Szerző Téma: Ubiquiti-s kamerarendszer  (Megtekintve 12517 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#13 2013. Május 14. - 05:41:11
+1
Üdv!

A szerver oldalra az AirGrid nem biztos, hogy jó választás. A hálózat többi eleme Dual Chain-es (Rocket+Szektor, NanoStatin) de a Grid mivolta miatt ez csak egy Chain-es lehet. A Gigabit-es switch-eknek és kártyáknak nincs jelentőségük mert az összes eszközödön csak 10/100-as port van.
Milyen csatornaszélességet használsz? 20 vagy 40MHz? Zavartabb környezetben érdemesebb a 20MHz-et használni Dual Chain-en, ez max 150Mbps összesen, single Chain-en csak 65Mbps. AirGrid helyett inkább javasolnám a NanoBridgeM5-25-öt. Nem sokkal drágább. A szervert is úgy kötném a rendszerbe, hogy ne a szektorra vagy omnira jelentkezzen be, hanem Nanobridge-ből egy pont-pont kapcsolattal csatlakozzon a seitch-hez a víztoronyban.
Milyenek a jelszintek? Arra kell törekedni, hogy 1 AP-n kb egyforma jelszintű kliensek legyenek. Ezt kb -50 és -65 között kellene tartani valahol.
Az AirMax be van kapcsolva az AP-kon ugye?
A képek közül az első tényleg nem annyira vészes, ha lehet próbáld magasabbra emelni a kliens oldalt és gallyaztatni, a második helyszín helyett keress egy másikat inkább.

Ha távolról be lehet jelentkezni a hálózatba, szívesen megnézem a beállításaidat.
János.

előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#12 2013. Május 13. - 22:29:49
0
Az első nem krízises, ott csak az üzemeltető figyelmét kell felhívni a gallyazásra 1-2 havi rendszerességgel és mindjárt ezt most el is lehet kezdeni, mert viharban már most se volna jó. A második már kevésbé szerencsés, ott a látatlanul is vélelmezett fenyőm, kémények, közelebb még egy fa........ Más lehetőség? Például a 3. oszloptól már jónak tűnik ebből a perspektívából..
Persze 80%-ban innen is jó lesz :'(

előzmény: Janó #11
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 13. - 22:35:01 írta vg »

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#11 2013. Május 13. - 22:16:52
0
Mellékeltem a két kritikus pont fényképét.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#10 2013. Május 13. - 22:08:51
0
Nem tagadom, nem kicsi a falat, eddig csak vezetékes rendszereket telepítettem.... kop, kop nem is volt velük gond....

Rádiósból meg most ez jött, helyben van, el kellett kezdeni valahogy.
A rálátás nem mindenütt rossz hál istennek, bőszen gallyaztatom a fákat és belevágattam egy sávot már egy kiserdőbe is  :D  de valószínűleg az "irányított" antenna lesz a megoldás. Csütörtökön hozok egyet.

Árbócokat annyira nem kell gyártani, mert villanyoszlopokon vannak a kamerák kb. 9m magasan (más lenne a cső fogása..... ;) )

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#9 2013. Május 13. - 21:51:18
0
Khmm. Nagy merészség bevállalni rálátás nélküli átjátszást mikrón. Márha nevezhetem ezt merészségnek.... Ilyenkor jön, hogy megpöckölöd a kimenő teljesítményt, mert szaggat az átvitel. Aztán csodálkozás van, hogy mindenki szór mindenkit és nincs szelektivitás.....
Aztán majd jön az igazság napja télen. Fák havasak lesznek, képek meg egyáltalán nem. Lehet gyúrni árbóc gyártásra, stb...
Szerintem jobban jársz ha kihívod a helyszínre dudicsj-t és megbeszélitek mit lehet kihozni belőle.....

Tévedés jogát fenntartom, de jelenleg úgy érzem picit nagyobb falatba haraptál, mint amit magad bírsz.
Bocsi :-[
előzmény: Janó #8

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#8 2013. Május 13. - 21:42:33
0
Végül is este van......nem nagyon van mozgás.
Holnap egységesítem a kamerák beállítását, ma elég sokat kínlódtunk a rendszerrel és van amit nem állítottunk vissza.
Két kamerapontnál valószínűleg le kell cserélni a Nano-kat gridekre, mert nem 100% a rálátás a víztoronyra - sok a fa és a ház.

Egyébként a rendszer 28 kamerából áll, de 3 kamera vezetékesen csatlakozik a szerverhez, természetesen ott minden rendben.

u.i: Nem NAS-ra rögzítünk hanem I7-es PC-re.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#7 2013. Május 13. - 21:35:07
0
Ez viszont roppant gyanús nekem. Full HD-ben 1-1 kamera sávszélesség igénye teljes képernyőtartalom változáskor eléri a 10Mbps-t. Azaz, ha az adatforgalmad 22Mbps, akkor ott valami nem gömbölyű, vagy esetleg semmi mozgás sincs....
Kieg.: Gyorsan rápillantottam az enyémre itthon. 7961Kbps mozgás nélkül 1,3MPx felbontással H.264-ben 1db kamera...

előzmény: Janó #5
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 13. - 21:43:00 írta vg »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#6 2013. Május 13. - 21:31:19
0
Gondolom NAS-okra, vagy NVR-ekre rögzít 8)  direktben. Persze abból is csak kevés van, ami direktben tud ekkora feltöltési sebességet egyedül, ezért írtam többes számban....
Jav.: megelőztél Janó...
előzmény: Lacy #4
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 13. - 21:44:44 írta vg »

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#5 2013. Május 13. - 21:28:47
0
A szerver I7-es 8 giga ram 8,5 Tb winyo. kb. 20%-os a jelenleg a processzor terhelés.
A bejövő adatforgalom 22 Mbps.
A kamerák Full HD felbontásban 15 fps és 1000-s bitrátával működnek....és itt a bibi a kamerák alapból 2000-n működtek de a szaggatás miatt vissza kellet vennem ezt is.

Rendszer felépítés:

Szerver-Gigabit router-Airgrid a víztorony felé
Viztorony: Gigabit switch-re csatlakoztatva 1 db Airgrid (szerver felé) 2 db RocketM5 120 fok és 1 db RocketM5 körsugárzó
12 kliensponton NanostationM5

1 kamera most az esti órákban 579-1143 Kbps-t generál.

A víztornyon van egy internetszolgáltató szintén 5 gigás rendszerekkel, de egyszer beszéltem velük és azt mondták, hogy nem fogjuk zavarni egymást.....hmmm?

Sematikus rajz még nem készült, de készítek majd.

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#4 2013. Május 13. - 20:51:57
0
sőt
25 db.  2Mpixes kamerának i7-es gép is majdnem kevés még 10 fps esetén is nagyon a 70% felett melózik

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!