Szerző Téma: Telepítői tapasztalatok, tesztek  (Megtekintve 4284 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#9 2012. November 12. - 11:40:14
0
Kedves kollégák! Javasolom, hogy akinek módjában áll írja le a tapasztalatát egy-egy kameráról. Nem egy helyen vásárolunk, nem tudunk minden kamerát kitapasztalni, talán még nem is hallunk egy-egy típusról.
Akinek módja van, készítsen felvételt az ISO12233 tesztábrával, valamint valós képet nappali és éjszakai körülmények között.
Én egy A2 méretű nyomatot készítettem egy ISO12233 ábráról, minőségi papírra. Ezt felkasíroztam egy PVC lapra, és ezzel tesztelem a kamerákat. Az ábrát kb 100 lux fénnyel világítom meg, A kamerát úgy állítom be, hogy a sarkai a 4:3 illesztési pontokhoz essenek, lehetőleg ne legyen perspektívikus torzítás (a kamerát az ábra középvonalába helyezem el) Az objektívet a legnagyobb fókuszhoz állítom. A vizsgálathoz  AG Neovo X-17AV, és NEC LCD3000 profi monitorokat használok. A kábel egy jó állapotú 4m hosszú RG59MIL17 koax.
A monitor képét egy Canon EOS400D géppel lefotózom, igy jelentéktelen minőségromlással lehet számolni. A fényképezővel az eredeti ábrát is lefotóztam, és mondhatom, hogy 1600 soros felbontásig ez a módszer megfelelő.
Esetleg közösen kidolgozhatnánk egy listát, hogy milyen szempontok szerint vizsgálódjunk. 
Várom a javaslataitokat.
A kezdeményezés nagyon jó, csak tartok tőle, hogy kevesen tudnak ilyen precíz körülményeket teremteni, ezért én már annak is örülnék, ha élő kameraképeket láthatnánk! Pl. legjobb minőségre állított DVR-en keresztül jöhetne egy teljes sötétségben- és egy nappal készült élőképes snapshot (nem a rögzített felvételből, mert ott  a tömörítés miatt már rosszabb a minőség!) valamint a kamera adatai, tapasztalatok, stb. Természetesen feltöltés előtt a fájlokat adatvédelmi szempontból alaposan átnézve...  8)
előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#8 2012. November 08. - 02:55:28
0
Videosec IRW-536S éjjeli és nappali élőképek.

Itt a garázsban két kamera egymással szemben van felszerelve és nem vakítják el egymást. A háttérfény-kompenzáció ennek sem erőssége, de ebben az árkategóriában nem is kell csodát várni. OSD-ből lehet ezt-azt állítgatni, de az alapértelmezett beállítások is elég korrektek...

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#7 2012. Október 07. - 19:22:30
0
Most raktam fel 15 db.-t  egy helyre, és nagyon meg van elégedve az ügyfél, de régebben már raktam fel egy-egy darabokat meglévő rendszerekbe és mindegyiknek szép képe van, ki is lóg a sorból (jó értelemben!).
előzmény: ztm #5

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#6 2012. Október 06. - 15:25:02
+2
Persze hogy részben az. Értelemszerűen más focus beállítás mellett mutatják a más-más távolságra lévő embereket két képen, és azt hasonlítják össze. Da aki tud a sorok között olvasni az látja, hogy ténylegesen mire képes, pl. az 50m-0m távolságot végigsétáló ember esetében.
Csatoltam neked egy képet a saját rendszeremről, ezen roppant jól látszik, hogy mennyit számít a megvilágítás.(Itt a közelebbi autó olyan 15m, míg az utca 35m-re van)
Mentem is pókhálótlanítani :o

előzmény: ztm #5

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#5 2012. Október 06. - 13:08:05
+1
Hali!
Tettél már fel ilyet? Youtube-on nézegettem ezt is, ezzel készült felvételeket, nagyon meggyőző, csak nem tudom mennyi benne a "reklámfaktor".
Kösz.
előzmény: H. József #4

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#4 2012. Október 05. - 10:59:42
0
Samsung SCO2080R ?  szerintem ennek szép képe van éjszaka is, nagyon kevés fénynél. Igaz 30e.-nél azért drágább.
előzmény: ztm #3

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#3 2012. Október 04. - 19:14:43
0
Én ennyire nem cizellálom, mint a pár hónappal előttem szóló, kirakom az ablakba és nézem a képét a monitoron. Usert is csak ez fogja érdekelni.
Tudna valaki konkrét kameratípust (analóg) ajánlani kültérre (udvar/utca), aminek éjszaka is normális, értékelhető képe van nagyon szerény fényviszonyok közt is? Felhasználónk 30e+ pénzt szánna rá kameránként, de ez nagyon karcsú. (A reflektoros segéd megvilágítás kizárt.) Próbálgattam már jó párat a rizsföldek manufaktúra gyártmányaiból, de sötétben nagyon zajos képe van mindegyiknek, ha épp nem egy rakás sz@r. Rábeszélem, hogy szánjon rá többet, legalább a frekventáltabb helyekre, de a jobb kamerákat egyik forgalmazó sem adja oda szívesen kipróbálásra, szóval empirikus tapasztalatot szerezni nehéz, arról nem is beszélve, hogy 1 év múlva már az sem fog semmit érni, jön az újabb technika.
Szóval várnám a kollégáknál bevált típusokat. Kösz.

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Telepítői tapasztalatok, tesztek
#2 2012. Július 09. - 16:18:24
+2
Az alábbiakban egy IRW-942 (700TVL) felbontású kamera képe és a színusz modulált sweep-ről készült oszcillogram látható
előzmény: Bluesman #1

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Telepítői tapasztalatok, tesztek
#1 2012. Június 12. - 17:13:18
+3
Kedves kollégák! Javasolom, hogy akinek módjában áll írja le a tapasztalatát egy-egy kameráról. Nem egy helyen vásárolunk, nem tudunk minden kamerát kitapasztalni, talán még nem is hallunk egy-egy típusról.
Akinek módja van, készítsen felvételt az ISO12233 tesztábrával, valamint valós képet nappali és éjszakai körülmények között.
Én egy A2 méretű nyomatot készítettem egy ISO12233 ábráról, minőségi papírra. Ezt felkasíroztam egy PVC lapra, és ezzel tesztelem a kamerákat. Az ábrát kb 100 lux fénnyel világítom meg, A kamerát úgy állítom be, hogy a sarkai a 4:3 illesztési pontokhoz essenek, lehetőleg ne legyen perspektívikus torzítás (a kamerát az ábra középvonalába helyezem el) Az objektívet a legnagyobb fókuszhoz állítom. A vizsgálathoz  AG Neovo X-17AV, és NEC LCD3000 profi monitorokat használok. A kábel egy jó állapotú 4m hosszú RG59MIL17 koax.
A monitor képét egy Canon EOS400D géppel lefotózom, igy jelentéktelen minőségromlással lehet számolni. A fényképezővel az eredeti ábrát is lefotóztam, és mondhatom, hogy 1600 soros felbontásig ez a módszer megfelelő.
Esetleg közösen kidolgozhatnánk egy listát, hogy milyen szempontok szerint vizsgálódjunk. 
Várom a javaslataitokat.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!