Szerző Téma: Füstérzékelő riasztó rendszerben  (Megtekintve 16319 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#55 2014. Február 07. - 21:53:54
0
....Én például a mai napig nem értem hogy miért nem kapok szinte egyetlen nagykerben sem garancia levelet a vásárolt termékekhez ....
Én nem vágyom rá. Addig, amíg a vonalkódos rendszer normálisan működik szerintem nincs szükség a papírokra. Ha a kuncsinak szüksége van rá, nyomtass neki egyet.

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#54 2014. Február 07. - 21:04:54
0
Bocsi én vagy talán mi /fórumozók/csak a jogszabályi környezetre lennénk kíváncsiak .Szerintem általánosságban leírhatod hogy mi lenne a követendő .Én például a mai napig nem értem hogy miért nem kapok szinte egyetlen nagykerben sem garancia levelet a vásárolt termékekhez pedig szerintem kötelező lenne .
előzmény: L. Pásztor #53

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#53 2014. Február 05. - 21:35:16
0
Nem tehetem.
Sokfele erdeket serthetnek velemenyemmel, eszreveteleimmel, ha minositenek termekeket, gyartokat, vagy forgalmazokat, esetleg azokat akik x vagy y  termekeket szerelnek - es mindez nem celom . . .

Maradok szigoruan technikai oldalon. A CO erzekelokrol alkotott velemenyem az eddigiekbol siman ossze-Lego-zhato. Kiegeszitesnek csak annyit, h egy CO erzekelonek nalam VAN mubizonylata. Ahogy pl. egy 10kV -ra hitelesitett szerszamnak, vagy barmely mas biztonsag-egeszseg- vagy eletvedelmi eszkoznek is. Ezeket nem szoktuk "csak ugy" megvenni, akkorhttp:// sem ha a kobanyai piacon aruljak, de akkor sem ha x vagy y jonevu kereskedo arusitja . . .


előzmény: papppapa #52

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#52 2014. Február 05. - 18:43:11
0
#49 ?

Amennyiben ezzel kapcsolatban is kifejtenéd az álláspontod  hálás lennék
előzmény: L. Pásztor #51

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#51 2014. Február 05. - 12:24:10
0
Erre is lenne megoldás ... ha a biztosítókat valahogy érdekeltté lehetne tenni, akár izomból !
Csak agymenés szinten:

Lakásbiztosítás alap:  100%, életbiztosítás úgyszintén 100% alap. Jó magasra mindkettőt. Aztán:
- Szakmailag minősített tervezésű és szerelésű mechanikus (rács) védelem:  mondjuk -20%
- Szakmailag minősített tervezésű és szerelésű (nem mabissssz!) elektromos védelem:  mondjuk -20%
- Szakmailag minősített tervezésű és szerelésű kamera rendszer és recorder:  mondjuk megint -20%
- Szakmailag minősített tervezésű és szerelésű tűzjelző rendszer,  mondjuk ez is -20%
- Minősített (azaz méréssel évente hitelesített) CO a rendszerbe integrálva: életbiztosításból -20%

Aki az első 4-et teljesíti, az már csak az eredeti ár 40,96%-át fizetné ...

OT (erősen OT): az életbiztosításra is lenne tippem, h az pár tízezer, 40-45 évesen, 150kg-ra elhízott pörkölt-zabáló és sör-vedelő izomagyat ne kelljen már többek közt az én adómból (is) segillyel meg rokkant-nyugdíjjal tömködni, meg a folytonos orvosi-kezeltetési költséget fizetni ...

előzmény: SLC #50

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#50 2014. Február 05. - 10:59:52
0
Köszönjük!

Érdekes és tanulságos.

Sajnos "az árát pedig..." mondatoddal hiába értek egyet, ebben az esetben már nejlonzacskóban elvitt háztulajdonos után fog csak komolyan működni a rendszer.

A gázosoknál a f@szát levágják a csávónak, ha a tervezett/engedélyezett rendszerhez nyúl.
Elektromos rendszereknél meg mindenki iszerel, tök mindegy, hogy telefon, gyengeáram, 400V vagy bármi más.
előzmény: L. Pásztor #48

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#49 2014. Február 04. - 20:22:04
0
Köszi .Ezek szerint minden nagyker - kisker csak az adott eszközre egyedi darabonkénti hitelesítést igazoló műbizonylattal  árulhatná a CO érzékelőket ? Érdekes lesz ha Power-nél benyögöm az erre irányuló igényemet
Amúgy jogos lenne mert ezt mellékelem ügyfélnek aztán részemről minden rb .
előzmény: L. Pásztor #48

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#48 2014. Február 04. - 18:21:50
+2
Szó volt a CO2 és a CO érzékelők-jelzőkről egyaránt, a rövidség kedvéért maradjunk a CO-nál, mivel a CO2-re kb. ugyanaz lesz igaz, leszámítva az érzékelők elhelyezkedését.

A cégek számára (így ránk is) gázkazán esetén CO érzékelő használata kötelező. Az időszakos vizsgálat kiterjed a kémény és a CO jelző készülék vizsgálatára, kiterjed CO készülék ellenőrzésére, de nem terjed ki a tesztelésére, vagy komplett működőképességének hiteles vizsgálatára. Ez 3 egymástól különböző fogalom !!!

A CO készülék próbája: 
Ha (teszt) nyomógomb van rajta, megnyomják, jelez és kész. Ha nincs, akkor pl. ki-be kapcsolás. Ha pittyen, kattan, visít, stb, akkor jó. Ezzel semmi mást nem néznek, csak azt, hogy a készülék be van kötve, be van kapcsolva, tápja (vagy elem) jó, és nincs agyontaposva, széttörve, stb ... és MŰKÖDÉSRE UTALÓAN VISELKEDIK !

A CO készülék tesztelése:
Ismeretlen koncentrációjú és összetételű gázzal, hajlakkal, egyéb spay-vel (!) a környékét befújva tetszőleges időn belül egyszer csak belejez. Önállóan vagy pl. felügyeletbe kötött rendszer esetén is csak annyi a cél, hogy a készülék RIASZTÁST TUDJON PRODUKÁLNI. Adjon pl. hangjelzést, vagy jelezzen be központilag. Az sem baj, ha az 5 perc alatt halálos koncentráció 10x-re jelzett csak. Fő az h jelzett ...

A CO készülék hiteles vizsgálata:
A leszerelt (!) érzékelőre vagy készülékre kiadott gyári műbizonylat, paraméterek alapján adott, laboratóriumi vagy helyi körülmények között, erre rendszeresített zárt dobozban, hitelesített CO műszerrel és teszt-gázzal kell beállítani azt a koncentrációt melyet a doksi előír, és az ott leírtak szerinti időn belül a készüléknek jeleznie kell. (pl. 100ppm, 3 perc). Erről jegyzőkönyvet kell készíteni, mely alapjául szolgál a rendszeren elvégzett hiteles működőképesség igazolásához. (Ennek érvényessége max. 1 év)

Magyarul: ha az érzékelő nem volt az utolsó pont szerint hitelesítve, a rendszer (vagy annak CO riasztás része) sem tekinthető abszolút jelzés- vagy műkődőképesnek. Ebből az következik, hogy ha baj van, akkor először azt veszik elő, aki nem rendelte meg, és/vagy nem csináltatta meg a hiteles vizsgálatokat. Ha valaki úgymond végzett karbantartást és leírta, h a rendszer működőképes, de nem figyelmeztette írásban a megrendelőt, h a CO érzékelők NEM LETTEK HITELESÍTVE akkor az fog szorulni, ugyanis félrevezette a megrendelőt, mivel szakembertől elvárható (és el is várt) a szakszerű vizsgálat. Ezért ha egy karbantartás alatt nincs ez kihangsúlyozva, az baj esetén tuti bukó lesz ...
Vagyis: egy ellenőrzéskor állítólag nem kötelező (hungaricum?) hiteles vizsgálatot végezni, de ezt viszont írásban közölni kell a megrendelővel, h nem történt hiteles vizsgálat, és ezt kell aláiratni. (Vagyis ami ott történt az annyi, mint halottnak a ...)   

Nem pont ide vág, de megb@...k már kéményseprőt, mert CSAK szóban közölte az ügyféllel, h a tökéletesen záródó nyílászárók miatt rossz a szellőzés, magas a lakás gáztartama. Helyben jegyzőkönyvet vett fel, de nem íratta alá. Aztán le is adta a jegyzőkönyvet ... de mire rámozdultak a szervek, a család már kórházba került, kéményseprű meg a tárgyalás után az utcára !         

Elsőre kissé zavarosnak tűnt előttem, de aztán rájöttem, h az egész nem szól másról, mint a felelősség ledobásáról. Azaz tesztelem, pénzt kérek érte, de aláíratok egy papírt a magam védelmére, h nem teszteltem a rendszert, és ha baj van akkor semmi közöm az egészhez ... Sok új volt abban amit hallottam, leszámítva azt, amikor mi terveztünk létesítménybe adatgyűjtő rendszert (gázokra is), hogy csak azt tekintik elfogadható megoldásnak, ha a gázérzékelőket hitelesen tesztelik. Én ugyan nem telepítek, de szerintem a józan ész is azt mondatja velem, h ha valaki ilyet telepít, karbantart, javít, stb. akkor ajánlatos ezt saját érdekében is maradéktalanul elvégezni, az ehhez szükséges eszközöket megvenni és használni, és mindezt kellőképp ledokumentálni.  Az árát pedig rendesen elkérni ... mert akkor van is mire !


előzmény: SLC #47

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#47 2014. Február 04. - 16:33:22
0
halljuk! ;)
előzmény: L. Pásztor #45

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Füstérzékelő riasztó rendszerben
#46 2014. Február 04. - 15:47:43
0
Ha nem fáradtság neked leírni, akkor szerintem szívesen vesszük, hisz mindig tanul az ember valami újdonságot!  ;)
előzmény: L. Pásztor #45

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!