Szerző Téma: Érintőképernyős kezelők  (Megtekintve 21745 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Érintőképernyős kezelők
#19 2013. Augusztus 31. - 14:31:30
0
a Power oldaláról letöltöd a TM 40 sd teljes tartalmát, és sd kártya format után rámásolod

előzmény: lcseh #18

Nem elérhető lcseh

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Érintőképernyős kezelők
#18 2013. Augusztus 31. - 14:29:19
0
Vettem egy használt TM40-et, amiben halott volt az SD kártya. A meglévő TM40-ből ( ami jól működött ) kivettem a kártyát és beleraktam a másikba, ami azóta ezt a képet mutatja

a másik is ugyanezt csinálja, úgy tűnik az SD tartalma valamilyen módon elromlott. Mi a teendőm?

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Érintőképernyős kezelők
#17 2013. Május 28. - 13:08:10
0
TM50 a 40 utódja.
a 40-t már nem forgalmazzák. Az 50-nek nagyobb a kijelzője, jó jó sok színben kapható.
A beltartalma is másabb egy picit, a maiak már nem lassúak.
A licenszeltbe némi plussz tartalom is tehető: alaprajz stb.
 
előzmény: zezoka #16

Nem elérhető zezoka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Érintőképernyős kezelők
#16 2013. Május 28. - 09:43:57
0
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy én eddig csak DSC rendszereket telepítettem évekig (most más melóm van, de vissza akarok térni a riasztókhoz is mellékesen), de most szemezek a Paradox rendszereivel az érintős kezelő miatt, ősszel lenne nekem aktuális, saját házamba majd, meg utánna esetleg visszatérni a szakmához).

Mi a különbség a TM40 és TM50 között (méreten kívül)? Nem egyidőben adták ki igaz? Szóval nem csak a méret más, hanem hardveresen is jóval újabb/modernebb a TM50?

Pár hónapja néztem videókata a TM50 működéséről, de ott még iszonyat lassú volt (érintés után idő volt, mire bejött a menü, ami mögötte volt), volt hogy még szaggatott is. Ez a mostani videókon úgy nézem megszűnt. Mindenesetre őszig kiforrja magát, meg még akár újak is jöhetnek! DSC párti vagyok, mert azt ismerem, használtam, telepítettem, és olvastam, h annak is lesz érintőse. Addig még az is kiforrhat/olcsósodhat... :)

Tud ezekrőkl valaki bővebbet? A TM40 topikot végigolvastam, olvastam annak hibáit. Ha esetleg erről is van már valakinek infója, az érdekelne.

Egy off kérdés: Paradox rendszereket ezek szerint nem ilyen egyszerű venni? Mi kell hozzá? Kell náluk egy tanfolyam, h regisztrált szerelő lehessek?

Köszönöm előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 28. - 09:47:00 írta zezoka »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Érintőképernyős kezelők
#15 2013. Február 01. - 07:45:07
0
A Széltető közben én már láttam olyan riasztót ami tudja ezeket a funkciókat. Valami német cucc volt. Sajna a típust nem tudom, mert 2009-ben volt.
előzmény: vlezlee #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Érintőképernyős kezelők
#14 2013. Január 31. - 22:16:55
+1
Ha ez tényleg annyi funkcióval bír majd, mint ahogy az a leírásában is szerepel és mind működni is fog akkor hatalmas húzás lesz a satel részéről, fel lesz adva a lecke a többieknek :)
előzmény: eXtra #13

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Érintőképernyős kezelők
#13 2013. Január 31. - 21:11:36
0
A Satel INT-TFT7 érintőképernyős kezelőt is 2010-ben beharangozták, de azóta sem látom a polcokon:


A lengyelek elég precízek ahhoz, hogy alfa verziós cuccokat ne dobjanak piacra, de remélem hamarosan elkészülnek vele. Bár nekem a makrózható szenzoros kezelőjük talán szimpatikusabb, mint egy "fali tablet"...  :)


Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Érintőképernyős kezelők
#12 2013. Január 31. - 20:35:32
0
Ugyanaz. A világon van kb. 5 gyár ahol LCD-t gyártanak, az is mind távol-keleten van ... csodálkozol ?
Sharp, Samsung, Panasonic, meg vagy 2 taiwani ... a többi csak átveszi a nyers kijelzőt, keretbe rakja és a nevét szitázza rá.
Így nem nehéz LCD ügyileg "lobbizni"  :(

PS: még az Apple is Sharp és Samsung kijelzőket építtet be ... tajvanon.
előzmény: handras #11

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Érintőképernyős kezelők
#11 2013. Január 31. - 16:17:31
0
Nem csak az érintőképernyőről beszéltem.
Egy "mezei" LCD-s taszt is sokszor 20 000+ forint. :(
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Érintőképernyős kezelők
#10 2013. Január 31. - 12:49:13
0
Olyan 1szerű ez :)
Igen, mesterségesen tartják magasan. Jelenleg a touch panel-be van beépítve a termék többi részének rész-költsége, joga és profitja is.

Egy példa: valami 20e huf.

- Ha azt mondom 10e a tou ch és 10e az elktronika, mindenki felhördül h mekkora rablók ezek !
  Még hogy az elektronika 10e huf !!!
 
- Ha azt mondom h a touch 15e huf és az elektronika "csak" 5e huf, akkor szent a béke. Mert ugye "tuggyuk" h touch az
   drága ... az elektronika meg "ócccsó"  :)

Csak arra kell vigyázni, h a csupasz touch ne legyen SEHOL megvehető. Vigyáznak is rá rendesen ...
előzmény: handras #6

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!