Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51739 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#69 2013. Július 10. - 23:26:19
+1
Továbbra is azt mondom hogy déescé-t csak a mazohisták és  a tudatlanok vegyenek és használjanak.
Mai szopás:
Meglévő rendszer, előző szerelő lekoptatva régebben (a rendszer ismeretében már nem is csodálom)
A lényeg, rádiós nyitásérzékelő csere.
Á  Paradoxnál kb 10 perces művelet.
Na 10 előtt érés a tetthelyre.
Érzékelő kicserél, utána sorozatszám beírva laptoppal.
Nézzük a kezelőt, hát szabotál.
Na jó kolléga benézte, az alsó-felső tamperes szilikon gumiszart tette bele véletlenül.
Csere után próba, így már működik.
Leviszi -2 emelet, a helyére.
Na onnan meg nem akar helyreállni. Aztán majd fél perc után végre elmúlik a szabotázs hiba, és akkor próba.,
Mérjünk rádiós térerőt.
Belép benyom, első próba gyenge térerő, prosi szerint csináljuk ilyenkor mégegyet. Az már Good a központ szerint.
Na jó de ez így nem túl biztató még egy próba
Az első megint gyenge de nincs második már.
Anyád
na jó programból kilép, erre mit is látok?
A 3 led villog egyszerre és minden érzékelő jelzésre szirénázunk, bekapcsolt a sétateszt !!!!!!
Próbálom kikapcsolni a leírás szerint, na az nem megy. Semmi nem történik.
Programba belép-kilép ugyanaz
Kolléga felhív aki dsc-s nem tudja hogy mi  a manó
Másikat is felhív, az meg azt mondja amit én is gondoltam, áramtalanítás és ujraindítás.
Na ez megvolt, a sétatszt mód is elmúlik.
Mindenki boldog, akkor mehetünk
Élesíteni meg nam hagyja magát, mert nyitva a 37-es zóna...
Mi a pék az? egy ablak reed. Ami folyamatosan zárva volt eddig is.
Ablak kinyit utána becsuk, és láss csodát, már nem jelzi nyitottnak.
meg a jó k... anyját a déscé összes mérnökének így ár sikerült is kb délben lelépni onnan.


Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#68 2013. Május 24. - 19:36:54
0
...........Crow szintén (a Pima az a Crow klónja, gyakorlatilag a régi Crow központokat a Pima gyártotta, az újakat már nem.)...........

Vagyis inkább fordítva. A Crow System5000, az egy PIMA központ volt, amit átmatricáztak. És ugye a PIMA-nak most is van néhány kp. családja... :-*
előzmény: Lacy #67

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#67 2013. Május 24. - 06:48:01
0
Köszönöm a válaszokat, nem is számítottam ennyi hozzászólásra.

Ha jól olvastam a sorok között akkor az Esprit 5-6-7000 sorozat Winloaddal problémamentes.

Olyan nincs  ::)
De van Spectra 5500/6000/7000 és E65 (ami Esprit maradék ) :)

A magam részéről (mint ős Paradoxos :) ) szóval abból már szinte mindent (volt egy Esprit sorozat ami nem volt kommunikátoros, csak a GSM-ükkel volt soros portosan, na az kimaradt.
De volt dolgom a DSC mindegyik évjáratával és méretével, Crow szintén (a Pima az a Crow klónja, gyakorlatilag a régi Crow központokat a Pima gyártotta, az újakat már nem.)
Napco XP, és Mátrix a Multis vonalról, de programozás javítás szintjén még volt Satel és Visnic is a repertoárban :)
Ezek után bátran kijelenthetem, hogy maradox  a Paradox vonalon  :P


Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#66 2013. Május 24. - 00:36:36
0
Egy PIMA-t raktam fel, telepítettem és kötöttem be eddig, (PIMA Capitan) de nem voltam tőle elragadtatva.
előzmény: MrPriest #65

Nem elérhető MrPriest

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 42
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#65 2013. Május 23. - 22:58:43
0
Köszönöm a válaszokat, nem is számítottam ennyi hozzászólásra.

Telepítettem én is sokfélét, Summitokból mindet-sokat, Premier, Crow, Omnia(brrr), Pima,
 egyszer egy Satelt, és Paradoxot is, a 720 ultra kifejezetten tetszett.

Ha jól olvastam a sorok között akkor az Esprit 5-6-7000 sorozat Winloaddal problémamentes.
Mert a Satel árai mintha kicsit magasak lennének.
Most már az olcsó DSC-t is nehéz eladni.

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#64 2013. Május 22. - 07:04:52
0
Köszönöm szépen.
előzmény: Nagy P #63

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#63 2013. Május 21. - 16:05:11
0

Szia Csaba!

Van összehasonlítási alapom és ha lesz egy kis időm irok neked pro-kontra érveket.

Üdv.
előzmény: TCsaba #62

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#62 2013. Május 21. - 07:32:30
0
Többen is írjátok, hogy a Paradoxot szeretitek telepíteni. Én nem igazán ismerem, de látom sokan dicséritek.
 
Valaki olyan írna be, aki ismeri a Satelt is és a Paradoxot is és van tényleges összehasonlítási alapja?

Itt most elsősorban nem ár összehasonlításra gondolok, hanem telepítési, programozási lehetőségekre, buktatókra. Egyikkel ezt sikerült megoldani, a másik márkával nem, stb.
Felkeltettétek az érdeklődésem a Paradox iránt.  :)

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#61 2013. Május 17. - 21:59:16
0
Sziasztok!

10 éve kezdtünk SATEL riasztót szerelni,teljesen meg voltunk vagyunk vele elégedve.Integrából is elég sokat felszereltünk,könnyen bele tanultak a kezelésébe. A fő szempont az ára mellett az volt,hogy a 128-as kp. 32 particiót tud kezelni(64-es is),illetve,hogy bővítési lehetősége kimeneti,bemeneti modulok,beléptető része igen sok rétű. A nagy rendszereknél megszerették,hogy GUARD programja által,szgépen könnyen kezelhető áttekinthető ,nem kell a kezelőn keresgélni az eseményeket. Rádiós rendszerével a határon túl is megvannak elégedve.(kétirányú kommunikáció,sok féle érzékelő.) A tanfolyamon könnyen elsajátítják a programozását.

Aztán kezdtek el szállni az árral ezért ha nincs szükség 8 particiónál többre akkor Paradox Evo.,vagy SP sorozat
lett a nyerő. Könnyen programozható és tetszik a felhasználoknak az élesítési lehetőségek egy gombos változtatásának lehetősége. DSC egy ídőben telepítettem,de aztán letettem róla(nincs indok)Az ALEXOR jó lenne,de nagyon drága.

Szgépes programozás szempontjából a satel a legegyszerűbb.Paradoxnál észrevettem,hogy néha nem töltödik fel a központra amit beállítok.(Lehet,hogy az én híbám)

Véleményem szerint nem érdemes egy központnál leragadni,mindig az adott igényeknek megfelelőt lehet így telepíteni.

Érzékelőből nekem is a Paradox illetve néhány CROW vált be.

Találkjoztam már a Galaxyval meg az Aritech-kel is,de számomra túl dimenzionáltnak tünik.
A SATEL VERSA ellentétben a T.csabával nekem nem jött be.

Dióhéjban ennyit.

Sziasztok




előzmény: MrPriest #54

Nem elérhető szaki21

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 17
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#60 2013. Május 17. - 21:30:20
0
15 éve vagyok a szakmában.

Anno még az esprit 728 és társaival(paradox) kezdtem,volt,hogy napi 2 rendszert is felszúrtunk belőle.
-Azzal versenyeztünk a kollégákkal,hogy ki tudja hamarabb(másodpercekben volt mérhető a különbség)
felütni távfelügyelettel együtt 4/2 ben hiba nélkül.
(az ügyfelek meg csak lestek,hogy stopperrel a kezünkben mérjük)
-Ma azért már nem menne így.
-Aztán volt egy kis időszak,pironyx,meg dsc,xp.600,penta és társai.
Na közben belefutottam egy kis SATEL-be.
Elsőnek egy nagy központjába,valami 128 zónás:de csont nélkül ment elsőre még a laptopról is(nagyon meg is lepődtem)
majd követte egy pár kisebb kozpontja(akkoriban egész jó árban voltak(kb.10éve)
ez nekem pozitív csalódás volt,főleg a nagy kp.ja.tudás,felhasználóbarát,egyszerű és gyors telepítés

-majd nagy időszak:jablotron,premier,galaxy,dsc,néha paradox spectra
-majd sajnos mostanság dsc
-privátban meg csakis paradox minden formája(sajnos ez elég kevés)

Abból a rengeteg kp.ból amit felraktam,meg amiket javítottam 15-év leforgása alatt a paradox tünt legmegbízhatóbbnak még az érzékelők terén is8bár ez igen vegyes volt)

Érzékelők terén viszont szerintem a legalja(legmegbízhatatlanabb,téves riasztásokat generál,beszarik) AZ A DSC.
Ha valami tévesen riaszt egy idegen terepen akkor legelősször körülnézek és rögtön rábökök,ha van a rendszerben ilyenÉs általában bejön.


előzmény: SLC #59

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!