Szerző Téma: PoE-s NVR hogy működik?  (Megtekintve 3574 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#16 2017. Január 19. - 11:58:41
0
Újra az említett Novus rögzítő miatt kérdezek.

Minden működik, viszont a képaránnyal vannak problémák. Távolról böngészőben nem tudok natív 16:9 képarányt beállítani. Ha böngészőben a felhős módon csatlakozom, ott éppenséggeél van jó képarány, de ott meg csak ablakban kis felbontással :'(  Semmi beállítás, azon kívül, hogy teljes képernyős mód. Ez akkor lenne jó, ha a monitorom 16:9 lenne.

Kimentettem pendrájvval avit, pc-n lejátszva szintén kb 4:3 az arány :( Esetleg egy jó lejátszó program megoldás lenne, de VLC sem viszi.

Valami alternatív lejátszó program nincs?

UI: annyit módosítanék, hogy a kimentett avi jó végülis. A kimentett dav file nem jó, de ez mindegy. A problémám még mindig a realtime video :)



Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#15 2016. December 17. - 16:18:29
0
Tudja valaki, hogyan lehet Qihan ip kamerát resetelni? Egyiket szét szedtem, de semmi reset gombot nem találtam.

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#14 2016. December 16. - 15:09:47
0
Saját célra vettem. Ügyfélnek nem hazárdírozok, nekem meg jó tanulásnak.

A programot ki fogom próbálni, csak be kéne építeni egy optikai driveot, pár éve már nem használok ilyet, a weboldalukról meg hibásan jön le minden :)
előzmény: vg #13

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#13 2016. December 16. - 09:16:21
0
Milyen raciot ereztel abban hogy ezt a hasznalt eszkozt megvedd? Vagy az ugyfel ragaszkodott ennyire olcso rendszerhez, hogy meg a hasznalt is jo neki? Ennek a munkaigenyet szerintem senki sem hajlando kfizetni, hiszen ez igy mar dragabb mint egy uj....

Vagy vmit nagyon nem ertek?
előzmény: kissp79 #11

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#12 2016. December 16. - 09:10:35
0
Használd a kamerához tartozó beállító programot az IP címek beállítására és utána vedd fel a rögzítőre.
előzmény: kissp79 #11

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#11 2016. December 15. - 21:00:13
0
A rögzítőt használtan vettem, de mindegy, megtartom. A kamera képe így beltérben mondjuk nem annyira tetszik, de legalább olcsó volt.

Helyzetjelentés következik.

A 4 kamerából 2 már működik, a másik kettőhöz már fáradt vagyok.

Ami megy azt fix ipre állítottam, az NVR fő lan portjától eltérő tartományba. Sajnos vacakolni kell vele, hogy PC-hez viszem a kamerát, és ott állítgatom be, és a maradék kettőhöz most pcről sem tudok csatlakozni, router sem látja, meg így a fing app sem.

Érdekes, hogy viszont egy MAZI felület bejön :D de nem tudok belépni. Inkább a rendes Qihan jönne be, mert hogy az a márkája... Valahogy le kell resetelnem a kamerát, hogy defaulttal belépjek.
előzmény: samat #10

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#10 2016. December 15. - 19:16:26
0
Szívesen

A kizárólag saját protokoll kezelése csak a beépített PoE switchen keresztül jelent korlátot, külső PoE switch esetén az ONVIF nem fog problémát jelenteni. Max. a mozgásérzékelésre történő rögzítés lesz problémás, de ezt csak tesztelés után fogod megtudni.

Ha webáruházon keresztül rendelted és benne vagy a 14 napban,  akkor még akár el is állhatsz a vásárlástól különösebb indoklás nélkül. Igaz, jó beszerzési forrás esetén ez nem egy előnyös húzás.
előzmény: kissp79 #39

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#9 2016. December 15. - 17:31:27
0
Köszi!

Alapból nem ilyen rögzítőt akartam, POE sem érdekelt, de ilyet sikerült venni. Amúgy meg onvif szabványos a rögzítő, és a kamera is.

Most vagy POE switchet nézek, vagy központi 12vos tápot.
előzmény: samat #38

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#8 2016. December 15. - 09:27:11
0

Sokan szeretik ezt a beépített POE-s táplálást, a gyors beüzemelhetőség miatt, de ha hozzá kell nyúlni a kamerák beállításaihoz akkor a korábban nyert idő sokszorosa elmegy a módosításra.

A beépített PoE switch esetén a legtöbb gyártó kizárólag a saját termékcsaládjából származó kamerákat képes kezelni saját protokollján keresztül, az ONVIF-et sem kezelik. Ezért van az, hogy működik a kamera csak nem tudod csatlakoztatni a rögztíőhöz. Ez sok gyártó esetén (Hikvision, Dahua, Techsoon, stb.) így működik.

A PoE-s részre kapcsolt kamerák webes felületét sem tudod elérni a másik LAN csatlakozón keresztül mert egy beépített DHCP szervert is tartalmaz, amely "kívülről" nem elérhető :)

Ha maradnak a kamerák javaslom vegyél egy külön PoE-s switchet és arra csatlakoztasd a kamerákat, a rögzítőt és a bejövő LAN csatlakozást is, a beépített részt pedig felejtsd el. :)
 
előzmény: kissp79 #31

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#7 2016. December 15. - 03:58:25
0
Van. Nem tudom mit keressek.
előzmény: bcslaci #36

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#6 2016. December 14. - 23:19:59
0
Telepítői leírás? Forgalmazó technikai támogatása?
előzmény: kissp79 #35

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#5 2016. December 14. - 21:58:40
0
Igen van lan1 és lan2. De sok minden nem változott ezzel :)
előzmény: syn7h37ic #34

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#4 2016. December 14. - 21:38:59
+1
Nem ismerem ezt a rögzítőt, de Provision POE-s rögzítőnél külön hálózat volt a POE rendszer és a normál ethernet csatoló. Ez is okozhat problémát.
előzmény: kissp79 #33

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#3 2016. December 14. - 20:31:03
0
Mindkét eszköz 48 voltos szabványos.

A tápot lemértem, kiadja a 48V-t. A kamerákból 4 db van, egyik sem megy kölön kábelekkel. Az utp-n kijövő feszültséget most nem tudom lemérni, nincs splitterem, sem injektorom.

A kamera infrája működik poén, mert kattog, és világít sötétben.

Most 12V jacken adok egyiknek tápot, PC-n megpróbálok ip-t osztani neki, hátha fixálni tudom, és akkor kézzel hozzáadom a rögzítőben, mert van ilyen lehetőség.



előzmény: syn7h37ic #32

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re: PoE-s NVR hogy működik?
#2 2016. December 14. - 17:28:01
0
Először a kamerát ellenőrizném, hogy külön POE hálózaton működik-e. Egy egyszerű POE injektor és egy switch segítségével. PC-n. (az adatlap alapján szabvány 48V POE táplálású) Ha megy, akkor viszont ellenőrizni kell a rögzítő POE kimeneteit. és a 48V-os táp jó-e. Ha igen, akkor még az UTP-t is le kell csekkolni minimum egy egyszerű UTP érvizsgálóval, hogy az összes ér megvan, és megfelelő a sorrend.
Ja, még valami. Ellenőrizd, hogy a megfelelő szabványt használja-e az NVR és a kamera is, mert kétféle tápellátás van használatban. 
előzmény: kissp79 #31
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 14. - 17:31:09 írta syn7h37ic »

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
PoE-s NVR hogy működik?
#1 2016. December 14. - 15:39:04
0
Sziasztok!
Nem szeretnék új témát nyitni, eléggé idevágó.

Van egy Novus 3404POE IP rögzítőm, és 4db Qihan qh-nv434so-p kamera.

POE portokon egyáltalán nem működik a kamera, routeren keresztül, külön 12V táppal viszont igen. Azt hiszem ezt nevezik "besz@ptam"-nak.

Állítólag ez a kamera is szabványos 48v-s, a rögzítő is.

Tud valaki megoldást?

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!