Szerző Téma: Kamerás felvételek megőrzésének ideje  (Megtekintve 41421 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Itt konkrétan társasházról volt szó és ott a felvételeket valóban csak  vagyonőr kezelheti
előzmény: Lacy #16
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 13. - 21:25:12 írta bcslaci »

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
ez konkrétan marhaság
és nagyon életszertűtlen

vegyük pl azt a példát, hogy valami nem működik rendesen és vissza kell nézni pl egy felvételt, amin látszik a hiba (pl kamera villog vagy sötétben nem lát de kéne vagy nem vált át FF-be vagy bármi)
Ezt elég nehezen tudnám kivitelezni úgy hogy nem nézek vissza felvételt
de van más példa is még életszerűbb
kb 10-ből 9 alkalom hogy nem a rendszer üzemeltetője(embere bárkije) ment i le a felvételt ha kell, hanem engem hívnak ki (vagy persze a kollégákat a saját rendszereikhez) nekem KELL kikeresni a cselekményt is és le is menteni mert pl a patikában a vezető az gyógyszerész nem műszerész :)
szóval ha van is ilyen előírás, azt megint "remek" szakemberek találták ki, de hogy
1. vagy soha nem dolgoztak a szakmában mert mind levitézlett rendőr (mint a kamara felső vezetése évek óta)
2. dolgoztak és már nem áll szándékukban és pont ezért
 
előzmény: klaci #13

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Így igaz.
előzmény: jachner #14

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42

Köszönöm a választ,Tehát ha jól értem mint telepítő telepíthetem, beállíthatom, de a felvételekhez csak vagyonőr nyúlhat?
előzmény: klaci #13

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Mit értesz üzemeltetés alatt?
Élőképet bárki, bármikor nézegethet, felvételt csak vagyonőri igazolvánnyal rendelkező emberke, még Te sem, ha nincs ilyened, és nem vagy bejelentve.  :o
Felvételek indok nélkül 15 napig tárolhatók.
előzmény: jachner #12

Nem elérhető jachner

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 42
Sziasztok,

Társasház kamera rendszert szeretne és a közös képviselő megkérdezett, hogy ki üzemeltetheti ezt a rendszert. Tényleg csak hivatásos, engedéllyel rendelkező adatkezelő felügyelheti az ilyen rendszereket, vagy akár a közös képviselőnek is adhat a ház felhatalmazást?

forrás: [size=78%]http://monsignore.hu/orszem-digitalis-megfigyelo-rendszer-tarsahazak-reszere/[/size]

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
köszönöm az infót!
előzmény: czegany #8

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
még jó! :D
előzmény: czegany #8

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
+1
Az előző hozzászólásomban említett kormányrendelet:  a pénzváltási tevékenységről szóló 297/2001. (XII. 27.) Korm. rendelet


előzmény: czegany #8

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
0
Hi!
Kicsit csalóka az ismertető.
Nézzük meg a törvény hatályát:
1. §2 (1) E törvény hatálya az egyéni vállalkozóként, illetve az egyéni cég vagy gazdasági társaság keretében (a továbbiakban együtt: vállalkozás), valamint a személyesen végzett
a) személy- és vagyonvédelmi tevékenységre,
b) vagyonvédelmi rendszert tervező és szerelő tevékenységre (a továbbiakban: tervező-szerelő tevékenység) és
c) magánnyomozói tevékenységre
terjed ki.

Az, hogy te az otthoni ( saját privát magánterületeden) sörözős-pucéran sütögetős bulidon készült felvételeket meddig őrzöd meg, ez a törvény nem szabályozza. Sokkal inkább ütközik majd problémákba, az adatok felhasználása, harmadik szemeélynek történő átasása, illetve nyilvánosságra hozatala (youtube). De ez már adatvédelmi és információs önrendelkezési jogról szóló törvény.

Én személy szerint szoktam javasolni ügyfeleimnek (pénzintézetek), hogy óvatosan bánjanak a jogalap (törvényi felhatalmazás) nélkül tárolt adatok kiadásával, mert az első tökösebb ügyvéd lesöpri az asztalról, és még magyarázkodni is lehet.
Még egy apróság. Van még egy kormányrendelet is, ami azoknál a pénzügyi szolgáltatóknál, ahol van pénzváltás, kötelezö jelleggel előírja a pénzváltás, és közvetlen környezetében történő események rögzítését, és a felvételek 50 napos tárolását.

Üdv.: czegany
előzmény: balusecurity #6

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!