Szerző Téma: Video kaputelefon hangerő probléma  (Megtekintve 3040 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
Re:Video kaputelefon hangerő probléma
#7 2014. Március 31. - 19:18:17
0
Mindkét irányú hangerő gyenge, asztalon pedig mindkettő jó. Holnap visszateszem és nekilátok hibát keresni.
előzmény: Kovács József #6

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Video kaputelefon hangerő probléma
#6 2014. Március 31. - 08:51:50
0
Amikor levetted a kültérit a próbára akkor összeraktad és úgy próbáltad, mert én már jártam úgy, hogy a mikrofonhoz valamilyen féreg beköltözött, és az elektronikának semmi baja nem volt

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Video kaputelefon hangerő probléma
#5 2014. Március 30. - 20:17:58
0
Azért először "javítsd fel" a kötések állapotát. Nem tudom forrasztottál, sajtoltál, vagy csavaroskötöttél -e, de az oxidálódott kötések is hasonló prolémához vezethetnek.
előzmény: biro67zoltan #4

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
Re:Video kaputelefon hangerő probléma
#4 2014. Március 29. - 19:02:24
0
Levettem a kültérit és az egyik beltérit, 10m riasztós kábelen tökéletesen működik. Valószínű, hogy kábel probléma lesz.

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:Video kaputelefon hangerő probléma
#3 2014. Március 28. - 09:57:05
0
Esetleg lehet, h. a táp teljesítménye csökkent, érdemes azt is kicserélni egy +1A-el nagyobbra első körben, hátha csak megfázott szegény.
előzmény: biro67zoltan #1

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Video kaputelefon hangerő probléma
#2 2014. Március 27. - 22:23:12
0
Lehet, hogy kezd a kábel nedvesedni.
Ha kihúzol 70 méter UTP-t, ki tudod próbálni.
Arra jó, hogy meghatározd azt, hogy kábel, vagy eszköz hiba.
előzmény: biro67zoltan #1

Nem elérhető biro67zoltan

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 105
Video kaputelefon hangerő probléma
#1 2014. Március 27. - 19:04:38
0
Sziasztok!
A következő problémám van: Kb 2 éve telepítettem egy video kaputelefont 2 beltéri egységgel. A távolabbi beltéri kb.100m-re van a kültéritől, a másik  70m-re. Fél éve kb. mindkét irányú hangerő annyira lecsökkent, hogy már szinte semmit sem lehet hallani. Kültériben az erősítés maximumon van, beltérikben a hangerő úgyszint. A kábelezés UTP-vel van megoldva, a video jel balunokkal van továbbitva a beltérik elágazási helyéig.
A kültéri helyben kapott egy 12V-os tápot. Felszereléskor és utána még sokáig tökéletes volt.
Valakinek ötlete, tapasztalata?
Egy ismerősöm azt javasolta próbáljam meg a hangot is balunokkal továbbítani. Működhet így, vagy hülyeség?
Köszi!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!