Szia!
Nem rossz az ÓE had- és biztonságtechnika BSc, de minden attól függ, hogy pontosan mivel is akarsz majd foglalkozni. Ha kizárólag az elektronikus vagyonvédelem érdekel, akkor én a helyedben nem jelentkeznék ide, ugyanis a képzés alapvetően 3 részre osztható, vagyonvédelemre, tűzvédelemre és munkavédelemre. Ezeken kívül nagy hangsúlyt fektetnek még a fegyverismeretre, anyagismeretre, építészet-épületgépészetre. Ebből azt hiszem látható, hogy elektronikával kapcsolatos dolgokkal max. az órák 1/4-ében találkoznál és olyan dolgokat is meg kellene tanulnod amit a későbbiekben nem akarsz használni (és egyébként nem is tudnál, mert a diploma nem jogosít fel munkavédelmi vagy tűzvédelmi feladatok ellátására).
Az, hogy a villamosmérnöki képzés során nem találkoznál biztonságtechnikával ebben a formában nem teljesen igaz. A BME képzési rendszerét nem ismerem, de az ÓE Kandó Kálmán Kar villamosmérnök képzésén a műszer-automatikai szakirányon belül van egy F2-es modul, ami kifejezetten elektronikus vagyonvédelmi rendszerekkel foglalkozik. Valószínűleg találsz hasonlót a BME-n is. Egyébként halkan megjegyezném, hogy villamosmérnökként a kezdő fizetések átlaga is magasabb.
A BT MSc egész jó, itt már tényleg tanulsz olyan dolgokat, amiket tudsz hasznosítani a szakmában, viszont itt is vannak olyan tárgyak, amikre lehet, hogy nem lesz szükséged, pl. fegyverismeret, alkalmazott kémia. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ezzel ki tudod váltani a szakma gyakorlásával eltöltött kezdeti éveket, de én hasznosnak találtam a képzést.
Egyébként azon is sok múlik, hogy valaki tanulni akar, vagy nem. Végzett már olyan biztonságtechnikai mérnök is MSc-n aki nem tudta, hogy mi a különbség a hagyományos és az intelligens tűzjelző rendszer között, és végzett már olyan is, aki szakmailag jobban képben volt, mint 1-2 villamosmérnök.
Érdemes megnézni a tantárgyprogramokat és akkor legalább képet kapsz róla, hogy milyen tárgyakat is tanulnál:
http://www.banki.hu/~to/ - tantervek fül és keresd ki a szakokat.
Mi az, amivel nem találkoznál, ha villamosmérnöki képzés után mész BT MSc-re:
-tűzvédelem
-környezetvédelem
-anyag- és gyártásismeret
-építészet-épületgépészet
Mi a hátránya, ha nem BT BSc után mész BT MSc-re:
- az MSc első évében ún. pótlólagos tárgyakat kell elvégezned a normál MSc-s tárgyakon kívül. Ezek olyan tárgyak amiket BSc-n tanítottak, te viszont nem tanultad villamosmérnökként. Azért nem úgy kell elképzelni, hogy lesz egy nappali és egy éjszakai kurzusod, a tárgyakat egyéni felkészülés után letett vizsgával kell teljesíteni. A követelmények jóval enyhébbek, mint ha a normál képzés során, van amiből csak 1 házi dolgozatot kell írnod.
- azok a tárgyak valószínűleg nehezebben fognak menni, amiket nem tanultál, ilyen pl. a munkavédelem, fegyverismeret, alkalmazott kémia.
Azt hiszem nagyjából ennyi.
Ha van még kérdésed, keress meg nyugodtan, szívesen segítek.