Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51663 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#59 2013. Május 17. - 19:09:10
0
Paradox és egyre jobban az  ;D
 

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#58 2013. Május 17. - 07:46:25
0
Szia MrPriest!

Én 7. éve telepítek Satelt. És ahogy Lacy elfogult a Paradox iránt én meg a Satel iránt vagyok. Más központokat nem is telepítek. Persze van, hogy bele kell nyúlnom már felszerelt Paradoxba, Micronba, stb.
De mivel rendszeresen nem telepítem ezen más márkájú központokat, így nagy tapasztalatom sincs velük, hogy össze tudjam hasonlítani őket a Satellel. Sokszor szerintem mikor itt vitázunk nem is arról van szó, hogy valamelyik márka terméke rossz, hanem bizonyos dolgokat máshogy lehet velük megoldani és sokunknak megvannak a berögzött megoldásai egy adott márkára, amit a másik gyártótól is elvárunk, hogy úgy legyen.  :)
Amiért szeretem a Satelt:
- a villámcsapáson kívül panellel még nem volt problémám,
- családi házaknál a Versa központokat szerelem és gyorsan megtanulják a használatukat az ügyfelek,
- bonyolultabb kéréseknél az Integra központtal eddig mindent meg tudtam oldani,
- sokféle zónatípus van bennük,
- a kimenetek jól terhelhetők, nem kell relékkel, stb. vacakolnom,
- a letöltő szoftverében szerintem ésszerűen vannak csoportosítva a különböző programozási lépések,
- firmware-es problémák nem igazán vannak az egyes eszközök között.
- nagyon sok bővítési lehetőség van hozzájuk: internetes csatlakozástól, hangmenüs elérésen és kétirányú vezeték nélküli eszközökön át a különböző bővítő panelekig, legyen szó akár lakás automatizálásról is.
 
Olyan jó áron valószínűleg nem tudod megvenni a Satel termékeket, mint mondjuk a DSC szettjeit, de ettől függetlenül én csak ajánlani tudom.
Ha van kérdésed a Satellel kapcsolatban, szívesen segítek. Itt a fórumon Extrának és NagyP-nek is sok tapasztalata van a Satelről.
 
előzmény: MrPriest #54

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#57 2013. Május 16. - 22:36:56
0
Én is Paradox párti vagyok. De új fejlesztésű Paradoxot csak akkor érdemes venni, ha már túl van a gyermekbetegségeken. De akkor nagyon megéri...  :D Ár - érték - szolgáltatásban az élen van, sztm.
előzmény: Lacy #55

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#56 2013. Május 16. - 22:30:34
0
DSC-n kezdtem én is. A Paradox eddig kimaradt. Találkoztam néhány más típussal, (Bentel, BOSCH Solution, Teletek, Pyronix) Eddig legjobban a Pyronix tetszik, mind szolgáltatások, funkciók, mind PC-szoftver szempontjából. Szerintem egy jól kitalált és összerakott központ. Bár az a véleményem, hogy az alapértelmezett LCD Ikon kijelzője az egységsugarú felhasználó számára esetleg kicsit bonyolult lehet.
előzmény: MrPriest #54

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#55 2013. Május 16. - 21:59:14
0
háát mindenki dsc-vel kezdte de a többség továbbtanult :D ahogy a régi vicc mondá

Paradox ugye nálam a nyerő
nem lehet itt pár szóban leírni hogy mi mért, jobb ha kérdezel.
De legyen elég, hogy szolgáltatásokban, minőségben kivitelben (bár ez ízlés dolga is) szerintem fényévekkel dsc előtt jár
A zónaduplázós szabotázsfelismerősről nem is szólva.
Szerintem nagyon felhasználóbarát, és ez nem -csak - a végfelhasználóra vonatkozik
Hogy ne csak fényezés legyen
ezzel a firmware dologgal sajnos vele jár, hogy néha nem teljesen kiforrott dolgok érkeznek és így sajnos pár fw után alakul ki a végleges és ezzel együtt értelemszerűen használható változat.
 

előzmény: MrPriest #54

Nem elérhető MrPriest

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 42
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#54 2013. Május 16. - 21:40:01
0
Kb. 20 éve szerelek DSC-t.
Volt a kezem alatt néhány paradox is (itthon egy Digiplex NE van) de az újabb központokról és
 szoftverről csupa rosszat hallok.

Jó lenne beletanulni barátibb típusba mind központ mind szoftver tekintetében.
Néhányan ajánlották a Satelt de itt a listán hallottam hideget-meleget róla.

Ha van valaki aki bele van szerelmesedve ebbe a típusba írhatna néhány szót, hogy miért érdemes belevágnom   
 és mik a nyűgjei amivel még jól együtt lehet élni.

Előre is köszi.

Nem elérhető Georgio

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#53 2013. Március 24. - 10:36:00
0
"No Miss, Mr. én nem nem" vagyok profi, mint Ti, nekem csak a 2. linken lévő progik kellettek. :)
http://www.sectron.com/webdownloads/paradox-update/software/
előzmény: vlezlee #52

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#52 2013. Március 20. - 23:22:12
0
Georgio, csak szólok, hogy a linken közel nem a legfrisebb firmware-ek vannak és TM40-hez és LCD-hez nincs magyar nyelvű, inkább használd a trióda vagy a power letöltési oldalát, esetleg a paradox.com-ot, mindig a gyártó oldala a legtutibb szerintem :)
előzmény: Georgio #51

Nem elérhető Georgio

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 19
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#51 2013. Március 20. - 22:21:19
0
Nagyjából az általad leirtak miatt nem kedvelem a DSC-t.

Ami ezzel kapcsolatban az én nagy kérdésem: Mi a jó büdös nagy fenéért nem képesek egy 20 Ft-os CD lemezen a megfelelő programot mellékelni, mint a lengyelek? Nem kell a komplett DLS, az legyen fizetős, ha akarják, csak a kiegészitést...
A legutóbb én is nyertem egy olyan 5020-at, hogy csak a románoknál találtam hozzá (ahhoz a verzióhoz) progit. (Nem, a DSC hungáriánál nem volt...) Ráadásul egy teljes feltöltés alatt simán megebédeltünk, és még egy kicsit napoztunk is (2 óra volt).

No és (de tényleg) miért kell másik progi a V 1.0-hoz, és megint más a V1.01-hez?
 :(
előzmény: Lacy #49


Nekem egy Paradox-szom van, és - nem szakértőként - meg vagyok elégedve vele.
Találtam is hozzá pár programot
http://www.sectron.com/webdownloads/paradox-update/
http://www.sectron.com/webdownloads/paradox-update/software/

CD már egyre kevéssé van, inkább hivatalos letöltési linket szokás megadni. Ezek hátránya, hogy pár év után megszűnik a támogatás, ezért kell a linken lévő adatokat, file-okat lementeni.
Előnye, hogy amíg nem törlik, addig a hivatalos linken (persze a fenti nem az  ;D ) mindig a friss programok és infók érhetőek el.

DSC - tudom, ez egy szakértői fórum, de én mivel nem vagyok az, csak a puritán véleményem írom. Számomra olyan egyszerűek a termékeik, nem tetszenek. Persze ez csak egy laikus véleménye, és semmilyen pro-kontra vitát nem kívánok kiváltani.

BalintR

  • Vendég
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#50 2013. Március 20. - 20:21:56
0
Nagyjából az általad leirtak miatt nem kedvelem a DSC-t.

Ami ezzel kapcsolatban az én nagy kérdésem: Mi a jó büdös nagy fenéért nem képesek egy 20 Ft-os CD lemezen a megfelelő programot mellékelni, mint a lengyelek? Nem kell a komplett DLS, az legyen fizetős, ha akarják, csak a kiegészitést...
A legutóbb én is nyertem egy olyan 5020-at, hogy csak a románoknál találtam hozzá (ahhoz a verzióhoz) progit. (Nem, a DSC hungáriánál nem volt...) Ráadásul egy teljes feltöltés alatt simán megebédeltünk, és még egy kicsit napoztunk is (2 óra volt).

No és (de tényleg) miért kell másik progi a V 1.0-hoz, és megint más a V1.01-hez?
:(
előzmény: Lacy #49

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!