Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51718 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#109 2014. Április 17. - 20:46:49
0
Nekem ma lett teljesen elegem a paradoxból, egy MG5050 központnál majdnem 1 óra volt egy kommunikáció programozás és program letöltés a központból, ráadásul most pont sietnem kellett volna.
Egyszerűen elegem van (nekem is) a rengeteg szoftverhibából és a használhatatlan letöltőszoftverből.

azért ennyire nem tragikus a helyzet...vagy valamit nagyon nem jól csinálsz, nem tudom :)

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#108 2014. Április 17. - 19:14:46
0
Tecnoalarm Ha nem számít a pénz. A Satel tényleg jó lett a Versa széria óta.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#107 2014. Április 17. - 02:26:18
+1

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#106 2014. Április 16. - 22:30:02
0
Kollégák,

Van kis országunkban olyan központ, ami annyira sokoldalú, mint a Paradox?
A követelmények:
- A felhasználó egyszerűen tudja használni (élesít/hatástalanít/stay/byp/minimum 2 (valós?) partíció/egyértelmű hibakijelzés)
- kezelő partícióhoz rendelhető nem követelmény, de egyértelmű előny, ez mindig hiányzott a paradoxból a digiplexen kívül.
- 4/8/16/32 zónás kialakítás
- típuscsaládon belül vezeték nélküli bővíthetőség
- van LED/LCD kezelő hozzá
- BUS-os GSM modul létezik paradoxon kívül?
- BUS-os GPRS?
- IP (LAN) modul
- a programozó szoftvere jól használható legyen



Nekem ma lett teljesen elegem a paradoxból, egy MG5050 központnál majdnem 1 óra volt egy kommunikáció programozás és program letöltés a központból, ráadásul most pont sietnem kellett volna.
Egyszerűen elegem van (nekem is) a rengeteg szoftverhibából és a használhatatlan letöltőszoftverből.

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#105 2014. Január 03. - 20:33:02
0
Sziasztok !
Én pontosan erre gondoltam amikor felmerült bennem hogy egy olyan alapvas kellene amiben fw cserével lehetne az egyes jelenlegi Paradox panelek "hiányosságait" orvosolni  .Ráhúzni az adott ügyfél igényeire ötvözve az EVO nagyságát az MG/SP széria sokodalúságával .Szóval a két családból lehetne egy szinte minden igényre jó eszközt gyúrni . Úgy látom SATEL-ék ezt felismerve léptek , remélem Paradox-ék is követik őket .
Üdvözlettel
előzmény: vgabor #104

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#104 2014. Január 03. - 10:15:56
0
Szia Helioport!

Nem tudom milyen vakitasra gondolsz?
Én is kedvelem az 5050et, de ezt a típust csak kisebb rendszer esetén érdemes használni szerintem.
Ráadásul az alaplapi rádiós bővitô néha nem túl ideális. Magam részéről sp5500+k32lx párti vagyok.

A 32zóna még csak elég lehet egy közepes családiháznál, de a 2 terület mindenképpen kevés lehet.
Az esetek többségében van egy külső tároló vagy szeretne kültéri védelmet is.(a garázs mellett)

Ezen kívül sajnálom hogy az Sp/Mg széria esetében nem lehet particióhoz rendelni a kezelőt.
Elég zavaró tud lenni egy éjszakai hazajövetel vagy egy hajnali távozás az alvó családnak.
Nem is ajánlom ilyenkor!
más...Egy "jobb" családiház esetén meg még a 8 partició is kevés néha:)
A szabadabb zóna definíció jó lenne az EVOba és pár ügyfelem használná a staydayt is...mondjuk 8partició esetén érdekes lenne a kezelés!

Szóval ügyfelet nem kell vakitani, de azért jó ha tudja hogy van más alternatíva.(esetleg igényli is)
Frissitéssel meg vigyáznék a helyedben:)

csá vgabor
előzmény: Helioport #103

Nem elérhető Helioport

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#103 2014. Január 03. - 01:08:32
0
Mert akkor senki nem venné a zónabővítőt, egyéb plusz kiegészítőket. Hirtelen megszűnne a parasztvakításnak eladott nagyobb központok használata (gondolok itt arra, hogy pl családi házakba sem kell nagyobb, mint egy 5050-es, esetleg zónabővítés és csá.)

Én pl nem értem, hogy egy interneten keresztül bejelentkező rendszernél, mely persze a paradoxhoz is bejelentkezik, hogy nem lehet automatikus a frissítés?
előzmény: papppapa #102

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#102 2013. December 29. - 15:50:52
0
Sziasztok !
Nem értem hogy Paradox-ék miért nem csinálnak egy univerzális vasat pld EVO és MG 5050 alapokból kombinálva egy alap fw-el aztán olyan fw -t  ténnénk rá persze a gyári kínálatból ami éppen szükséges esetleg saját fw-t is rá lehetne izzítani vagy egyéb kisebb kiegészítésekkel megturbózni . Így egy roppant széles lehetőségekkel rendelkező eszköz lenne .
Én szívem szerint az MG 5050 szériát támogatom de időnként kevés a 32 zóna , az EVO-ból meg hiányzik a sokféle pgm lehetőség és az egyéni zóna definíció . Egy közös alapú vassal ez kombinálható lenne .
Üdvözlettel



Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#101 2013. November 25. - 20:55:47
0
na ja az kimaradt :)

Tehát SP esetében SOHA nem volt támogatva a duplázás.
DGP vs EVO esetén meg beállítás függő, az alappanel tulajdonságaival egyezik ha van deol akkor úgy, ha van duplázás akkor meg úgy is. Még az a bővítő is, ami az SP-nél nem dupláz csak deol.
De az EVO-k 2.6 verzió felett már tudják a zónánkénti lezárás beállítást, tehát ha akarod, akkor minden zóna  egyedileg definiálható a lezárás tekintetében.
előzmény: Wineman #100

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#100 2013. November 25. - 20:16:33
0
Oké, ezt én is tudtam (a helyreigazítás mondjuk jogos, mert a válaszom félreérthető...) No de akkor SP esetében tudom duplázni a bővítő zónáit?
előzmény: Lacy #99

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!