Szerző Téma: Genesis Pro DVR-ben mit jelent az I frame időköz?  (Megtekintve 5893 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
köszi!
előzmény: eXtra #10

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
köszönöm! milyen értékre érdemes tenni ami jó még? mit javasolsz?
előzmény: eXtra #8

Ha a legjobb minőséget akarod, hagyd alapértelmezett értéken (2);)  Egyébként pedig, ha állítgatod, látni fogod a változást... 8)
előzmény: balusecurity #9

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
köszönöm! milyen értékre érdemes tenni ami jó még? mit javasolsz?
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
sziasztok! mit jelent a Dvr-en a Tömörítés pontban a (I frame időköz) ? köszönöm!
Röviden: minél nagyobb az "I frame intervallum" értéke (2-12), annál pocsékabb lesz az adott stream.  :)
előzmény: balusecurity #1

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
sziasztok! egy kérdés lenne még a lentebb beszélt dvr,ügyében.Van olyan hogy riasztás>mozgásérzékelés beállítása,ott vannak kockák amiket belehet jelölni,a kérdés mit jelent a pillanatkép funkció? ha be jelölve van az mit takar? mert a leírás erre nem tér ki.köszönöm!
előzmény: ztm #5

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
köszönöm!!!! jó hogy le írtad.
előzmény: ztm #5

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Az I-Frame a tömörítésnél játszik szerepet. Az I-Frame jelzi azokat a képkockákat, melyek a képet teljes egészében tartalmazzák. Referencia képkockának is hívják. (Van még a B-Frame, P-Frame, D-Frame mely kockák csak a változásokat tartalmazzák, de a Google a barátod, ha többet akarsz róla tudni.) Minél sűrűbben tárolsz le I-Frame-et, annál nagyobb lesz a video file mérete, de annál jobb lesz a minősége is. Ritkább I-Frame-eknél nyilván romlik a minőség, de kevesebb helyet emészt fel a video file a HDD-n. Általában 12-15 képkockánként szoktak I-Frame-et letárolni a video konvertálók. Na ezt tudod itt beállítani.
előzmény: balusecurity #4

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Értem! olyant találtam hogy: képfrissítés Fps.Ez lehet amit írtál.a leírásában csak ennyit ír róla: I Frame időköz: a tömörítési eljárásnál az I-Frame-ek közötti időköz. sajnos sokan nem mond ez nekem amit a papírján ír.
de köszönöm hogy írtál!
előzmény: handras #9

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Így nem tudom, ha frame mennyiség (szám) lenne, akkor azt mutatja, hogy hány "képkocka" rögzítődik egy másodperc alatt.
előzmény: balusecurity #7

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
gondolom a tömörítésnél jelent valamit.csak nem tudom mit.
előzmény: balusecurity #7

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
sziasztok! mit jelent a Dvr-en a Tömörítés pontban a (I frame időköz) ? köszönöm!

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!