Szerző Téma: Ubiquiti-s kamerarendszer  (Megtekintve 12505 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#33 2013. Június 16. - 20:18:58
0
Üdv!

Szerintem mind a kettő UTP. Legalábbis nekem úgy nyitja meg a linkeket.

előzmény: klaci #31

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#32 2013. Június 14. - 20:34:22
0
Szerintem az első linked FTP fali kábelhez való a második pedig  UTP  fali kábelhez, szóval mindkettő tömör  :P  ;D

de neked van igazad, csak a link tévedt el:

http://www.wireless-bolt.hu/32851-rj45-utp-ftp-halozati-csatlakozo/9681-utp-csatlakozo-patch-kabelhez

http://www.wireless-bolt.hu/32851-rj45-utp-ftp-halozati-csatlakozo/446955-utp-csatlakozo-fali-kabelhez
előzmény: dudicsj #30

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#31 2013. Június 13. - 21:19:55
0
Eddig ezt nem ismertem. A patch kábelek, ugye arra valók, hogy hajlékonyan kövessék az eszközök esetleges mozgását, mozgatását sérülés, törés nélkül. Erre a merev fali kábel nem megfelelő. Ezért nem is gondoltam tovább a dolgot. Kösz a felhomályosítást. Mindig tanul az ember.
előzmény: dudicsj #30

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#30 2013. Június 13. - 05:26:48
0
Miért ne lehetne a fali kábelre dugót tenni? Oda kell figyelni, hogy milyet. Nem összekeverendő a patch kábelre és a fali kábelre való dugó, mert a patch dugó falikábelen eltörheti a merev eret és nem érintkezik, merevre való dugó a patch kábelen meg előfordul, hogy nem érintkezik sajtolás után. Ezek miatt szokott lenni a legtöbb hiba.
http://www.wireless-bolt.hu/32851-rj45-utp-ftp-halozati-csatlakozo/463427-ftp-csatlakozo-fali-kabelhez
http://www.wireless-bolt.hu/32851-rj45-utp-ftp-halozati-csatlakozo/446955-utp-csatlakozo-fali-kabelhez

A 1,5m-es patch kábeles dolgot még én sem hallottam.

Nem elérhető tati

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#29 2013. Június 12. - 22:57:19
0
Ezt meg én nem értem.
A falikábelt (tömör ér) ugye nem illik "feldugózni".

előzmény: klaci #28

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#28 2013. Június 12. - 21:24:54
0
De viszont arra van szabály, hogy a patch kábel a fali csatlakozótól számított 1,5m-nél hosszabb ne legyen.
Ezt kifejthetnéd bővebben is.
Nekem is van némi közöm az informatikához úgy 20 éve, de eddig ezt a szabályt még nem halltottam. Az esetek 80%-ában  hosszabb a patch kábel 1,5 m-nél. (Előregyártott patchkábelt 0.5;1;2;3;5;10;20 méteres hosszban árulnak.) Az IP kameráknál mi számít fali csatlakozónak? A falikábelt (tömör ér) ugye nem illik "feldugózni".
 

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#27 2013. Június 11. - 22:53:23
0
Sziasztok!

Már máshol is feltettem az alábbi kérdést:

Ma hallottam egy érdekeset... állítólag nem jó ha egy patch kábel túl rövid. Azaz nem jó rövid kábellel összekötni két aktív eszközt, mert akkor adatátviteli hiba léphet fel.  Hallott már ilyet közületek valaki?

Üdv!

Hát... szerintem hülyeség...
Igaz nem tudok rá tudományos választ adni, de előző életembe informatikus voltam, illetve vagyok is, de már inkább biztosságtechnikával foglalkozom.

Pl.:
Szerver termekbe nagyon sok esetben 0,5m patch kábelt használunk, de én már csináltam 5cm-es kábelt is. Azzal sem volt semmi gondom.

De viszont arra van szabály, hogy a patch kábel a fali csatlakozótól számított 1,5m-nél hosszabb ne legyen.

Nem elérhető dudicsj

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 48
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#26 2013. Június 11. - 20:21:59
+1
Annó, kb 20 évvel ezelőtt azzal indokolták, hogy az ethernet mivolta miatt az elküldött csomagokra érkező válasz túl hamar visszaérkezése miatt azt hiheti az eszköz, hogy ütközés történt. Nem hiszem, hogy a mai eszközök ezt már ne tudnák lekezelni, de régen a 10Mbps HUB-os időkben még akár elképzelhetőnek is tartom, hogy így volt. Ma már csak megszokásból csináljuk.

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#25 2013. Június 07. - 10:00:28
0
A vezeték impedanciája rövid szakaszon éppen annyi, mint hosszún. Esetleg a szimmetrizálás kioltó hatásának érvényesülését el tudom képzelni. De minden rádiótechnikai és mikrohullámú tapasztalatomat (>20 év) bevetve, nem érzem magam meggyőzve.
előzmény: Lacy #23

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Ubiquiti-s kamerarendszer
#24 2013. Június 07. - 09:46:06
0
Ha abból indunk ki, hogy a kereskedelemben brand osztályú szerelt patch kábelek 0,5m hosszban is kaphatóak akár CAT6 osztályban is, akkor az adatátvitel sebességét  nem kéne hogy befolyásolja a kábelhossz.
Ugyanakkor a tapasztalattal lehet vitatkozni, csak nem biztos, hogy célravezető.
Talán ki kéne próbálni egy kamerával.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!