Szerző Téma: Digiplex  (Megtekintve 43293 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Digiplex
#128 2014. Március 08. - 21:30:18
0
Kaptam egy örökölt rendszert Digiplex NE 96, szeretnék bővíteni vezeték nélküli érzékelővel és távirányítóval.
A kérdésem az lenne hogy az RTX-3 kompatibilis az NE 96-al?

Nem elérhető K.Csaba

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Digiplex
#127 2014. Február 09. - 11:41:04
0
Igen csak egy zónát (érékelőt) nem lehet több partícióhoz rendelni logikailag.
Tehát ha egy érzékelő a Partíció 1-ben a riasztást figyeli, akkor azt nem tudom felhasználni vezérlésre mondjuk a 2-es Partíció (világítás) részhez, MAX ha fizikálisan duplázom, de akkor foglal egy újabb zónát. A követés is az előzőhöz kapcsolható csak, nem szabadon bármely zónához amint kivettem. Itt lenne jó a virtuális zóna, ami plussz 32 lenne.
Kicsit trükközgetni kell de össze fog ez állni, csak így a zóna legyen elég ne kelljen sokat csoportosítgatni. Fizikailag sok mindent meg lehet oldani csak egyszerűbb és rugalmasabb lenne logikailag, tehát programozva.
A PGM kapcsolás egyszerű ha csak EGY mozgás érzékelő (mondjuk az udvaron) elég a vezérléshez, de ha másra is mennie kell akkor csak az érzékelő áthidalása/duplikálása a megoldás.
Azt tudom, hogy a rendszer nem erre készült alapvetően, de ha már beletették ezt a funkciót akkor szeretném a lehető legjobban kihasználni.

A telepítőben ez van de nem nagyon részletezik és nem is találok sok infót róla:

"Az EVO támogat továbbá 32 virtuális zónát a vagyonvédelmi zónák és a
beléptető ajtók mellett. A virtuális zónákkal automatizálható a PGM
aktiválás, vagyonvédelmi zóna lefoglalása, és a rendszer vagyonvédelmi
funkcióinak megváltoztatása nélkül"
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 09. - 12:01:02 írta K.Csaba »

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Digiplex
#126 2014. Február 09. - 07:31:08
0
Én a 3102 szekcióban állítanám be a partíció időzítését , a pgm -nél meg a zóna riasztásban illetve zóna visszaállt definíciót , aztán  zóna definíció azonnali és néma , aztán had szóljon az időhöz rendelt pgm-en keresztüli kapcsolgatás mozgás érzékelés esetén  .Szerintem ...
Az eseménytár kicsit tele lesz de ez legyen a szépség hibája
Virtuáis zóna EVO-nál az hol van ?
előzmény: vlezlee #125
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 09. - 07:47:12 írta papppapa »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Digiplex
#125 2014. Február 09. - 07:19:39
0
Persze az auto kikapcsoláshoz csel kell, mert azt sem tudja az evo.
előzmény: vg #124

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Digiplex
#124 2014. Február 09. - 07:06:13
0
Ha csak az időprogram hiányzik, csinálj egy partíciót, amit auto ki/bekapcsolsz. Annak a jelét használhatod, bár szerintem az alkonyatkapcsoló a korrekt megoldás ide. Ehhez (még) nem szükséges az Integra Timer funkciója.
előzmény: K.Csaba #121

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Digiplex
#123 2014. Február 08. - 20:05:31
0
Szerintem sem fogja összehozni :(
Pedig a Digiplexen nem múlik :D
előzmény: papppapa #122

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Digiplex
#122 2014. Február 08. - 19:16:40
0
Szerintem nem is fogsz összehozni vele korrekt időpontos zóna kapcsolást , igaz én sem mélyedtem ennyire bele .
Úgy hogy kiváncsian várom a szakértő kollégák állásfoglalását ....
előzmény: K.Csaba #121

Nem elérhető K.Csaba

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Re:Digiplex
#121 2014. Február 08. - 10:21:59
0
A rendszer mérete elég lenne kb.
Negyven zóna van bekötve még 15-20 lesz, és a mozgás infók nagyon jól jönnének, ha ki tudnám használni rendesen, a PGM-ekkel együtt.
Ütemezést kéne valahogy kipréselni, hogy mondjuk bizonyos kapcsolások,mondjuk mozgás esetén is csak adott időben legyenek kapcsolásra (mondjuk 20.00-06.00-ig)
Nem tudok összehozni ilyen beállítást csak a riasztás működéséhez.
A virtuális zóna nem tiszta még az mi pontosan, vagy miből lehet létrehozni-konfigolni?

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Digiplex
#120 2014. Február 08. - 07:19:45
0
Szerintem nem csak a PGM-ek számának lehetősége a gond ....de biztos megoldás a PGM-el vezérelt egyéb vezérlés vezérlése is valamiyen szinten .....Egyszerűbb lenne BUS-os eszközön keresztül direktben  az elekrtomos fogyasztót kapcsolgatni elvégre a kétirányú kommunikáció sem hátrány pld eszköz meglétének ellenőrzése stb.
Talán a logikai működési hogyis hívják aha a  folyamat ábrát is egyszerűbb megtervezni egy BUS-os eszközökből álló rendszernél .Esetleg ....
Persze amennyiben nem csak a kültéri lámpicseket akarja le -fel kapcsolgatni mozgásra ....
előzmény: mountainman #119

Nem elérhető mountainman

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 385
Re:Digiplex
#119 2014. Február 08. - 06:50:55
0
Ha jól tudom, a Digiplex 250 pgm-et tud, a /nem sok/ 192 zónájával.
Ha valamire ez nem elég, akkor tényleg nem ez a központ a megfelelő. :D
előzmény: papppapa #111

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!