Szerző Téma: DSC 5020 gondok.  (Megtekintve 13195 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC 5020 gondok.
#46 2013. Szeptember 18. - 23:30:00
0
Anno mikor az első olyan laptopom lett, amin nem volt soros port elkezdtem próbálgatni a különféle usb->rs232 átalakítókat:
kb 3-4 különféle FTDI chipesből csak 1 működött úgy-ahogy, ezután kész megváltás volt a PL2303 chipsetes kábel. Csont nélkül ment satellel és dsc-vel (csak a teljes fel/letöltés akadozott, szekciónként működött).
Sajna a bevált kábelem hardvere nem win8 kompatibilis, emiatt új kellett és nem akartam megint kísérletezgetni. DSC volt a legháklisabb az átalakítóra, emiatt a hozzá ajánlott moxa-t megvettem a dsc hungáriától. Bruttó kb 11e Ft-ot úgyis megkeresem az első 1-2 DSC-s melóval és nem kellett kísérletezgetnem, hogy melyik lesz megint jó.
Én speciel emiatt döntöttem a moxa mellett, ha ez túllihegés, akkor vállalom :)
Ui: cisco konzol kábelhez is tökéletes :)

előzmény: padisah #45
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 18. - 23:34:06 írta vlezlee »

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:DSC 5020 gondok.
#45 2013. Szeptember 18. - 20:43:12
+1
Annyira túllihegitek és istenítitek a MOXA-t. Bármelyik FTDI chipes RS-232 átalakító megfelel. Minden központomat eddig tudtam programozni a konverter.hu-nál kapható ATC-810-es FTDI chipes soros-usb átalakítóval. Ez korrekt FTDI chipes, teljesen jól valósítja meg a RS-232 emulációt, és a MOXA-nak saccra kb. felébe kerül. A legháklisabb DSC központ sem köhögött eddig érte.


előzmény: vlezlee #43

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#44 2013. Szeptember 18. - 18:28:05
0
:)
Szia, és köszi! :)
Már csak annyi a kérdésem, h ez mennyibe kerül, és hol lehet kapni? :)

Ugyanis ha sokbe fáj, akk nem érdekel, mert ezért az egyetlen /legalábbis remélem!! :) / dologért, vagyis "melóért" már nem költenék sokkal többet, mint amit eddig költöttem... :)
Köszi, további jókat mindenkinek:
Dody
:)

előzmény: vlezlee #43

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC 5020 gondok.
#43 2013. Szeptember 18. - 14:56:46
0
DLS5 szerintem sokkal budibb, mint a DLS2002, de az új központokat sajnos szinte csak ez támogatja. Ha csak vezetékes eszközeid vannak és nincs bővítőmodul a rendszerben, nem kell ezzel foglalkoznod, illetve a vezetékes zónabővítőkkel sincs ez a macera, ha jól emlékszem (rég tettem fel dsc-t vezetékes bővítővel.
USB kábel nem létezik DSC-hez, csak usb->rs232 átalakítóval tudod megoldani és abból is érdemes a moxa-t megvenni, a többi lutri. Nekem egy PL2303 chipsetes átalakítóm volt, kicsit akadozva, de működött, a moxával semmi ilyen gond nincs :)
előzmény: DodyG #42

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#42 2013. Szeptember 18. - 10:50:27
0
Bocs, most olvasom, h már DLS 5-tel is dolgoztok... ez jobb vagy rosszabb, mint a DLS 2002??

Én ezzel próbálkoztam, ezt találtam ehhez a központhoz kompatibilisnek a leírásokban, de lehet, az 5-ös az újabb vagy jobb?
Am én inkább számtekes :) vagyok, talán ezért, de nekem nagyon és teljesen egyértelműek a dolgok a progiban, már psze az a része, amire rájövök-visszajön... :)
Amire meg nem emléxem vagy nem tudom, h "gyárilag" mit takar, az psze ugyanolyan homály, mintha kezelőről próbálnám... :)

 De mindezt azért kérdezem, mert ha valaki azt mondja, h az 5 jobb, újabb, egyszerűbb, akk megnézem, h az is letölthető-e a gyári oldalról... :)
/Mert mint mondtam /talán, remélem! :) /, a 2002-es DLS szoftver teljesen legálisan megszerezhető.
Igaz, h nem lett külön beléptetve modul...

DE!!!

ezzel kapcsolatban volna egy kérdésem:
ha és amennyiben NEM léptettem be modult

/mert mondjuk véletlenül rátoltam a kp-ra az alap-beállításokat
(amiben mégsem vagyok biztos, mert minden modul , elvileg, fel volt installálva, és néhány egység az alapbeállításokhoz képest is ROSSZUL volt feltöltve)/,

akkor hogyan láthatta alapból a modulokat??

Vagy nem lehet a modulokat "kilőni" egy alapbeállítás-feltöltéssel?
Viszont ha az alapbeállítást töltöttem fel, akkor hogyan lehetett eleve ROSSZUL konfigolva néhány érzékelő?

Bocs, az a baj, h mivel sajnos nem tok próbálkozni ilyen dolgokkal a gyakorlatban, és azért kérdezem, mert nem vagyok sem abban biztos, h én töltöttem fel az alapokat, sem abban, h tényleg teljesen rosszul csinálta meg valaki...

 De van még egy kérdésem, hátha... :)
Valaki nem tud véletlenül KÖZVETLEN USB-s csatlakozású kábelt ehhez a kp-hoz?
Az az igazság, h mivel elég macerás odajárnom, és a lapitopimat is cipelni, arra gondoltam, h van egy netbukom :) , és ha volna közvetlen USB-s csatis cucc, akkor elég lenne ezt elvinni... :)

Ill közben még egy kérdés jutott eszembe:
valaki meg tudná mondni, h az a kb 2-3 méter kábel, amivel adják a készüléket, lehet-e hosszabb??
/Nekem olyan 6-7 méternyi kábellel lenne jó... :) Bár lehet, csinálok egy kábelt, van hozzá kábelem is, dugóm is, krimpelőm is, és kipróbálom... :) Ha érdekel valakit az eredmény, elmesélem. :) /
És még egy kérdés:
ha tényleg az alapot toltam fel, akkor hogyan maradhatott meg benne a mesterjelszó?? :O


előzmény: vlezlee #39
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 18. - 10:54:07 írta DodyG »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC 5020 gondok.
#41 2013. Szeptember 17. - 21:49:53
0
én speciel abban éreztem magam elveszettnek winload és babyware után, pedig tényleg nem rossz
előzmény: eXtra #40

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:DSC 5020 gondok.
#40 2013. Szeptember 17. - 19:07:58
0
Hááát, én megvettem a moxa átalakítót, mert win8-al csak az kompatibilis, de speciel dsc-t gyorsabban fel lehet programozni kezelőről, mint a budi dls5-el :(

előzmény: DodyG #38

A stabil és kényelmes DloadX után már szinte fáj a kanadai szutykokat (WinLoad, DLS) használni, de a régi rendszerek és a rádiós Magellanok miatt sajnos nem tudok tőlük megszabadulni. ::meglepodik::
előzmény: vlezlee #39

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DSC 5020 gondok.
#39 2013. Szeptember 17. - 18:03:30
0
Hááát, én megvettem a moxa átalakítót, mert win8-al csak az kompatibilis, de speciel dsc-t gyorsabban fel lehet programozni kezelőről, mint a budi dls5-el :(
mellesleg dls-el nem lehet modult beléptetni a rendszerbe, ez egy RF5108 kapcsán jött elő. nem értem miért kell először érzékelőt hozzárendelni a modulhoz hogy hozzá lehessen adni a modult a rendszerhez. persze a padláson derült ki, hogy csak kezelőről lehet ezt a beléptetést elvégezni...
előzmény: DodyG #38

Nem elérhető DodyG

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 24
Re:DSC 5020 gondok.
#38 2013. Szeptember 17. - 11:27:30
0
:)
köszi, de a telós rész MÉG nincs kész, de erősen elgondolkodtam, h mégis ennek is nekifexem... :)
a másik, h a gépes cuccossal sokkal könnyebb programozni, mert itt egyből látod, h mit csinálsz, ha valamit elütsz félre, és az álapototo is látod, szal sokkal egyszerűbb és gyorsabb. :)
a progi meg am is ingyé" van, nem is lopott, hanem gyári origi szoftver... :)
egyedüli probléma, h nem minden laptopon van soros port, amin kommunikál a géppel a kp...
USB-soros átalakitót is akartam venni, de sok helyen olvastam, h nem mindegyikkel műxik, szal kicsit sírósan költeném a pénzemet... :)

 az psze más, amikor az ember ezt csinálja napi szinten, NEKI érdemes ilyesmibe beruházni, és sztem akár az első cuccos beüzemelésekor is bejön az ára a spórolt idővel... :)

:)
előzmény: BalintR #37

BalintR

  • Vendég
Re:DSC 5020 gondok.
#37 2013. Szeptember 17. - 07:01:05
0
Persze már késő, de a letöltő programban is pont az van, mint amit a papírok írnak, csak épp másként van csoportosítva. Ugyanúgy lehet kezelőről programozni, mint gépről. A programban a menüpontok mellett ott van mindenütt a programpont száma amivel kezelőről lehet elérni.
előzmény: vlezlee #31

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!