Sorolhatnám, de nem teszem... Talán egy-két saját tapasztalat azért elfér. Találkoztam már pár rossz akkus központtal, aminek az akku ágán volt valamilyen eszköz. Ezek az akkuk nem 3-4 év alatt, hanem 1-2 év alatt döglöttek meg. Lehet akkura is kötni persze eszközöket, megfelelő védelemmel. Amit írtam is.
Továbbá, a kültéri szirénában lévő akku nincs párhuzamban a riasztó akkuval, ugyanis ott egy elektronika, ami a kültériben lévő akkuért felelős. Ez persze az esetek többségében elég arra is, hogy akár közvetlenül is lehessen kötni az akku ágra a szirénát. De a gyakorlat nálam mást mutatott, ezért sem használom ezt a módszert. Másért sem, de lehet ezzel megsértenék másokat, így megtartom magamban...
Az SP és az MG széria között azért van egyfajta minőségbeli szakadék, amit leginkább a PC-s programozás terén lehet érezni. Az SP elég nyögvenyelősen szokott csatlakozni direkt kábeles kapcsolat esetén még a saját gyári adatkábelén keresztül is. Az SP4000 még erre egy nagy lapáttal rá is tesz, hogy csak Babyware-el hajlandó együtt működni. És ez nem egyedi eset, sokan panaszkodnak erre. Ellenben egy MG széria sem szenved ebben a hookup bug-ban sem.
Továbbá, az MG központokon 4db PGM van, míg az SP központoknál csak a 7000 szérián van, ami meg drágább, mint az MG5050. nem egyszer igencsak jól jön, ha van minimum 3 PGM. A rádiós részt másként gondolom. Egyrészt ott van benn, ha esetleg kell, nem kell megvenni a méregdrága LX kezelőt, sem az egyirányú, vagy kétirányú külső vevőt, csak a rádiós eszközöket. És ugye ott a PGM, amit felhasználhatok szinte bármire, ha valamit vezérelni kell.
DSC-t már nem szerelek, ha tehetem kerülöm, csak a már meglévőkhöz járok javítgatni, és morgolódni, hogy a New Power mennyivel vacakabb, mint a régi Classic és Power sorozat. És pont a belső tápjuk döglik, a szar kondik miatt... De Ízlések és pofonok...