Szerző Téma: Ubiquiti-s kamerarendszer  (Megtekintve 12502 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#23 2013. Június 07. - 08:42:44
0
hát analóg jeleknél még csak csak lehet az akár kép akár hang
az okosok azzal indokolják, hogy a túl rövid kábelnél nem érvényesül a vezeték impedanciája, így reflexiók keletkezhetnek.
Ugyanezt digit jelnél is el lehet képzelni, de szerintem nem életszerű, hogy egy reflexiós jel be tudna jutni az alacsonyabb szintjével és az eltérő időjelével a rendszerbe, de igazából a szimmetrikus kábelnél ezek fel sem léphetnének.
Na mondjuk ezért itt indokolt lehet(ne) a hosszabb patch kábel, hogy a szimmetrizálás kioltó hatása érvényesülni tudjon.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#22 2013. Június 07. - 08:08:28
0
Valaki meg tudná adni nekem a misztifikálás nélküli fizikai magyarázatát, hogy miért nem jó a rövid kábel?
Ugyanis nem hiszem el, hogy bármilyen jelátviteli szempontból különbség lenne pl. a 30 cm-es és a 3m-es kábel között utóbbi javára!


előzmény: dudicsj #21

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#21 2013. Június 07. - 05:40:42
0
Üdv!

Én itt is betartanám a 3m-t, ha lehet.


Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#20 2013. Június 06. - 10:07:51
0
Kamera oldalon is a POE switch és a kamerák között is max 0,5m vagy rövidebb vezetékek vannak. Lehet, hogy itt lenne a kutya elásva? Cserélgessem le mindenhol legalább 1m-esre a kábeleket?

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#19 2013. Június 06. - 05:10:21
0
Üdv!

Igen, ez tényleg így van, mi kb 3m-t szoktunk betartani minimum két aktív eszköz között, viszont a te esetedben nem a PoE tápfeladó a switch utáni következő aktív eszköz, hanem maga a rádiós eszköz, tehát:
swtich --> poe feladó + poe feladó --> rádiós eszköz.

A kamera oldalon mi a helyzet?

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#18 2013. Június 05. - 21:00:48
0
Ma hallottam egy érdekeset... állítólag nem jó ha egy patch kábel túl rövid. Azaz nem jó rövid kábellel összekötni két aktív eszközt, mert akkor adatátviteli hiba léphet fel.  :o
Hallott már ilyet közületek valaki?

Próbálom elemezni, hogy miért nem tudok nagyobb átviteli sebességet kicsikarni az IP kamerákból és elkezdtem kielemezni a rendszer egyes részeit. (A rendszer működik és kiértékelhető a rögzített anyag)
A víztoronynál lévő gigabytes switch kb. 10 cm-es kábelekkel van összekötve az antennák POE tápjával a helyszűke miatt.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#17 2013. Május 22. - 20:04:33
0
Kispeé-nek is javaslom ezt a módszert figyelmébe 8)
előzmény: Janó #16

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#16 2013. Május 22. - 11:37:59
+1
Nagy köszönet DudicsJ -nak, sokat segített a rendszer konfigurálásában. Jelenleg nincs rádiós zavartatás és jobban átlátom az eszközöket is.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#15 2013. Május 14. - 08:44:35
0
Üdv!

A szervert is úgy kötném a rendszerbe, hogy ne a szektorra vagy omnira jelentkezzen be, hanem Nanobridge-ből egy pont-pont kapcsolattal csatlakozzon a seitch-hez a víztoronyban.

János.

előzmény: vg #12

A szerver és a víztorony között pont-pont kapcsolat van, mindkét oldalon grid.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#14 2013. Május 14. - 06:59:10
0
Jó reggelt!
Az első képen egy erdő volt, a tulaj ennyit engedett kivágni belőle (tegnap még egyet kidöntöttünk, de semmi többet). Érdekes, itt a jelszint aránylag jó de a kamerák szakadoznak. A második képen látszik középen egy nagy nyárfa, annak a baloldaláról három ágat vágtunk le, itt sem lehetett nagyobb nyílást kialakítani. Sajnos nincs a közelben másik jobb kamerapont.
A csatornaszélességem 40 Mhz. AP-kon be van kapcsolva a AirMAx.
A rendszer az amerikai csatornákat használja (ezt a tanácsot kaptam) és m inden eszközön max-on van a teljesítmény  (27 dBm).

Tudok küldeni TeamViewer belépést,  idegesítően lassú, de működik. Hová küldhetem? 8 körül bent vagyok a gépnél.
előzmény: dudicsj #13
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 14. - 07:03:43 írta Janó »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!