Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51696 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#119 2014. Április 20. - 17:53:28
0
Nézegetve a Secolink paramétereit, sok helyre valóban tökéletes választás lehet. Az árakat nem ismerem, mert nem látni sehol. Regisztrálni nem lehet az oldalon, esetleg a Villbau oldalán, ott meg kérdéses, hogy le lehet-e tölteni árakat? Esetleg tudsz árakat írni róla?
Előre is köszi.

előzmény: czegany #110


A secolink védett áras termék és árlistát a telepítők védelme érdekében nem tesznek ki a netre!  ::eljen:: 8)
előzmény: Szilco #116

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#118 2014. Április 20. - 15:31:58
0
Köszönöm szépen.
Tényleg nagyon korrekt árak. Lehet, hogy beruházok egyre kipróbálni. :)

előzmény: vlezlee #117

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#117 2014. Április 20. - 11:18:57
0
Igen, az SP4000 sokkal instabilabb, mint a többi és nálam egyedül az EVO-k mennek hibamentesen, a többi változó de nem tudtam sem fw verzióhoz, sem egyéb külső körülményekhez kötni, de fw upgrade után általában szinte mind jó (egy ideig).
XP: Április 8-án lejárt a támogatása, plusz egy laptopot csak paradox miatt nem szívesen hurcolásznék (érdekes módon az összes többi gyártó downloadere hibátlanul kommunikál). Win 8.1-nél tartunk, nem hiszem, hogy olyan bonyolult lenne egy jól működő soros modult írni a szoftverbe.
előzmény: syn7h37ic #115

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#116 2014. Április 20. - 10:59:51
0
Nézegetve a Secolink paramétereit, sok helyre valóban tökéletes választás lehet. Az árakat nem ismerem, mert nem látni sehol. Regisztrálni nem lehet az oldalon, esetleg a Villbau oldalán, ott meg kérdéses, hogy le lehet-e tölteni árakat? Esetleg tudsz árakat írni róla?
Előre is köszi.

előzmény: czegany #110

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#115 2014. Április 20. - 10:45:19
0
Nálam is előfordult, de inkább az sp4000 az amivel sok bajom volt. (el is kerülöm) Én kábelt is építettem, többféle chipsettel, (PL2030, FT232) és ezek a hibák általánosak. Viszont a jó öreg XP alatt még mindig hibamentesen megy a kommunikáció. Ezért nem biztos, hogy a Babyware hibája, sokkal inkább a win7 az ami okozhat gondot.
Úgy is próbáltam, hogy valós soros port és 307-es kábel, a diagnózis ugyanez. (W7) Erősen gondolkodom viszont egy IP150 modul adatkábelként való használatán, ugyanis ezen még soha nem akadozott a kommunikáció.

előzmény: vlezlee #112

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#114 2014. Április 20. - 02:37:12
0
307USB-m van. Szerintem jó, mert EVO-val tökéletesen, problémamentesen működik.
előzmény: eXtra #113

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#113 2014. Április 19. - 21:10:31
0
Első blikkre az USB/RS232 átalakítód lehet a bibis... Cseréld ki és nézd meg egy másik típussal!
előzmény: vlezlee #112

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#112 2014. Április 19. - 20:47:27
0
Csak én vagyok megáldva a babyware nyűgjeivel? Ma szintén MG5050 4.74 vadi új központ, kb 3. próbálkozásra sikerült fetölteni a programot, mert komm.hiba miatt megállt. A másik tipikus pont, hogy ha kiovasni akaroma teljes központprogramot, akkor is vagy 5x megakad közben (retry üzenettel) és ilyenkor általában 1-1 memóriacímet nem is olvas ki :(
előzmény: Lacy #109

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#111 2014. Április 19. - 11:36:38
0
A Secolink valóban ígéretes gyártónak tűnik, de sajnos a termékskálája egyelőre elég szűk, ezért Paradox kiváltására önmagában nem alkalmas. Nekem az olcsóbbik szöveges LCD kezelője kissé csúnyácskának tűnik, de a nagyobb pontmátrixos már határozottan tetszik. Amúgy a Secolink központok innovatív tulajdonságai miatt tökéletesen alkalmasak kis rendszerek gyors szerelésére, de szerintem a biztonságtechnikai piacból komoly szeletet még így sem fognak tudni kiharapni...
előzmény: czegany #110

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#110 2014. Április 17. - 22:08:23
0
Szia!
Én még mindig ismerkedek a Secolink riasztókkal.
Amiket írtál, nagyjából tudja minden központja.
A legkisebb kezelő is szöveges LCD, a nagyobb grafikus.
LCD kezelővel is kb. egy DSC 585 árában van.
Egy a gondom, nem tudom mennyire megbízhtóak hosszú távon.
Amiket telepítettek eddig szuperül működnek.
A menü maximálisan felhasználóbarát, a particiókat jól kezeli,
van egyedileg beállítható gyorsmenüje.
Van valakinek több éves ilyen rendszere?


előzmény: vlezlee #106

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!