Szerző Téma: WDS  (Megtekintve 2458 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:WDS
#9 2014. Szeptember 10. - 21:24:53
0
Miért? Mert azt mondták....  :(  de mivel nem szeretem a félmunkát nem hagyott nyugodni, hogy miért nem jobb.
Ha sikerül javítani a rendszeren és tényleg gyenge lesz a gerinc lecseréljük.

Egyébként még így is jól teljesít a rendszer, fogtunk már bankrablót, fatolvajt, garázda egyedeket stb.  ;D
Amint lesz változás az ügyben jelentkezem.
Addig is köszi az infókat.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:WDS
#8 2014. Szeptember 10. - 21:08:14
0
Egyébként miért wds? Az oké, hogy így a legegyszerűbb párosítani az eszközöket, de nem erre való.
A 100Mbit-es gerinced tuti szűk keresztmetszet, sajnos egyik ubiquity eszköz sem tud a valóságban 150Mbit fölé menni sebességben, az meg egyszerűen kevés ennyi kamerához.
előzmény: Janó #7

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:WDS
#7 2014. Szeptember 10. - 13:35:05
0
RB260-as van a víztornyon.

A gerinccel szerintem "még" nem lehet gond. A jelenlegi bejövő forgalom 24 Mbit, de ahogy megemelem az egyik kamera bitrátáját már is el kezd szakadozni a kapcsolat a kamerával.

Amit lesz egy kis időm leveszem az egyik szektorról a WDS-t.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:WDS
#6 2014. Szeptember 10. - 09:56:40
0
Szerintem a nanobridge-es gerinc (a 10/100-as ethernet portok miatt) a szűk keresztmetszet, szerintem stabil 450-500MBit kellene ehhez a mennyiségű kamerához (durván számolva 8Mbit/kamera/MegaPixel).
A rocket-ek és a nano-k között kb 50Mbit kell stabilan, azt még wds módban is tudja az eszköz.

Mikrotik melyik switch-ét használod (remélhetőleg gigabites)?
A szerver és a víztorony közötti átvitelt kellene cserélned gyorsabbra (pl mikrotik basebox 5)
előzmény: Janó #5

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:WDS
#5 2014. Szeptember 10. - 07:22:10
0
Szerver / NanoBridgeM5 --- Viztorony / NanoBridgeM5 - Mikrotik switch - 3 db RocketM5 szektor.
Szektoronként 3-4 Nanostation a kliens.
A klienseknél 3-3 db 2 Mpx kamera van csatlakoztatva. (lebutítva)

Ma kipróbálom és leveszem egy szektorról és egy kliensről a WDS-t, remélem átütő siker lesz.  :)

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:WDS
#4 2014. Szeptember 09. - 22:54:13
0
Csinálhatnál egy skiccet, hogy hogyan is néz ki a rendszer, vagy egy helyen vannak fizikailag a rocketek és arra közvetlenül mennek a nano-k?
Hány megapixeles kamerák? 1 nano-n csak 1 kamera van?

De a kérdésedre válaszolva igen, gyorsul, nem kell wds, simán AP/STA módban használd, persze a megfelelő titkosítással.
előzmény: Janó #3
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember 09. - 23:08:55 írta vlezlee »

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:WDS
#3 2014. Szeptember 09. - 15:08:45
0
Igen, én nem fogalmaztam elég világosan.
Akkor ismét a régi gondom röviden:

Térfigyelő rendszer (5GHz) 3 db RocketM5 AP szektor sugárzóval és 12 db NanostationM5 kliensel.
A rendszer WDS módban üzemel jelenleg és a kamerák bitrátáját eléggé le kellett butítanom, hogy szakadozás mentes legyen az adatátvitel.

Ha kikapcsolom a WDS-t akkor jobb teljesítményt érhetek el?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:WDS
#2 2014. Szeptember 08. - 23:44:03
0
A WDS-t, azaz Wireless Distribution System-et nem kliensek kiszolgálására, hanem vezeték nélküli pont-pont, esetleg pont-multipont összeköttetések létesítésére szokták használni.
És igen, ha pl 2 routert WDS módban csatlakoztatsz egymáshoz, akkor a maximális sávszélességed fele upload a másik fele download irányú lesz, tehát feleződik.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
WDS
#1 2014. Szeptember 08. - 22:06:36
0
Üdv!

Érdemes WDS-t használni?
Próbáltam utánaolvasni, de olyanokat írnak, hogy WDS esetén feleződik az adatátvitel...létezik ilyen?
Pl. ha egy AP-ra 3-5 kliens csatlakozik fel.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!