Szerző Téma: UTP kábelen soha ne vigyen tápot?  (Megtekintve 21484 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#6 2012. Augusztus 04. - 19:22:20
+1
A kamera-tápdugó levágást és forrasztást mi is gyakran csináljuk (ha csak nem áll fönt a kamera garanciájának elvesztése ezáltal)
És ez egyáltalán nem a spórolás miatt van, hanem azért, mert szinte lehetetlen olyan szerelhető tápdugót kapni, aminek az átmérője pont passzol a kamerához, főleg, hogy hameránként sem egyforma. (A krimpelhető BNC dugó kontra krimpelőfogó témakörbe most bele sem szeretnék kezdeni).
Jártam már sokszor úgy, hogy egy-két évig minden jó volt, aztán elkezdett kimaradozni a videojel. Tápdugó levágás és kábel összeforrasztás 99%-ban segített ezekben az esetekben. Így ha tehetem, akkor már eleve a telepítésnél meglépem ezt. Egy jó forrasztott kötésnél nincs jobb a világon!
előzmény: r2d2 #4

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#5 2012. Augusztus 04. - 17:33:32
0
képesek 100-ft on spórolni? nem semmi! adnák akkor annyival többért a kamerát.  :o
előzmény: r2d2 #4

Nem elérhető r2d2

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 92
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#4 2012. Augusztus 04. - 16:31:13
+1
Utp kábelen a táp átvitele valóban bajos lehet, de csak 50m felett és természetesen akkor ha ocsó utp-t használ az ember riogatóboltos 29ft/m-est :)

a  belden legalább 60+Ft /m ez alatt bőven kapni mtl vezetéket...

Viszont minden csak anyagiak kérdése, láttam már nagy céget úgy kamerázni, hogy a táp átalakítót ami kb 100Ft , kameránként megspórolja, levágta a kamera anyuka tápdugót és direkte csavarkötés szigszallaggal :) alkalmazott, de mennyit lehet spórolni vele ha évente feltesz 1000 kamerát...

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#3 2012. Augusztus 04. - 16:25:56
0
igen,én is így gondolom a dolgot.Nem értem itt miért ezt írták  :-\
előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#2 2012. Augusztus 04. - 16:14:37
0
hehe sok elfekvő MT kábelük lehet
semmi de semmi a világon nem indokolja, hogy mérft NE vigyünk tápot az UTP-n.
Sőt akkor a gyártók, akik a tápfeladós kütyüket gyártják, azok mind hülyék vagy gonosz ellenségek a telepítők rémei hogy ilyen megveszekedett megoldásokat ajánlanak? :)
Nem hinném
Én magam több ezer méter utp kábelt használtam el már így táp elvitelére,  az egyetlen probléma ami előadódik néha,  de az másmilyen tápkábellel is előadódott, a földhurok jellegű egyen potenciál szint eltérés. Az meg egy jó földhurok leválasztóval orvosolható.

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
UTP kábelen soha ne vigyen tápot?
#1 2012. Augusztus 04. - 15:23:37
0
ezt találtam egy web oldalon.mi a ti meglátásotok?

Koax vagy UTP? Helyi vagy központi tápellátás? Naponta kérdezik a......bolt törzsvásárlói, hogy egy adott videós rendszerhez melyik megoldást javasoljuk. Kisebb, átlagos családi ház méretű rendszer esetén az RG59-es, 75Ohm-os koax kábel az ideális megoldás, amihez kaphatóak a külön szerszámot nem igénylő F-csatlakozós BNC-aljzatok. Tápellátáshoz a hazai gyártású, Makrai típusú, mélykisülésvédett, 10-14VDC állítható kapcsolóüzemű központi tápegységetjavasoljuk, kábelezéshez MTL kábelt, amihez javasoljuk a kényelmes tápdugókat sorkapoccsal. Ha mégis az UTP mellett döntünk, akkor az EuroVideo EVA-TTP-401VT balun a jó megoldás, (nincs kontakthiba a BNC fej és a baluntörzs között) de a tápot semmiképpen sem az UTP-n, hanem külön, MTL kábelen vigyük ekkor is. Nagyobb, 8-16 kamerás, (ipari) rendszer esetén használjuk a BELDEN tiszta réz UTP kábelt, és a távolságoktól függően a passzív (EVA-TTP-401VT – 50 méterig) vagy aktív video balunokat. Amennyiben a legtávolabb eső kamera sincs 50-60 méternél messzebb, használjunk központi Makrai tápegységet, amelyik messzebb van, ott érdemes helyi adaptert alkalmazni. Az UTP kábel érpárján soha ne vigyen tápfeszültséget, használja ,,,,,,, készletről kapható MTL kábelt!
::) :-\

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!