Én is találkozom olyan esetekkel, hogy 2-3 éves, 7Ah-s akksik gyorsabban lemerülnek, mint az 5-6, sőt még annál is több éves, hasonló rendszerekbe szereltek.
 
Vannak olyanok is, amiket érdemes elkerülni?

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:Akkumulátorok minősége
#29 2012. Szeptember 09. - 15:53:12
0
Már  Komár Laci is megénekelte:
" Az életem te vagy FIAMM" :-*
előzmény: handras #28

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Akkumulátorok minősége
#28 2012. Szeptember 09. - 11:33:37
0
A Bxxxxx (nem írom ki nehogy perbe fogjanak  :D :P ) feliratú 7-es aksik nálam jó ha kibírják a 2 évet, szemben más neves gyártók akkuival.
előzmény: eXtra #27

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Akkumulátorok minősége
#27 2012. Szeptember 09. - 11:09:40
0
A héten egy számítástechnikai boltban jártam, ahol a boltos srác azt állította, hogy korábban szétfűrészeltek 2 db akciós Bosch aksit és mindegyik felújított volt. Állítólag ezért volt olyan olcsó és azóta azért adják drágábban, mert kifuttatták azt a felújított szériát... Szerintetek ezeket a zselés aksikat  lehet egyáltalán költséghatékonyan felújítani?

Én minőségbeli problémát még nem tapasztaltam Bosch aksival, de azt viszont észrevettem, hogy könnyebb, mint a legtöbb gyártó akkuja...

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Akkumulátorok minősége
#26 2012. Január 24. - 13:34:41
0
A mókusvakítás nagyon hasznos lehet. Többek között ezért programozom én a riasztókat laptoppal. Az is a vakítás része.
előzmény: mot #25

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Akkumulátorok minősége
#25 2012. Január 24. - 07:02:35
0
És micsoda mókusvakítás az ÜF-nél!  8) Főleg, ha nem nagyon ért hozzá, de "szakinak" tartja magát.
És meséli majd a klubban: Az én riasztósom így-meg-így tesztel karbantartáskor!
előzmény: eXtra #23

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Akkumulátorok minősége
#24 2012. Január 23. - 16:42:35
+1
meg ideje :)
előzmény: eXtra #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!