Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51680 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#79 2013. Július 14. - 15:46:54
0
hát ezért - is van ez a fórum :)
házriasztó kolléga meg csak sértődjön
bár egy időben állandóan perelni akart  ;D
előzmény: Szilco #78

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#78 2013. Július 14. - 15:43:55
0
ha ráélesítesz, tehát megnyomod hosszan a stay vagy sleep, vagy akár teljes távozás esetán az Arm gombot, akkor újraindul az élesedés és rendelkezésre áll a programban megadott kilépési idő a távozásra.
Utána a rendszer visszaáll abba az élesítési módba amelyik gombbal indítottad az új kilépést.


Ez a rész valóban elkerülte a figyelmemet, köszönöm is a válaszod.
A stayD-ről tudtam, én nem írtam, hogy az EVO-ra gondoltam, ami természetesen nem tudja a stayD-t.

A zónák hozzárendelésénél több particiónál írtam,  hogy "Tudom, ezt meg lehet csinálni Paradoxnál is, csak bonyolultabban.", aminél én is arra gondoltam, amit leírtál, mert mi is így csináltuk egy rendszernél. Annyi, hogy a DSC-nél egszerűbb volt. :)

Ettől függetlenül köszönöm a válaszod, hasznos volt.
előzmény: Lacy #76

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#77 2013. Július 14. - 15:10:15
0
egy primitív koppintásból indult rengeteg gyártási hibával, mostanra -állítólag  - már rendesen kikupálták, de nekem undi
A Satelt nem kevered véletlenül a Satalarmmal?  ;)  Hasonlít a nevük, de az egyik lengyel és rohadt jó, míg a másik rohadtul román...  :D
előzmény: Lacy #75

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#76 2013. Július 14. - 14:34:34
0
ÚÚÚ ez a pár év nem volt elég hogy megtanuld a Paradoxokat?  :P

Gyors kilépés: már az Esprit is tudta a 2.2 verziótól
At új Spectra sorozatnál meg a stayD kifejezetten erre való, csak kéne tanulmányozni hogy mi is az a stayD  8-|
Amúgy anélkül is működik, mert ahogy írtam is az esprit is tudta, stay élesítésnél (de az új MG/SP sornál a sleepnél is megy) ha ráélesítesz, tehát megnyomod hosszan a stay vagy sleep, vagy akár teljes távozás esetán az Arm gombot, akkor újraindul az élesedés és rendelkezésre áll a programban megadott kilépési idő a távozásra.
Utána a rendszer visszaáll abba az élesítési módba amelyik gombbal indítottad az új kilépést.

A területeknél mintha zavar lenne nálad az erőben :)
Először is megint a kiindulás hogy EVO, vagy MG/SP
mert az MG/SP-nél lehet egy zónát mindkét területhez rendelni, és annyi.
EVO esetén meg külön területbe kell tenni a közös zónákat, de pl programban meg lehet adni, hogy ha pl a közös terület az 1-es és van egy 2 és 3 is, akkor az 1 automatikusan élesedjen, ha a 2 és 3 be lett élesítve.
Így be nem is kell kapcsolni
Ha meg ki kell akkor már ugye egyenkéntz, vagy amire a kód érvényes a 0-val az összes hozzárendelt terület kikapcsolható, bár érkezéskor sajnos a késleltetéses terület kapcsol ki automatikusan, és ilyenkor újra kell disaarm és területszám.
De azért nem oly bonyolult ez. Nekem sok ügyfél használja így és mind megtanulta pár nap alatt.
előzmény: Szilco #73

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#75 2013. Július 14. - 14:26:09
0
Rosszul olvasol
Integrát nem is  említettem sehol.
Idézet
A Satelről már megírtam a véleményem semmit sem változott azóta egy primitív koppintásból indult rengeteg gyártási hibával, mostanra -állítólag :) - már rendesen kikupálták, de nekem undi
Én ennyit írtam név szerint :)

előzmény: eXtra #74

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#74 2013. Július 14. - 13:35:11
0
Inim: (de ide vehetjük nyugodtan a Satelt is)
Ha egy kalap alá veszed a valóban hitvány olasz cuccokat a Satellal, akkor te nem ismered a Satelt, vagy tévedsz. :) A lengyel villanyosmérnökök mindig is a legjobbak között voltak, és érdekes, hogy aki Integrákat telepít, az mindenki szereti, te meg úgy fikázod állandóan, mintha jutalékot kapnál érte... :P :D
előzmény: Lacy #72

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#73 2013. Július 14. - 11:25:25
0
Sziasztok!
Lakossági rendszereknél én is DSC-n nőttem fel, azaz többnyire ezeket szereltük. 1-2 éve áttértünk a kollégámmal a Paradoxra, ami egyre jobban szimpatikus az ára is meg a kezelhetősége is miatt. Nagyon sok minden kapható hozzá baráti áron. (igaz, most már a DSC-hez is van érintőképernyős kezelő arany áron).
Igazából 1-2 dolgot hiányolok a Paradoxból, ezeket nem igazán találom meg bennük, mert nagyon jó dolog.
1. A gyors kilépés, azaz pl. otthon maradó élesített rendszernél elhagyható a terület egy gomb megnyomására (DSC-nél az Exit gomb) úgy, hogy a rendszer továbbra is éles marad. Ez egy nagyon hasznos funkció, ha a család korán kelő tagja elmegy otthonról, de az otthon maradók még védelem alatt vannak.
2. A Paradoxnál egy zónát csak egy particióhoz lehet rendelni, míg a DSC-nél akár többhöz is. Ez szintén hasznos, ha pl. szeretnék egy 2-3 particiós rendszernél közös zónákat csinálni, ami pl. csak akkor élesedig be, ha mindegyik partició éles. (pl. főbejárat és a hozzátartozó előtér esetleg közös folyosó) Tudom, ezt meg lehet csinálni Paradoxnál is, csak bonyolultabban.

Esetleg van ötlet valakinek a feltett kérdésekre?
Köszi előre is.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#72 2013. Július 13. - 14:09:10
0
Inim: (de ide vehetjük nyugodtan a Satelt is)

Agóráéknál megnéztem tetszetős valóban sokat tudó, de OLASZ !!! az összes szarságukkal trehányságukkal
Nem veszek amíg tehetem olasz műszaki terméket ( leszámítva a SIM gyártású projektort, de olyat meg azért nem mert megfizethetetlenül drága, kb mint a Ferrari :) )
A másik a hozzáállásuk a bótban
Egyszer egy karácsony előtt az ott vásárolt 150cm-es ablakkeret infrasor bedöglött az ügyfélnél pont azon az erkélyen törtek be pont előtte egy évvel ünnepek előtt így eléggé zaklatott volt.
Leszereltem elvittem, ááá csere az nincs hagyjam ott majd a szervizes bevizsgálja. Mondom jó, de még karácsony előtt visszavinném.
Ó persze nahát dehát majd hívnak.
A lényeg: az újév 2-ik hetének végén hívtak és került vissza hozzám az infra sorompó, ami akárhogy is nézzük majdnem pont 1 hónap volt. És akkor még nyüszögtek valami vízről (kültéri sorompó !!!!!!!  ) és hogy örüljek hogy garba...
Na akkor voltam ott utoljára.
A Power szerencsére akkortájt nem sokkal utána elkezdte az IS ablakkeret sorompókat is árulni, amik jók is meg árban is meg abból még nem is kellett visszavinni soha egyet sem.
De ha kéne, akkor azonnal csere, és majd ha bevittem a rosszat akkor eldől, de én csak egyszer megyek az ügyfélhez és azonnal cserélem, Agoráék nem így gondolják, hát sajnálom én a büdös életbe nem vásárlok olyan helyen ahol ezt nem biztosítják.
Ne várja mán el a bolt, hogy nekem mindenből legyen otthon tartalékom, hogy helyette a garis jav és csere idejére legyen az ügyfélnél eszköz.


előzmény: orkenyip #70

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#71 2013. Július 13. - 14:02:00
0
Nem ugrom én neked :)

Én azt szoktam mondani, hogy (bocs nem az itt fórumozókról szól a mondásom) hogy dsc-t minden hülye fel tud szerelni a Paradoxhoz kell némi ész és intelligencia is :D

Az EVO-nál zónánként állíthatod, hogy milyen lezárása legyen
Amúgy építettünk át már 16 zónás dösöcö-t úgy, hogy minden zónának a deol-t be kellett a központba hegeszteni, mégsem tartott 2 napig a meló
Kimenetek programozása Neked lehet hogy nem az, de pl 2000 óta mióta van Spectra meg Digiplex, és aki használja, annak az.
Amúgy nem túl bonyolult, csak hozzá kell szokni ahhoz a logikához amit ez vár.
A DGP NE esetén 3 nagyáramúnak nevezted kimenet volt, kb 3 alaklommal kellett használnom.
A Bell kimenet is nagyáramú mert 3A-ig terhelhető.
A pgm-ek nem, de kb 400 ft-ba van egy reléspanel és máris annyi áram folyhat amennyit a relé bír.
És ha felsorolnád azokat a központokat ahol nagyáramú vagy relés kimenetből több is van lehet lesz aki ettől vált de nem hinném, de mindenesetre én kiváncsi vagyok.
De nem ettől fogok használni vagy nem használni egy adott központcsaládot.

Ezt a particiószám mizériát meg végképp nem értem.
A dsc 1864 ami 64 zóna és pont ugyanúgy 8 terület, az jobb zóna/terület arány?
A Napco Gemini 256 ami annyi zóna is és az is 8 terület csak? és ráadásban sima 1 eol lezárású nix szabotázsfigyelés, úgy kell kötni mint 20 éve  ::)

A Satelről már megírtam a véleményem semmit sem változott azóta egy primitív koppintásból indult rengeteg gyártási hibával, mostanra -állítólag :) - már rendesen kikupálták, de nekem undi

előzmény: orkenyip #70

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#70 2013. Július 13. - 13:29:47
+1
Többen is írjátok, hogy a Paradoxot szeretitek telepíteni. Én nem igazán ismerem, de látom sokan dicséritek.
 
Valaki olyan írna be, aki ismeri a Satelt is és a Paradoxot is és van tényleges összehasonlítási alapja?

Itt most elsősorban nem ár összehasonlításra gondolok, hanem telepítési, programozási lehetőségekre, buktatókra. Egyikkel ezt sikerült megoldani, a másik márkával nem, stb.
Felkeltettétek az érdeklődésem a Paradox iránt.  :)

Most Lacy lehet nekem fog ugrani :)
Ha Satelt ismered és eddig azt telepítettél maradj annál.

Csináltam Paradox-al kicsi nagy és még-nagyobb rendszert is. Viszonylag sokat telepítünk belőle, de nem szeretem.

Hogy miért, nekem 1 nagy oka van[size=78%]:[/size]

Zóna bemenetek külön nem állítható: NO, NC, EOL, DEOL
Ez sok-sok szívást eredményezhet. (megjegyezném DSC erre már évekkel ezelőtt rájött)
Konkrét példa, hogy volt kb. 40 db nyitásérzékelő, ablakba épített és ellenállás nélkül. Kábel végig betonba és a kötés is. Ellenállásokat csak a központba tudtam rakni, persze zóna-duplázva DEOL szereléssel, egy napig azt kötöztem. Holott egy sima EOL kapcsolat elég lett volna, de nem lehet beállítani.



Kimenetek programozása szerintem nem egyértelmű, illetve még az EVO-nál is csak 1db nagy-áramú relé van csak.
Kevés partíciószám, főleg SP, Magellán, de az EVO 192 zónájára is kevés az a 8 partíció
SP-nél többször jártam már úgy, hogy többször beriasztott valamiért, de akkor is amikor érzékelő nem is volt rajta csak ellenállással lezárva. RESET és működött.
Kis tápegység a központokon.

DSC-nél jobb, de Satelnál nem. Ár érték arányban szerintem jó, és viszonylag felhasználóbarátabb mint a Satel.



Ami viszont nekem nagyon tetszett az a INIM család, igaz csak 2db-ot raktam fel eddig, de annál szinte mindent meg lehet csinálni amit akarsz. 1,5A vagy nagyobb központon 3A tápegység.
Szabadon állítod, az ellenállás értékeket, hogy mikor riasszon mikor szabotáljon így ha én nagyobb központot cserélek ezentúl csak INIM-et fogok felrakni.
Szóval nekem most az INIM ami tudásra bejön.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!