Szerző Téma: Riasztórendszer szünetmentesítés számítás  (Megtekintve 645 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

• Ős tag
    • Tecnoalarm Disztributor
Javasoltam is nekik a napelemes rendszert, nem csak az "ingyen energia miatt, hanem inkább a csepptöltés miatt, de azt mondták, hogy a napelemes rendszer az második körös.......én leírtam nekik mindent, hogy mit miért  ::) de ez az ő döntésük......sőt már azt mondták, hogy a energiaellátási részt ők szereznék be.....na erre mit mondhattam volna, jó.

Az, hogy mit üzemeltetnek még később a rendszerről azt nem tudom. Invertert pl. nem kértek. Ha netán tényleg oktatásra összejön egy kisebb csoport és kell egy kivetítőnek, laptopnak, világításnak hálózat, akkor majd beüzemelik az aggregátort.

Egyenlőre csak annyi a visszajelzés, hogy a beadott árajánlat megfelelő (3x dolgoztatták át), most várom a döntést.

u.i.: köszi az infót a motoros rendszerről.

Nem elérhető eXtra

• Szakember
  • Ős tag
Időnként itt oktatások, előadások is lesznek és talán lakni is fog kint valaki, tehát nem árt ha van aggregátor.

Bocs, de a fentiek alapján én úgy gondolkodtam, hogy a megrendelő elfogadhatna az igényeihez mérten egy kicsit combosabb napelemes rendszert is!  8)
előzmény: kero #31

Nem elérhető kero

• Szakember
  • Ős tag
Az eredeti felvetésben szó sem volt a teljes vadászház teljesítményellátásáról, csupán a biztonsági rendszeréről.
előzmény: eXtra #30

Nem elérhető eXtra

• Szakember
  • Ős tag
Nyilván sok-sok megválaszolatlan kérdés befolyásolja, hogy nekik megéri-e a tracking, de az biztos, hogy egy vadászház teljesítményigényét (állandó ottlakással és néha csoportok fogadásával...) nem 1-2 panel tudná biztosítani. Egy ekkora rendszernél a dual tracking ára az elméleti +45%-os teljesítménynövekedéshez képest elenyésző, ráadásul attól sem kell félnie, hogy a panelokról lecsúszik-e majd a hó, ezért a telepítése mindenképp megfontolásra érdemes...  ;)
előzmény: L. Pásztor #29

Nem elérhető L. Pásztor

• Szakember
  • Ős tag
Pont ezt mondom:

A mozgatás ára ide szállitva 120 USD felett. Egy 270W-os tábla shipping-elt ára 160 USD. Ha "csak" egy tengelyen  mozgatod, akkor az átlagtermelésed lesz mondjuk 220 W.  Ennek ára 120 meg 160, azaz 280 USD.
Azaz Wattonként  1.27 USD

Két tábla ára 320 USD. Statikusan ezek átlag 180W-ot termelnek. Ez 2 tábla esetén összesen 360W 240 USD-ért.
Azaz Wattonként 1.50 USD. 

Nem eget-verő a különbség, családi ház szinten a mozgatás szerelésének pluszköltsége miatt már nem-igen rentábilis.  Eröművi szinten, ahol kell a csúcsteljesitmény is, ott más a helyzet.

A két tábla mellett szól, h néha megkapod az 540W csúcsteljesitményt, ami néha nagyon jól jöhet ...
előzmény: eXtra #28

Nem elérhető eXtra

• Szakember
  • Ős tag
Van sokféle kiciócó szett, de a komolyabb kétmotoros változat sem egy ökör ára...  8)
https://bit.ly/2sPzTke

előzmény: Janó #26

Nem elérhető L. Pásztor

• Szakember
  • Ős tag
Ma már csak erőművi szinten éri meg mozgatni a táblákat, ahol egyszerre tucatnyi táblát mozgathatnak.
Jelenleg már olcsóbb a tábla, mint a mozgató mechanizmusa, így nem éri meg bajlódni vele, különösen fent egy tetőn.

Ha csak az általad emlitett fogyasztók lesznek, akkor a legolcsóbb megoldás egy nagy puffer, a hozzá méretezett megfelelő  táblákkal. Feltéve ha nem lesz rajta más fogyasztás....
előzmény: eXtra #25

Nem elérhető Janó

• Ős tag
    • Tecnoalarm Disztributor
Nem nagyon láttam még ilyen "tudományos" napelem döntögetőt....de nem rossz az ötlet, de ha készen nem lehet kapni én biztos nem fogok barkácsolni. (nem magamnak lesz, itt nem lehet kísérletezgetni) A költségeket is megnövelné....de meglátom, hogy mit jeleznek majd vissza.

Nem elérhető eXtra

• Szakember
  • Ős tag
Továbbá téli viszonylatban amikor behavazódik a napelem nem árt ha van más erőforrás is.

Télen sincs vele gond, ha okosan lett telepítve!  8)

Egy olcsó motoros vezérléssel télen átállítod 45 fokról 60-ra a napelemek dőlésszögét (a helyi vezérlés mellett akár távolról vagy időzítve is lehet), hogy a hó könnyebben lecsússzon róla és a hatásfoka is jobb legyen. De ha van rá keret, akkor csináltatsz hozzá egy olyan komparátoros vezérlést, ami rendszeresen a legnagyobb teljesítményt biztosító szögbe állítja a napelemeket... ;)
előzmény: Janó #23

Nem elérhető vg

• Szakember
  • Ős tag
En eddig ket alkalommal vallaltam eletemben 230 nelkuli rendszer telepiteset, javítását de amennyi problema es gond volt vele (vagyis az ugyfelekkel) -annak ellenere, hogy ezeket elore jeleztuk- szivesen tovabbitom neked ezen evi 1-2 igenyt, mert en egy csoppet sem vágyok rajuk  :o ;D
előzmény: Janó #21

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!