Szerző Téma: Kamerás felvételek megőrzésének ideje  (Megtekintve 41439 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
..................
Azt az ismerősömet, aki meg szart az egészre az életben még sosem piszkálták, pedig távfelügyeletet (is) üzemeltetett évekig, volt, hogy betörtek valamelyik objektumába, volt rendőrségi helyszínelés, meg minden, de a kutya soha nem kérdezte meg, hogy van-e engedélye.

Ebben sajnos egyetértünk.

A másik feléhez csak (én is) szeretném jelezni, hogy a társasházi és szövetkezeti? törvény rendelkezik ezekről, míg ezen adatvédelmi szabályok nagyrésze a magánügyfeleidet nem érinti 8)
előzmény: kero #26

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Húúú, basszátokmeg!
Az összes hülye bekaphatja, az adatvédelmi hatósággal az élen!
(ha ez valakinek nem tetszik, nyugodtan törölheti, akár a regisztrációmmal együtt)

3nap, 15nap, 30nap, 60nap...ki tud ezen eligazodni? Évente változtatják, csak hogy egy két idiótának legyen miért felvennie a fizetését.
Még hogy nem nézhetem meg a felvételeket? Na ne röhögtessenek már! Ha kimegyek egy rendszert megjavítani, akkor azt bekötött szemmel elég nehéz.

Ha meg például egy ügyfelem hatodik szomszédjához betörnek, akkor az az első, hogy a rendőr becsönget és kéri a videorendszer felvételét, mert észrevette, hogy van fönt egy kamera. Abszolút nem érdekli, hogy ki az aki megnézheti, vagy van joga kimenteni, vagy hogy milyen adatvédelmi hatósághoz van bejelentve.

Ez ugyanolyan mint az egész vagyonvédelmi szakma.
Mivel a törvénynek megfelelően bejelentkeztem, engedélyt szereztem folyamatosan basztatnak.

Azt az ismerősömet, aki meg szart az egészre az életben még sosem piszkálták, pedig távfelügyeletet (is) üzemeltetett évekig, volt, hogy betörtek valamelyik objektumába, volt rendőrségi helyszínelés, meg minden, de a kutya soha nem kérdezte meg, hogy van-e engedélye.


Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Jójó. De ez két oldal. Az egyik a telepítői és alkalmazói/felhasználói oldal és annak érdekei, míg a másik a jogszerűség oldala.
A kettőből kell kihozni a számunkra hasznosat. Pl. hogy megújítod a lejárt vagyonőri sajtpapírodat és máris azt csinálsz a magad oldaláról amit csak akarsz. És azonmód jelezheted a tulajok felé, hogy márpedig nekik nincs joguk visszanézni, azt csak Te teheted meg sajnos jó pénzért, nomeg archiválást is csak Te csinálhatsz. És persze miután ők nem ellenőrizhetik, hogy van-ée felvétel, ezzel is -karbantartási szerződés keretében- téged bíznak meg. Hmm, újabb apró csilingel. Na persze ott, ahol ezt be fogják tartani. De te erre felhívtad a figyelmüket. Persze 80% le fogja ezt tojni. Viszont 20% meg fizet, örül :o
előzmény: Lacy #20

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Konkrétan örülök, hogy minősíted a rendeletet.
Nem hinném, hogy nem lehet egy rendeletet vagy akár egy törvényt minősíteni :) főleg ha marhaságokat ír  :P
Mért ne lehetne véleményem aminek akár egy SZAKMAI fórumon akár hangot is adhatok?

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
ez konkrétan marhaság
és nagyon életszertűtlen
Konkrétan örülök, hogy minősíted a rendeletet.
Idézet
akkor én tulajdonképpen akár vissza is nézhetem a felvételeket   
Első olvasatra : Igen.
 

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
"A felvételek felhasználása és törlése – az adatkezelés időtartama

A rögzítést követő 15 nap elteltével a rendszernek automatikusan törölnie kell a felvételeket. A törvény nem csak lehetőséget ad a 15 napos tárolásra, de – szokatlan megoldást alkalmazva – kötelezően elő is írja.

A felvételek büntető-, szabálysértési vagy más hatósági, bírósági, polgári peres eljárásban is felhasználhatók bizonyítékul. Kizárólag e szervek részére továbbíthatók a felvételek. A rendszer üzemeltetője csak akkor jogosult megismerni a felvételeket, ha azokra a már ismertetett célokból szükség van. Nem nézegetheti tehát önkényesen senki a monitort illetve a felvételeket.

Ha valaki jelzi, hogy igényt tartana a felvételekre, szeretné felhasználni bizonyítékként, kérheti, hogy ne töröljék azokat.
Ilyenkor a kéréstől számított 30 napig tárolni kell a felvételeket, és a megkereső hatóság, bíróság részére át kell adni. Ha a 30 nap eltelik anélkül, hogy a felvételre valamely hatóság igényt tartani, törölni kell."

ezt úgy értelmezem, hogy nem kapja meg a felvételt lakó, közös képviselő, senki, csakis a hatóság, ha valaki odaadja a felvételt másnak az jogsértést követ el
http://www.adatvedelmiszakerto.hu/2011/07/uj-torveny-a-tarsashazak-bekamerazasarol/

előzmény: Lacy #20

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
De itt akkor sem munkahelyről van szó!!!
előzmény: czegany #19

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
húúúúú
így pláne
nem minden társasház milliárdosok lakóparkja, ahol 24 órás biztonsági őrség és portaszolgálat van
vegyük pl azt a pldát hogy én csináltam régi 100 éves ex bér, most társasházba rendszert, amit az egyik lakó lakásába szerelt rögzítő vesz
a másik házban egy közös helységben van
mindnél van kijelölt személy, de egyik sem vagyonőr sőt
és ha gond volt akkor azonnal engem hívtak hogy mentsem le amit kell
Jut eszembe én az első vizsgám mint személy és vagyonőr tettem le és olyan igazolványt is kaptam..
csak jópár évvel később köteleztek hogy a riasztós cilibulit is csináljam végig, és így kaptam másik igazolványt is
akkor én tulajdonképpen akár vissza is nézhetem a felvételeket :)  :P
előzmény: bcslaci #17

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Akit érdekel, a NAIH-nak van egy 2013-as állásfoglalása a munkahelyeken elhelyezett kamerák alkamazásának követelményeiről. Fent van a honlapjukon. Érdemes végigfuttni rajta.
előzmény: czegany #18

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Az az adatvédelmi hivatal, az igazából adatvédekmi HATÓSÁG, NAIH.
Bejelentéskor tájékoztattnod kell a hatóságot az adatkezelés céljáról, jogalaapjáról, bla, bla, bla
előzmény: bcslaci #17

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!