Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51762 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#89 2013. Július 22. - 21:49:12
+2
már leírtam itt a fórumban, hogy -sajnos- az IP150 az bizony vacak egyenlőre.
Majd kb 2-3 hónap és he lesz rendes fw majd akkor..
sajnos helyzet hogy az IP100-at viszont már megszüntették.
A 150-hez nem érhető el a magyar nyelv sőt azt hiszem másik sem.
Az RF zavar sajna ahogy vlezlee is mondá, kikapcs.. de ezt a dsc-nél is érdemes kikapcsolni..
van amúgy nagyáramú kimenet is ha kell

előzmény: orkenyip #87

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#88 2013. Július 22. - 21:21:54
+1
Vagy az normális, hogy RF zavart érzékel a központ és ezért 1,5 nap alatt csinált 43500 Ft-os telefonszámlát?
Nem, de paradoxnál köztudott, hogy az RF interferencia érzékelést szigorúan ki kell kapcsolni.
Sajnos én akkuhibánál tapasztaltam pár régi espritnél, hogy távfelügyeletre folyamatosan akkuhiba majd akku rendben üzeneteket küldözgetett, szintén hasonló volumenű mennyiségben, mint Nálad.

Idézet
És igen nekem sokszor hiányzik a nagy-áramú relé, mert sok esetben használom, akár egy tölcséres sziréna,

EVO192 panelen van 1db nagyáramú relé, az az ötödik PGM.
előzmény: orkenyip #87

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#87 2013. Július 22. - 19:12:34
+1
Üdv!

Lacy-val már beszéltem telefonon is, paradox EVO terén, és a hozászolásaiból az is kiderül, hogy profi.
De elfogult vagy :) sorry, hogy ezt mondom.... :)

Mai paradox szívásom:
IP150-es modul, hol működik, hol leszakad, a paradox FTP szervere nem érhető el, így nyelvet nem tudok frissíteni... Ez azért nem normális dolog szerintem...
Vagy az normális, hogy RF zavart érzékel a központ és ezért 1,5 nap alatt csinált 43500 Ft-os telefonszámlát? Power helpdesk válasza az volt, hogy nem szabadna csinálnia, mégis csinált.
Eseménylistába egy RF zavar 3 visszaállás, 2 RF zavar 1 visszaállás stb... És persze ez ment a távfelügyelet felé folyamatosan...
És a biztonságtechnikai eszközöknél valahogy nem fogadom el, hogy gyerekbetegség... mert ez elég sokba kerülhet...

És gondolom, te is egy csomó mindent fel tudnál sorolni, hasonló dolgot, mivel nagyon régóta telepíted.

De ennek ellenére szeretem a paradox-ot, de vannak gyerekes dolgai.

Biztos vagyok benne, hogy mondjuk a Satel vagy az Inim nem egy favorizált márka, de fogalmazzunk úgy, hogy nagy szabadságot adnak telepítéskor és stabilan működnek.

És ezzel nem azt mondom, hogy a Paradox nem jó, de ezért a DSC, Satel, Inim-nél nem találkoztam olyannal, hogy most kiadtak egy eszközt és majd a következő szoftververzióban megoldjuk, hogy stabilan működjön, addig meg szívjunk vele.

És igen nekem sokszor hiányzik a nagy-áramú relé, mert sok esetben használom, akár egy tölcséres sziréna, akár egy kapunyitás vagy egy reflektor felkapcsolásnál...
előzmény: Nagy P #86

Nem elérhető Nagy P

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#86 2013. Július 19. - 23:32:39
0
Csak a Ca-10-et kell a kezelőt.kezelőről az integrákat már nem.
Nagyobb rendszerek esetén még mindig  a Satelt favorizáljuk a maga 128 zónáig bővíthető (32partició) és 128 akármilyen (relé,OC, és a 230V 16 A kimenetével. A már nem üzemelő légitársaságunk egyik raktárában, amerre ment a rossz fiú, úgy kezdtek el bekapcsolni a 300W refik. Nagyon tetszett a megrendelőnek.
előzmény: vg #83

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#85 2013. Július 19. - 21:08:17
0
Baromi egyszerűen. Mind a 128 kimenetét 120 féleképpen állíthatod és teheted logikai kapcsolatba egymással, akár virtuálisan is...... 8)
No és nem kell a kimenetet még külön nagyáramú relével kötözgetni, mert ott az INTOR és INTIOR modul, amivel 8db kalapsínes 230-as 16A-es relét kapsz a buszra kötve.......

előzmény: Janó #84

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#84 2013. Július 19. - 18:33:58
0
Satelt csak egyszer élesztettem.....valami "szaki" beszerezte az ügyfélnek felszerelte, eszközöket bekötötte és a központ bekötés/programozásnál feltette a kezét, hogy ő ehhez már nem ért!  :'(
Még jó, hogy volt egy ismerősöm aki rutinos volt a témában. A programozás nem volt a legszimpatikusabb, miért kell a kezelőt a kezelőről programozni???? Persze első látásra minden bonyolult.  :)

Az épületgépészet vezérlés hogy nyilvánul meg a központban?

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#83 2013. Július 16. - 19:06:19
+2
Én javítottam, karbantartottam, áttelepítettem Tecno-s központokat a TP szériából. Jó és stabil központok, természetesen egyedi olasz logikával. Eleve nem vágyaim netovábbjai az olasz technikai cuccok, az ár legalább alátámasztotta, hogy ne erőltessem a témát.
Én alapriasztónak a Pyronix-ot használom, rádiósnak a Napco családot, ha olcsó,  jó épületgépészet/vezérlés/távelérés is kell, akkor Satel.
Paradox jó döntés, de mindenképpen otthon teszteld először a Spectra és Digiplex sorozatot, mert sok furcsaságot, kellemetlenséget, egyedi dolgot előre ki tudsz így tapasztalni. Ha hozzászoktál a "butaságaihoz", egyedi dolgaihoz (szoftver kompatibilitások), akkor maradni fogsz a típusnál és megszereted 8)
Ja és mégegy: alfa verziót véletlenül se vegyél, szinte mindegyik fejlesztésük elsőre hemzseg a hibáktól.

Megjegyzem zárójelesen, hogy ezek persze minden központ típusra igazak, melyeket már több mint 10 éve ismerünk..

Jöhet az ostorozás :P
előzmény: Janó #82

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#82 2013. Július 16. - 15:27:14
0
Sziasztok!

Végiglapoztam a hozzászólásokat és úgy látom mindenki szinte arra tette le a voksát amiből a legtöbbet szerelte, tehát a legjobban ért hozzá.
Én is döntés előtt állok, eddig csak Tecnoalarm  (olasz) rendszereket telepítettem. Teljesen jók, megbízhatók és némely már bizonyítottan elriasztott egy két betolakodót. Csak sajnos elég drága és már kevés ügyfélre tudom rábeszélni.
Esetleg telepített közületek valaki Tecnoalarm rendszert?

Azt hiszem a Paradox-ot fogom kipróbálni legközelebb, de előbb beszerzek egy teszt panelt  :) .

Nem elérhető TCsaba

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#81 2013. Július 15. - 07:04:37
+1
Köszi Orkenyip a tapasztalati összehasonlítást és a véleményedet.
előzmény: orkenyip #70

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#80 2013. Július 14. - 15:51:55
0
Igen, sajnos mi is néha belebotlunk ilyenek miatt olyan esetbe, hogy az árajánlat után azt mondják, hogy xy sokkal olcsóbban megcsinálja. Meg hogy a Pra...erben, meg az Te..o-ban milyen olcsó a riasztó meg a kameraszett, rakjam fel azt inkább!
Erre szoktam udvariasan elköszönni...  >:(
előzmény: Lacy #79

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!